Villanyszerelő és biztonságtechnikai tanácsadó szakértőnk azonban arra figyelmeztet, vannak esetek, amikor nem árt óvatosnak lenni: előfordulhat, hogy be sem szabad dugni a konnektorba egy csatlakozót.
Ha hibás a töltő, jobb, ha lecseréljük
„Normális állapotban nem szabad, hogy egy telefon- vagy bármilyen töltő elektromos problémát okozzon. Ha azonban többször leejtik a töltőt, és az elektromos rész megsérül, abban hiba keletkezik. Ilyenkor okozhat zárlatot, de ennél sokkal gyakoribb, hogy a töltő egyszerűen nem fog tovább működni. Én még nem találkoztam olyan esettel, amikor egy telefontöltő miatt égett volna le egy lakás” – mondja Csalami János villanyszerelő és biztonságtechnikai tanácsadó, hozzátéve: ha egy töltő megsérül, nem minden esetben látszik, a legtöbbször ezt úgy vesszük észre, hogy a készülék nem működik. Ha azonban fizikai sérülést tapasztalunk, például szigeteléshibákkal rendelkezik az eszköz, akkor már egyáltalán ne használjuk a töltőt, a biztonság érdekében szerezzünk be egy másikat, ami hibátlan, mert ha zárlat keletkezik, akkor az a készülék is meghibásodhat, amit tölteni szeretnénk.

Ennyit fogyaszt a telefon nélkül hagyott töltő
A szakértő szerint akkor sem követünk el hibát, ha figyelmetlenségből vagy lustaságból nem húzzuk ki a telefontöltőt a konnektorból. A telefon nélkül konnektorban hagyott töltőnek ugyanis olyan minimális az áramfogyasztása, hogy az szinte nem is mérhető, vagy ha mégis forintosítani szeretnénk, akkor egy év alatt legfeljebb 30-50 forint költsége lehet.
A tényleges fogyasztás csak onnantól mérhető, amikor ráteszünk a töltőre egy telefont, és az eszköz valóban elkezd dolgozni.
Ezt jelzi, ha melegszik a töltő
„Amiatt sem kell megijedni, ha azt tapasztaljuk, hogy használat közben elkezd forrósodni egy töltő. Üzemszerű ugyanis, ha ezek az eszközök 50-60 fokos hőmérsékletre melegszenek, miközben töltik a telefont. Sokkal inkább abból lehet probléma vagy meghibásodás, ha egy töltőt többféle készülékhez is használunk, ugyanis nem minden készüléknek ugyanakkora az akkumulátorkapacitása. Ha például egy kisebb teljesítményhez méretezett töltővel töltünk egy olyan telefont, aminek sokkal nagyobb töltési igénye van, akkor biztos, hogy forrósodni fog a töltő” – mondja Csalami János.
Nem a telefontöltő fogja levágni a biztosítékot
Függetlenül attól, hogy egy telefon vagy egyéb akkumulátor töltője nem feltétlenül okoz elektromos problémát, fontos, hogy az otthonunk elektronikai szempontból biztonságban legyen. Ennek érdekében célszerű minden háztartás elektromos kapcsolószekrényébe beépíteni az úgynevezett Fi-relét, ami védelmet nyújt akkor, ha egy elektromos berendezés életveszélyes nagyságú feszültség alá kerül.

A szakértő hangsúlyozta: ez az eszköz nemcsak az elektromos hálózatot képes megmenteni, hanem az emberi életet is egy áramütés esetén, hiszen azonnal le fog oldani, ha valamilyen meghibásodás történik.
Abban az esetben, ha egy leoldást követően a relé visszakapcsolása után minden elektronikai berendezés zavartalanul működik tovább, nem kell feltétlenül villanyszerelő segítségét kérnünk. Ha azonban sűrűn előfordul, hogy valami úgymond levágja az áramot, mindenképpen célszerű villanyszerelőt hívni, hogy átvizsgálja a lakás elektromos hálózatát.
Csalami János azt javasolja, hogy függetlenül attól, hogy tapasztalunk-e problémákat, és ha igen, milyen sűrűn fordulnak elő anomáliák az elektromos rendszerrel, legalább 3 évente érdemes a lakásban érintésvédelmi felülvizsgálatot végeztetni, amikor egy villanyszerelő ellenőrzi a konnektorokat, az elektromos kapcsolókat és a világítóeszközöket.
Hollandiában járva rögtön szemet szúr az embernek, hogy az ablakokon nincsenek függönyök. Most megtudhatod, milyen oka lehet.

Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés