Több tízezres karácsonyi bírságot kockáztatsz, ha erre nem figyelsz

Olvasási idő kb. 2 perc

Helikopterrel, drónnal és civil autóval is figyelik az autóval közlekedőket a rendőrök, a szabálytalankodókat tervezik kiszűrni a napokban. A bírság még karácsony előtt megérkezhet, hogy felborítsa az ünnepi kasszát.

Akár több tíz- vagy százezer forintos csekket is jelenthet egy gyorshajtás, vezetés közbeni mobilozás vagy záróvonal átlépése, figyelmeztet a Kemma.hu. A rendőrök Komárom-Esztergom vármegye utain az ünnepi időszakban is résen vannak. 

Amint azt összegezték, a legtöbb balesetet még mindig is a gyorshajtók, az elsőbbségi jogot be nem tartók, és a kanyarodási szabályokat figyelmen kívül hagyók okozzák. A rendőrség ezért idén kreatív módszerrel hívja fel a figyelmet arra, mennyire egyszerű lenne ezeket a helyzeteket megelőzni, és mennyi pénz maradna az emberek zsebében például karácsonyi ajándékra. 

Egy laptop árát is kifizetheted a bírságra, ha nem figyelsz
Fotó: Kseniya Ovchinnikova / Getty Images Hungary

Karácsony közeledtével is bírságol a rendőrség az utakon

A bírságok összegét karácsonyi ajándékötletekkel párosították. Eszerint többek között egy Előzni tilos tábla figyelmen kívül hagyása miatt befizetett, 26 000 forintos (6 pont veszteséggel járó) bírságból a szabályszegő vehetne

Idézőjel ikon

egy új társasjátékot, ahol szabályosan előzheti a másikat dobókockával, és senki nem kerül veszélybe.

A vezetés közbeni mobilozásért 3 hibapont jár, és ugyancsak 26 000 forint bírság, ami akár egy bluetooth-headset ára is lehetne. Megéri inkább arra költeni a pénzt szerintük, hiszen ha azt használnák, nem kellene kifizetni ezt a bírságot,

és közben még biztonságosabban is vezetnének. 

A bírság árából például társasjátékot is vehetsz karácsonyra
Fotó: Németh Kata / Index

Kreatív összehasonlítást tett közzé a rendőrség

Egy gyorshajtásért a sebességhatártól, és az átlépés mértékétől függően annyit kell fizetni, mint amennyibe egy okosóra, vagy akár egy laptop is kerülhet, hiszen a bírság összege

Idézőjel ikon

akár 468 000 forint is lehet,

míg az Elsőbbségadás kötelező- vagy STOP-tábla figyelmen kívül hagyása miatti szabályszegési büntetés 6500 forint, ami például egy puzzle ára. 

Gerhát Petra
Gerhát Petra
Újságíró, szerkesztő
Gerhát Petra pályafutását vidéki televízióknál kezdte sportújságíróként. Művészettörténeti, néprajzi és társadalomtudományi tanulmányokat követően végzett oknyomozó újságíró képzést. Az elmúlt húsz év során politikai és történelmi témájú heti- és havilapoknál, illetve online magazinoknál is dolgozott. A Dívány mellett az Indamedia kisállatos magazinjai, a We love Dogz és a We love Catz újságírójaként is dolgozik, valamint a DOGZ Podcast műsorvezetője.
Oszd meg másokkal is!

Neked ajánlott

Az oldalról ajánljuk

Világom

Titokzatos erők mozgatják a Halál-völgy vándorló köveit: több száz méteres nyomot hagynak a sivatagban

A Death Valley Nemzeti Park egyik legkülönlegesebb és legtitokzatosabb helyszíne a Racetrack Playa, amely évtizedeken át megoldatlan tudományos rejtély színtere volt. Az első pillantásra sivár és élettelen terület egy szokatlan jelenség miatt vált világhírűvé: vándorló kövei megmagyarázhatatlan módon akár több száz métert is megtesznek – maguktól.

Mindennapi

Ez lesz az át nem vett mandátumok sorsa

A választási eredmények kihirdetését követően még mindig nem dőlt el véglegesen, hogy kik foglalják majd el helyüket az új Országgyűlésben, miután több vezető politikus is bejelentette, hogy nem veszi át mandátumát.

Világom

Kvíz: felismered ezeket az olasz édességeket?

Olaszország nemcsak a pizzáról és a tésztákról híres, hanem a világ egyik leggazdagabb édességkultúrájával is büszkélkedhet. A „dolce vita” hazájának számos édessége mára meghódította az egész világot.

Testem

Ezekben az esetekben segíthet egy betegjogi képviselő

Az orvosok tudása és a rendszer működése gyógyulásunkat szolgálja, de óhatatlanul alá-fölérendelt viszonyt teremt, amelyben páciensként könnyen kiszolgáltatottá válhatunk. Nem véletlenül került a képbe a betegjogi képviselő.