Ginkgo biloba
Kínában és Japánban szent növényként tisztelik a ginkgo bilobát, így előkelő helyet foglal el az afrodiziákumok között is. A páfrányfenyő az egyik legősibb fafajta a Földön, több mint 240 millió éve zöldell. Ellazítja az izmokat, fokozza a vérkeringést, ezzel növeli a nemi teljesítőképességet. Különösen azokra hat jól, akiknél a szexuális zavart vérkeringési gondok okozzák.
Kávacserje
A kávacserjét a Csendes-óceáni bennszülöttek több száz éve különböző törzsi szertartások során használták, bizonyos meditatív állapot eléréséhez, mivel nyugtató hatást fejt ki, miközben a nyugtatókra jellemző mellékhatásokkal nem terheli a szervezetet. Megszünteti az aggodalmat, szorongást, enyhe euforikus állapotot idéz elő, de az elmét éberen hagyja. Ha a napi stressz akadályozza szexuális életét, érdemes kipróbálni a kávacserjét. Vigyázat: alkohollal, nyugtatóval nem szabad szedni.
Osztriga
A híres Casanova legkedveltebb afrodiziákuma az osztriga volt, amiből minden reggel 50 darabot fogyasztott el, hogy azután gond nélkül bírja a csábítást. A velencei szívtipró szerint legjobb, ha a szerelemesek egymás szájába csúsztatják kemény kagylóhéjukból a még élő állatkát, melynek utolsó rángása is élvezetet okozhat a nyelőcsövünkben. A tenger gyümölcsei tehát tökéletes afrodiziákumok, magas fehérje, foszfor- és jódtartalmuk ugyanis jó hatással vannak a potenciára és serkentik a nemi vágyat. Nemcsak az erekció meghosszabbítására, hanem az impotencia és frigiditás megszüntetésére is használják.
Kőrisbogár
Az első írásos feljegyzések a kőrisbogár áldásos hatásairól az ókorból kerültek elő. Használatát már említi Hippocrates, Paracelsus és Plinius is. Egy római uralkodónő, Lívia (Kr.e. 58- Kr.u. 29) az összetört bogarat az uralkodócsalád más tagjainak ételébe keverte, így keltve bennük nemi vágyat. Az így kialakuló kompromittáló incidenseket használta fel ellenük. 1772-ben a híres-hírhedt de Sade márki a bogárból ánizsos süteményt készített. Ezzel kínálta meg az orgiáin részt vevő örömlányokat, akik erotikus túlfűtöttség helyett gyakran inkább rosszulléttel küszködtek. A kőrisbogár, amely egyfajta csótány, porítva kirobbanó vérbőséget idéz elő, de oly mértékben izgatja a húgyutakat, hogy akár halált is okozhat. Ha túl nagy mennyiségben jut a szervezetbe, ún. priapizmust okoz. Az elnevezés a férfias erőt megtestesítő görög isten nevéből (Priapus) származik. Ilyen esetben a pénisz kórosan megmerevedik és ez az állapot napokig, sőt hetekig eltarthat, és nem társul hozzá nemi vágy, úgyhogy csak óvatosan a kőrisbogárral.
Tigrispénisz, medvehere
Sajnos számos olyan népi hiedelem ismert, amely ártatlan állatok lemészárlásához vezet, akár napjainkban is. A földgolyó számos országában hisznek különféle állatok nemi szervéből, vagy más testrészeiből készített afrodiziákumok vágyfokozó erejében. Bár a tigris- vagy gorillapénisz, medvehere, szarvasagancs hatását a tudomány nem igazolta, mégis számos nép alkalmazza a vágyak feltüzelésére.Ilyen az orrszarvú agyarpor is, amelynek nagy keletje van Ázsiában, sőt nagyobb Amerikai városokban is hozzá lehet jutni. Ezek a „vágyfokozók" persze csak az orvvadászok és a kereskedők pénztárcáját duzzasztják, semmi mást.
Folytatjuk