„Indulj el egy úton…” De melyiken is?

Olvasási idő kb. 2 perc

Egy kínai mondás szerint „amikor a változás szelei fújnak, a kétkedők falakat húznak föl, az optimisták pedig vitorlákat." Szinte mindenkivel előfordul élete során legalább egyszer, hogy úgy érzi, valami nem stimmel vele, nem tart sehová avagy nem a jó irányba, elakadt, megrekedt, és fogalma sincs, mit kéne tennie. Kevesen vannak, akik ilyen esetben egyedül és rögtön képesek megtalálni a valódi megoldást a problémáikra. A többség vagy kifogásokat keres, vagy jobb esetben valamilyen segítséget vesz igénybe. Ám a legnehezebb sokszor éppen az, hogy az ember megtalálja a neki való módszert, ami hosszú távon teszi jobbá az életét, de legalábbis segít az aktuális helyzetben.

Amikor úgy tűnt, meddő vagyok, voltam nőgyógyászoknál és belgyógyászoknál, jártam speciális tornára, jógára és talpmasszázsra, elmentem családállításra és pszichológushoz – végül ez utóbbi hozta meg az eredményt, bár erre csak jóval később jöttem rá.

Két barátnőm évek óta küzd súlyproblémákkal, és egészen elképesztő, hányféle diétával és mennyiféle eljárással próbáltak már lefogyni, mire kiderült, hogy az egyik lisztérzékeny, a másik meg inzulin-rezisztens. Ennek tudatában alapvetően meg kellett változtatni az étrendjüket és az életmódjukat, és ugyan már nem fogyókúráznak, mégis látványos a különbség a mostani és korábbi megjelenésük között.

Egy harmadik barátnőm pedig gerincsérvvel küzd tinédzser kora óta. Ő is számtalan módon próbált már enyhíteni kínjain – jógával, pilátesszel, nyújtógyakorlatokkal, masszázzsal, csontkováccsal, szaunával –, mire rátalált az Alexander-technikára, ami végre lehetővé tette, hogy fájdalommentes, szabad életet éljen.

A lényeg, hogy mindegyik esetben rengeteg energiába, lelkierőbe és pénzbe került az éveken át tartó próbálkozás.

Mindezt csak azért írtam le, mert október 20-21-én a Millenáris Parkban lesz egy rendezvény, ahol a hasonló cipőben járó sorstársaink elkerülhetik, hogy a mi nyomunkba lépjenek. Az Egészségtudatos napokon ugyanis szakértői segítséget kaphatnak ahhoz, miként érezhetik magukat napról napra jobban a bőrükben.

A különböző előadásokon, bemutatókon és workshopokon rengeteg szakembertől – többek között Domján Andrástól, Rambala Évától, Oravecz Andreától, Szendi Gábortól és Soma Mamagésától – tanulhatunk arról, hogyan győzzük le önmagunkat, miként élhetünk a szeretet erejével, hogyan hozzuk összhangba az életünk és az étrendünk, vagy egyensúlyozzuk ki a testünk és a lelkünk. Megmutatják, hogyan válhat kiszámíthatóvá az egészség, gyakorlatias tanácsokat adnak a szülők gyerekneveléssel kapcsolatos problémáira, sőt, még azt is megtudhatjuk, miként lehet életünket, ételeinket, italainkat friss zöldségekkel, fűszerekkel ízesíteni és színesíteni.

Az esemény elképesztően sokszínű programját a www.hol-nap.hu oldalon olvashatjátok. Kár, hogy az én nehéz éveim alatt még nem volt ez a rendezvény, és szívből remélem, sok mai útkeresőnek a hasznára lesz.

dívány.hu ‎
dívány.hu ‎
Oszd meg másokkal is!

Neked ajánlott

Az oldalról ajánljuk

Világom

Tüzet gyújtana a Holdon a NASA: ezért szükséges a veszélyes kísérlet

A NASA 2026 végén a Flammability of Materials on the Moon (FM2) küldetés keretében kontrollált körülmények közötti tűzgyújtást tervez a Hold felszínén, hogy az űri gravitáció lángokra gyakorolt hatását vizsgálja. A kísérlet célja, hogy megértsék, miként lehet hatékonyan oltani a tüzet az űrben, hogy növelhessék a jövőbeli űrbázisok biztonságát.

Életem

Ezért ugat állandóan a kutyád

A lépcsőházban zengő ugatás vagy a szomszédból órákon át átszűrődő csaholás sokaknak ismerős. Bár a hangadás a kutyák természetes kommunikációs repertoárjának a része, az állandó ugatás nemcsak a környezetet és a gazdit, hanem magát az állatot is megviseli. De vajon mi váltja ki, és hogyan vethetünk véget a zajongásnak?

Mindennapi

Így működik a mentelmi jog: két típusa is létezik

A mentelmi jog azért létezik, hogy a megválasztott képviselők külső nyomástól és megalapozatlan eljárásoktól mentesen, zavartalanul végezhessék munkájukat. Ez a védelem nem egy személyes kiváltság, hanem a választók képviseletének és a törvényhozás függetlenségének alapja. Összegyűjtöttük az ezzel kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat.

Mindennapi

Erre az üzenetre sose válaszolj Messengeren

A csalók már Messengeren is keresik áldozataikat, biztos és kockázatmentes befektetést kínálva. Különösen gyanús, ha valaki Paysafecard-kódot kér. Aki megkapja a 16 jegyű PIN-t, az gyakorlatilag azonnal hozzáfér a pénzhez.

Világom

„Fájt a hátam, nem tudtam elbújni” – salátát evett a férfi, miközben Trump ellen merényletet kíséreltek meg

Furcsa reakciókat váltott ki a Donald Trump amerikai elnök ellen megkísérelt merénylet a Fehér Ház sajtóvacsoráján résztvevő vendégekből. Volt, akit egyáltalán nem ijesztettek meg a pillanatok alatt káoszba fulladó események, és nyugodtan ülve ette tovább a vacsoráját, mások pedig az asztalokra kikészített pezsgőket és borokat markolták fel és vitték magukkal.

Mindennapi

Indul az újabb bírsághullám: ezt ellenőrzik a nyaralóhelyeken

A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) a nyár végéig tartó, átfogó ellenőrzéssorozatot indított a legnépszerűbb hazai turisztikai helyeken, hogy próbavásárlásokkal és helyszíni szemlékkel szűrjék ki a szabálytalan vendéglátósokat és taxisokat. A razzia célja a fogyasztók védelme és a tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatok visszaszorítása a főszezon idején.

VIP

Elhunyt Edith Eva Eger

Elhunyt Edith Eva Eger író, klinikai pszichológus, A döntés című könyv szerzője. A magyar származású holokauszt-túlélő 98 éves volt.

Testem

Ezekben az esetekben lehet szükség EMG vizsgálatra

Az EMG-vizsgálat az izmok működését méri, és gyakran idegvezetéses vizsgálattal együtt segít feltárni az idegek, az izmok és a köztük lévő kapcsolat zavarait. Mutatjuk, milyen tünetek esetén lehet rá szükség.