Félkész ételek a konyhában

Olvasási idő kb. 2 perc

Hugh szerint félkész étel az, amit teljesen készen lehet kapni a hipermarketben, de nem melegen visszük haza, hanem mondjuk lefagyasztva, ezért fogyasztás előtt még van vele némi gondja a vásárlónak: be kell tolni a mikróba.

Szerintem ezek már kész ételek, hiszen az elkészítésük befejeződött. A félkész étel magában ritkán fogyasztható, de ha igen, akkor is tovább főzzük, vagy legalábbis belekeverjük valami másba. Nos, ciki, nem ciki, én szoktam ilyen ételeket használni. Nem sokat, de azt a párat rendszeresen. Annak ellenére, hogy én is el tudom őket készíteni, sőt gyakran meg is teszem, mégis sokszor kerül a bolti változat az asztalunkra.

Ilyen a paradicsomkonzerv

Ritkábban az egész, hámozott változatot veszem, gyakrabban a feldaraboltat.
Nyáron én is főzők be paradicsomot, leginkább paradicsomlét, lecsót, és házi ketchupot. Ezeket úgy fűszerezem, ahogy nekem tetszik, hagyom magától besűrűsödni, nem keverek hozzá semmi mesterséges adalékanyagot, és hamar elkészülnek. Viszont a jó minőségű paradicsomkonzerv télen sokkal olcsóbb, mint a friss paradicsom. Ha szerencsém van, akkor még cukor nélkül is édes, és különben is sokkal több paradicsomot használunk fel, mint amennyit évről  évre befőzők a saját kiskertemből.

A másik: a leveles tészta

Leveles tésztát igazi vajból érdemes csak otthon készíteni. Egy napos munka, a sok jó minőségű vajtól pedig eszméletlen drága lesz. Nem mondom, hogy nem éri meg a melót, de ötévente fogom csak ezzel tölteni a két napból az egyiket, az biztos.
Boltban is kapható, igaz általában növényi zsírral készül, értsd ez alatt, hogy valamilyen margarin van benne, esetleg vaj aroma az illata miatt.
A tapasztalat azt mutatja, hogy a hűtőben tárolt változat általában jobb minőségű, mint a fagyasztott. Lehet kapni olyat amit még ki kell nyújtani, de legtöbbször már eleve sütőpapírra téve, megfelelő vastagságúra nyújtva csomagolják.

A harmadik: a száraztészta

Ezek is nagyon jól elkészíthetőek otthon, jó minőségű tojásra és lisztre van szükség hozzá, és egy napra. Egy nap alatt fél évre való tésztát lehet gyúrni, mégis inkább vásárolom a boltban. Az oka egyszerű: a kész száraztésztát több napig kell szellős, de száraz helyen szárítani, majd vászonzacskókban tárolni úgy, hogy ne törjön össze. Ennyi tészta csak több asztalon-ágyon-kanapén tud száradni, csakis olyan lakásban, ahol futkosó gyerekek véletlenül se verik le a földre. Ilyen lakással sajnos nem rendelkezem.


Kíváncsi vagyok arra, hogy szerinted milyen félkész ételt érdemes még használni.  A cikk alatt található komment mezőben, regisztráció után szólj hozzá te is ehhez a cikkhez.

Fűszeres
Fűszeres
Oszd meg másokkal is!

Neked ajánlott

Az oldalról ajánljuk

Világom

Titokzatos erők mozgatják a Halál-völgy vándorló köveit: több száz méteres nyomot hagynak a sivatagban

A Death Valley Nemzeti Park egyik legkülönlegesebb és legtitokzatosabb helyszíne a Racetrack Playa, amely évtizedeken át megoldatlan tudományos rejtély színtere volt. Az első pillantásra sivár és élettelen terület egy szokatlan jelenség miatt vált világhírűvé: vándorló kövei megmagyarázhatatlan módon akár több száz métert is megtesznek – maguktól.

Mindennapi

Ez lesz az át nem vett mandátumok sorsa

A választási eredmények kihirdetését követően még mindig nem dőlt el véglegesen, hogy kik foglalják majd el helyüket az új Országgyűlésben, miután több vezető politikus is bejelentette, hogy nem veszi át mandátumát.

Világom

Kvíz: felismered ezeket az olasz édességeket?

Olaszország nemcsak a pizzáról és a tésztákról híres, hanem a világ egyik leggazdagabb édességkultúrájával is büszkélkedhet. A „dolce vita” hazájának számos édessége mára meghódította az egész világot.

Testem

Ezekben az esetekben segíthet egy betegjogi képviselő

Az orvosok tudása és a rendszer működése gyógyulásunkat szolgálja, de óhatatlanul alá-fölérendelt viszonyt teremt, amelyben páciensként könnyen kiszolgáltatottá válhatunk. Nem véletlenül került a képbe a betegjogi képviselő.