A memóriát is javítja, ha így töltöd a szabadidőd

Olvasási idő kb. 1 perc

Ez a közösségi program nemcsak szórakoztat, hanem bizonyítottan védi az agyat és javítja a hangulatot – minden korosztály számára kézzelfogható egészségnyereséget ad.

A társasjátékok nemcsak kellemes időtöltést jelentenek, hanem bizonyíthatóan támogatják az agy működését is. A kognitív funkciók – köztük a memória, a figyelmi folyamatok és a problémamegoldó gondolkodás – egyszerre aktiválódnak játék közben, ami olyan összetett agyi stimulációt ad, amely hosszú távon is védő hatású lehet   olvasható a Weborvos cikkében. 

A játék hangulatjavító és stresszoldó hatása sem elhanyagolható. A társasjátékok – különösen a stratégiai és együttműködésen alapuló típusok – fokozzák a bevonódást, növelik a sikerélményt, és csökkentik a pszichés feszültséget. A szakirodalom szerint az ilyen típusú aktivitások támogatják a motivációt, javítják az érzelmi megküzdést, és több csoportban – a gyermekektől a krónikus beteg felnőttekig – kimutathatóan mérsékelték a szorongásos és depresszív tüneteket. 

Ha érdekel, milyen egyéb egészségnyereséggel jár még a társasjátékozás, és hogyan lehetséges, hogy ilyen előnyös ez az időtöltés minden korosztály számára, ajánljuk a Weborvos cikkét.  

Femina klub esemény

A bennünk élő nők - Hol az egyensúly a megfelelés és az önazonosság között?

A 21. századi nő minden szerepben helyt áll: dolgozik, édesanya, társ, barát, gondoskodó, és közben próbál önmaga is maradni. Hogyan lehet lavírozni a rohanó mindennapok, a teljesítménykényszer és a saját lelki békénk között? Hogyan találjuk meg az egyensúlyt szerepeink között? Erős Antónia és Pokorny Lia beszélgetnek június 1-jén a MOMkultban arról, mit jelent ma nőnek lenni: hogyan lehet egyszerre helyt állni a munka, a család és a saját vágyak világában, miközben megőrizzük önmagunkat, belső erőnket és harmóniánkat.

Biztosítsd be a helyed most!

hirdetés

Radnai Anna
Radnai Anna
Újságíró, szerkesztő
Radnai Anna kommunikáció szakon diplomázott, egészségügyi szakújságíróként és szerkesztőként több mint 20 éve foglalkozik egészségügyi, orvosszakmai és tudományos témák feldolgozásával. Pályája során orvosoknak, egészségügyi szakembereknek és laikus olvasóknak szóló tartalmakat írt és szerkesztett országos online médiumok egészségügyi rovataiban, orvosszakmai lapoknál és kiadóknál. Több szakmai és laikus egészségügyi portál alapító főszerkesztője volt, betegeket célzó edukációs projektek tartalmi vezetőjeként és könyvszerkesztőként is dolgozott. EMCC által akkreditált coachként és mentorként szerzett tapasztalatait szerkesztői szemléletében is kamatoztatja. 2025 áprilisa óta a Dívány szerzője, 2025 augusztusától a Weborvos főszerkesztője.
Oszd meg másokkal is!

Neked ajánlott

Az oldalról ajánljuk

Világom

Ezen a reptéren úgy érezheted magad, mint egy erdőben

Egy repülőtér általában a rohanásról, a sorban állásról és a zajról szól. Van azonban egy különleges reptér a világon, ahol már az érkezés pillanatában lelassul minden, és a természet közelsége fogadja az utazót.

Édes otthon

Ennek a kerti trükknek ne dőlj be: keserű csalódás lesz a vége

A közösségi médiát az utóbbi időben elárasztották azok a videók, amelyek szerint a papír tojástartó a tökéletes, időspóroló eszköz a tavaszi hagymások és a dughagymák elültetéséhez. A kertészeti szakértők szerint azonban ez az „okos trükk” nemhogy nem könnyíti meg a munkát, de egyenesen tönkre is teszi a drága virághagymákat.

Életem

Ha ez igaz rád, több pénzt hozhat az AI

Felmérések szerint főként azok profitálnak az AI megjelenéséből, akik eleve magasabb képzettségű, jobban fizetett munkakörökben dolgoznak. Aki rendszeresen használ mesterséges intelligenciát elemzésre, szövegalkotásra, programozásra vagy döntés-előkészítésre, könnyebben növelheti a teljesítményét, és ezzel az alkupozícióját is.