13 felnőtt dolog, amit kislányként alig vártunk

Olvasási idő kb. 6 perc
Google Állítsd be, hogy a Dívány az elsők között legyen a Google-találatokban!

Vannak a felnőtt létnek olyan velejárói, amik gyerekek számára tiltottak. Naná, hogy így máris iszonyú érdekesek - míg fel nem növünk.

„Majd ha én is nagy leszek...!” – ki ne érezte és gondolta volna legalább egyszer így gyerekkorában, valami nagyon izgalmas és áhított, de tiltott dolog kapcsán?! A Huffington Post összeszedte, mik azok a "felnőttes" dolgok, amikre kislányként mindenki annyira vágyik, és csak felnőtt fejjel jövünk rá, hogy akkoriban kicsit talán túlértékeltük a jelentőségüket vagy a menőségüket. Hajtás után felnövünk.

Kosztümöt hordani olyan menő!

Ugye, ön is alig várta, hogy csini kiskosztümöt, szűk ceruzaszoknyát és blúzt hordhasson munkába járáshoz? Ezek tényleg remekül néznek ki, de viselni valójában eléggé kényelmetlen őket – sajnos. És igen, néha mi is visszasírjuk azokat az időket, amikor még nyugodtan hordhattuk a (gyerekkorban még gyűlölt) cicanadrágot kötényruhával anélkül, hogy bárki is beszólt volna az öltözetünkre.

Nem akarok lefeküdniiii!!

Melyikünk ne szeretett volna fent maradni sokáig, amíg a szülei is? Mindenki arról ábrándozott esténként, hogy a nyolcórás lefekvés helyett akár egész éjjel fent lehessen, ahogyan a „nagyok” is. Felnőttkorban persze, amikor már senki nem írja elő, hogy hánykor is kellene lefeküdni, legtöbbször este kilenckor már boldogan másznánk az ágyba egy jó könyvvel a kezünkben - de persze a hazahozott munka, vagy a gyerek, vagy a még lejáró mosás kiteregetése, esetleg egyéb, "felnőttes" kötelezettségek nem engedik. Tényleg fölösleges volt a korai fekvés miatt vigasztalhatatlanul búslakodni gyerekkorban, most bezzeg néha mit nem adnánk érte!

Én is kérek kávét!

Igaz, a hercegnőket és a rajzfilmfigurákat ritkán látni kávézni, a felnőttek filmjeiben viszont rendre megjelenik az elegáns, nagyvilági, kávét szürcsölgető díva - arról nem is beszélve, hogy első számú példaépeinket, a szüleinket is láttuk, hogy ezzel az itallal vértezték fel magukat az újabb napra reggelenként. A legtöbb gyerek ilyenkor könyörög egy kortyért, és mivel ez tiltólistás cucc, marad, sőt egyre fokozódik a sóvárgás iránta – legfeljebb egy kiskanálnyi kávéba merített kockacukrot kap (és ez bármilyen undorító is, a gyerek ilyenkor kidüllesztett mellel érzi felnőttnek magát). A valóságban, felnőttként ugyanakkor mi a helyzet? Az irodában a kávéautomata pocsék kávét ad, a büfében szintén ihatatlan a fekete, ha meg otthon kávéznánk, az korántsem valami elegáns, ráérős díváskodás lesz, mint a filmekben, hanem bedagadt szemű, kócos harc az életért, közvetlenül a reggeli rohanás előtt. Mi is a jó ebben?! 

Randevúzni

Kislánykorunkban hajlamosak vagyunk azt hinni, hogy minden fiú kedves, intelligens, lenyűgöző humorú és minimum királyfi (némelyik még fehér lovon is ül). Arról fantáziálunk, hogy kéz a kézben andalgunk valahol, táncolni megyünk, és persze, a lovag minden kívánságunkat teljesíti, és együtt iszogatjuk azt a (biztosan csodálatos ízű) Martini nevű italt is, ami olyan csábosan néz ki a bárszekrényben, mint a málnaszörp. Mostanra pedig kiderült, hogy ebből alig igaz valami, sőt, még a Martininek is borzalmas íze van. Manapság, mikor már a TinderPOF és más, hasonló mobilos alkalmazások segítségével próbálunk rábukkanni az igazira, egész gyorsan ki lehet ábrándulni az erősebbik nemből. Aki már próbált így ismerkedni, valószínűleg tudja, miről beszélek…

Egyedül akarok lakni!

Nem is lehet annál jobb, mint úgy élni, hogy senki nem szól bele, mikor mit csinálunk. De ugye, milyen szép is lenne, ha a lakásvásárlás nem csak álom lenne sokunk számára? Helyette viszont marad az albérlet, rendszerint többedmagunkkal megosztva ami nem pontosan az, amiről gyerekként álmodoztunk. Ha meg mégis összejön az önálló lakás, folyton ott motoszkál bennünk: bizony mégiscsak kéne valaki ide. Olyan üres így a lakás; annyira hiányzik…

Nagylány vagyok, menstruálok!

Az igazi felnőtt nők bizony menstruálnak - persze, anyánk jól elmagyarázta, hogy ez milyen csodálatos körforgása a természetnek, hisz nem akart bennünket előre elkedvetleníteni, úgyhogy alig vártuk, hogy mi is elmondhassuk magunkról: igen, megjött! Ha tudtuk volna, hogy micsoda nyűg tud lenni a menzesz, a betétektől a tamponokon át a (kevésbé szerencsések számára) görcsökig, tutira nem vártuk volna annyira, hogy felnőtt nők legyünk. 

Akkor majd csak azt eszem, amit szeretek!

Az meg persze nyilván a csokoládé, a csokoládé, meg csokoládé! Jó, esetleg még a ropi. Ha tehettük volna, éjjel-nappal csak nassokat zabáltunk volna, haha, méghogy gyomorrontás meg hányás, ja, persze...! Hála szüleinknek, akik ezt nem engedték, szerencsére nem lett belőlünk Honey Boo Boo, mostanra meg már tudjuk, miért nem volna olyan jó buli kizárólag édességen élni. Vagy mégis?! 

Én is magassarkút akarok!

Olyan kislányt sem láttunk még, aki ne billegett volna a tükör előtt az anyja magassarkújában. Most már sajna - többnyire a saját kárán - mindenki megtanulta, hogy mennyire fájdalmas tud lenni egész nap tűsarkút viselni, arról már nem is beszélve, hogy megnyomorítja a lábat, bütyköt és kalapácsujjat is okoz. Ezt egyedül Barbie nem bánja, az örökké spiccben álló lábfejével.

Rúzs, szemfesték, szájfény, meg minden, amit kenni lehet

Ahogyan a magassarkú, olyan sűrűn kerül elő a sminkkészlet is anya cuccai közül - amivel nincs is gond, hisz a smink tényleg nem az ellenségünk. Legalábbis addig, amíg nem kötelező minden nap full vakolatba végignyomni a napot – évszaktól függetlenül. Télen kiszárítja a bőrt, nyáron leolvad róla -még mindig annyira jópofa sminkelni?

Lábat borotválni is olyan nagylányos

A legjobb, amit a szülő tehet, ha nem tartja a lánygyermek keze ügyében a borotvát. Persze, maga a tiltás, na meg, hogy azért anya is néha nekiesik a lábának vele, meghozza a kedvet a „borotválkozáshoz”. Kicsiként szimplán balesetveszélyes (és persze felesleges), felnőttként viszont szimplán nyűg párnaponta kötelezően eltüntetni a tüskéket, nem véletlen, hogy felnőtt fejjel a legtöbben önként mondanak le a pengéről és egyéb, tartósabb szőrtelenítési módszereket választanak.

Melltartót hordni

A legjobb dolog a melltartóban, amikor le kell venni – csakhogy erről fiatalabb korunkban még fogalmunk sincs. Akkor szimplán menőnek tűnik és szexinek. Később is annak tűnik - amíg felvesszük, csak aztán pár óra múlva már melegít, kényelmetlen, dörzsöl, vág esetleg szorít (persze, ha jó méretet és fazont választunk, akkor legalább az utóbbiakat megúszhatjuk). De a legjobb akkor is az lesz benne, amikor lekerül - akár segítséggel is.

Minden nap más színű lesz a hajam!

Ugye, milyen gyönyörű haja van Barbie-nak, vagy milyen klassz színű a Monster High vámpírcsajainak a sérója? És ezzel kezdődik is a küzdelem a szebb és tökéletesebb külsőért, hisz nemcsak a média nyomatja ezt, de már a játékok is. Először jön a színezőhab, aztán az első dobozos festék, majd a csíkok – persze már fodrász által –, de mire valóban megjelennek az első ősz hajszálak, az egésznek már csak az marad a célja, hogy eltüntessük az idő nyomait. Ez pedig még fodrásznál is időigényes (ráadásul drága is), otthon meg nagyon hamar be lehet sokallni a csöpögő festéktől tönkrement pólóktól, a felkenéssel való szenvedéstől, és hogy pont az egész közepén csönget a postás (egyszer).  És persze, ha drasztikus a váltás, a szemöldök színét is a hajéhoz kell igazítani...

És csak sört meg bort fogok inni!

Persze, hogy földöntúli élvezetnek tűnik az ivás, ahogy a felnőttek lehúznak egy üveg sört/pohár bort, belehörpintenek a meggyel díszített töménybe, de persze, ez sem a gyerek osztályrésze. Legkésőbb az első másnap után viszont mindenki nagyon gyorsan megtanulja, hogy nem is annyira klassz, hogy már szabadon, korlátlanul lehet alkoholt vedelni. 

Táska!

Teljesen mindegy, hogy a táska kicsi vagy nagy, egy pici lány annyira vonzódik a táskákhoz, mint Gombóc Artúr a csokoládéhoz. Csakhogy míg üresen parádézni vele a lakásban jó bul, addig a magunkkal kötelezően hurcolandó iratokkal, pénztárcával, tamponnal-betéttel, befizetendő csekkekkel, kütyükkel telepakolva már korántsem olyan kényelmes viselet. Arról már nem is beszélve, hogy cserélgetni is kell ugye, hogy jól menjen az outfithez, így viszont szinte törvényszerűen elő fog fordulni, hogy az iratait éppen az otthon hagyottban felejti, naná, hogy pont akkor, amikor igazoltatják, és emiatt jól megvágják pár tízezerre. Szép kilátások…

Enterol

Készülj tudatosan a nyaralásra!

Az Enterol alkalmazható az utazással összefüggő, fertőzéses eredetű hasmenés megelőző kezelésére is. Az Enterol alkalmazását 5 nappal az utazás előtt már érdemes megkezdeni és az utazás teljes
időtartama alatt folytatni.
Te már becsomagoltad?

Enterol – A tudatos probiotikumválasztás.

hirdetés

Advertisement
Becca
Becca
Oszd meg másokkal is!

Neked ajánlott

Az oldalról ajánljuk

Világom

Piran, a sómunkások városa: templomának szobra az időjárást is megjósolja

Portorožtól mindössze néhány percnyi autóútra, vagy akár egy kellemes sétára található Piran, a szlovén Isztria egyik legszebb történelmi kikötővárosa. Az évszázadokon át a Velencei Köztársasághoz tartozó település szinte érintetlenül őrizte meg középkori hangulatát: szűk sikátorok, egymáshoz simuló házak és apró terek alkotják.

Mindennapi

Ezekre figyelj, amikor pultból vásárolsz fagyit

Ha ezeket a tényezőket figyeled amikor fagyizol, könnyebb lesz eldönteni, hogy visszatérsz-e az adott fagylaltozóba. Mutatjuk a legfontosabbakat, és azt is, hogy a hivatalos vizsgálatok során mit ellenőriznek, mert ebből is sokat tanulhatsz.

Testem

A látványos fogyás rejtett ára: nekik segítenek valójában az új elhízás elleni készítmények

Az új generációs elhízás elleni csodaszerek fenekestül felforgatták a világot: a klinikai tesztek szerint a páciensek könnyedén adják le testsúlyuk több mint 10 százalékát, miközben a szív- és érrendszeri kockázataik is csökkennek. Nem csoda, hogy a közbeszéd ma már egyszerű, gyógyszerrel megoldható problémaként tekint a túlsúlyra. A csillogó sikersztorik mögött azonban felsejlik a rideg valóság: a gyógyszer elhagyása után a kilók és a veszélyes egészségügyi mutatók szinte azonnal visszatérnek a kiindulási pontra.

Testem

Krónikus betegségre utalhat, ha nyáron ilyen az arcbőröd

A nyári napsütésben mindenkinek kipirul kicsit az arca, ám ha a pír tartóssá válik, égő érzéssel párosul, vagy apró hajszálerek, esetleg pattanásszerű göbök jelennek meg az orrodon és az orcádon, annak komoly egészségügyi oka lehet. A rozacea egy krónikus, nem fertőző gyulladásos bőrbetegség, amelynek a legfőbb ellensége éppen a nyári hőség és a napsugárzás. Az UV-sugarak ugyanis nemcsak tágítják az ereket, de szétrombolják a bőr védőrétegét és súlyos gyulladásokat indítanak el.

Offline

Ebben a fürdővárosban a királyok is elveszítették a fejüket: a 74 éves Goethe is Marienbadban lett szerelmes

Amikor a 19. század végén Európa uralkodói, hercegei és ünnepelt művészei pihenni vagy éppen titokban udvarolni vágytak, nem a francia riviérára, hanem egy cseh erdő mélyén megbúvó, mocsarakból varázsolt luxusbirodalomba utaztak. Marienbad (Mariánské Lázně) az Edward-korabeli építészetével, neobarokk kolonnádjaival és csodatevő forrásaival a világ legbefolyásosabb embereinek lett a menedéke. VII. Edward angol király itt próbált (sikertelenül) lefogyni a tízfogásos vacsorák mellett, miközben a német költőfejedelem, a 74 éves Goethe egy 17 éves fiatal lány miatt veszítette el a fejét, és kért házassági közvetítést a porosz királytól.

Offline

Romulus és Remus legendája: ki alapította valójában Rómát?

Romulus és Remus történetét szinte mindenki ismeri: a két ikertestvért egy nőstényfarkas nevelte fel, majd egyikük megalapította Rómát. A legenda évszázadokon át a város eredettörténetének számított, a történészek szerint azonban a mítosz mögött sokkal összetettebb politikai és hatalmi játszmák húzódtak meg.

Testem

Sokan csak legyintenek rá, pedig meddőséget okozhat: ezért nem szabad elviselni a menstruációs fájdalmat

Generációk óta él a köztudatban a tévhit, hogy a menstruációval járó kínzó görcsöket és fájdalmakat a nőknek egyszerűen el kell viselniük. Egy friss magyar kutatás szerint a fiatal nők közel egyharmada szenved rendszeresen az erős menstruációs panaszoktól, sokan mégis csak legyintenek a tünetekre, vagy a félelem miatt halogatják a kivizsgálást. Pedig a háttérben olyan alattomos, nehezen diagnosztizálható betegségek állhatnak, mint az endometriózis vagy a PCOS.

Önidő

Kiderült: így éri meg a legjobban pénzt váltani a nyaralásra

A nyaralók számára fontos kérdés, hogy hol éri meg legjobban pénzt váltani az utazás előtt. Az elmúlt hónapokban jelentősen erősödött a forint, hiszen míg március elején egy euró még 390 forint volt a bankközi árfolyamok alapján, addig júniusra az érték már 355 forint körül alakult. Ez a kedvező helyzet azt jelenti, hogy bárhol is váltson az ember, most lényegesen olcsóbban lehet külföldi devizát venni, mint néhány hónappal ezelőtt.

Mindennapi

Augusztustól drágul az egyik budapesti közlekedési forma

Augusztus 1-jétől többe kerül majd taxival utazni Budapesten, miután a Fővárosi Közgyűlés módosította a taxirendeletet. A döntés szerint az alapdíj 1100 forintról 1300 forintra, a kilométerdíj 440 forintról 521 forintra, a percdíj pedig 110 forintról 130 forintra emelkedik.

Életem

76 centire csökkent a Balaton vízszintje: ennyire kell aggódni miatta

A Balaton vízállása 2026. június 25-én mindössze 76 centimétert ért el. Bár a tó állapota miatt sokan aggódnak, szakértők szerint összetett kérdésről van szó. A vízszint puszta magassága önmagában ugyanis nem alkalmas arra, hogy pontos képet kapjunk a magyar tenger aktuális ökológiai állapotáról.