Az álló íróasztal nem megoldás az ülő életmód okozta panaszok megelőzésére. Az viszont sokat számít, hogy mennyit dolgozunk a gravitáció ellenében.
Mennyiben különbözik a kocsmafilozófia a filozófiától mint tudománytól? Cikksorozatunk legújabb részében erről beszélgetünk Török-Szabó Balázzsal.
Ki és miért nevezhető zseninek? És milyen lehet zseninek lenni? Török-Szabó Balázs filozófussal beszélgettünk.
Miért látunk valamit szépnek? Fejleszthető-e a szépérzékünk? Egyáltalán: micsoda a szépség? Török-Szabó Balázs filozófussal beszélgettünk.
Ha úgy érzed, egyre kevésbé megerőltető ugyanazt a teljesítményt nyújtani, akkor itt az ideje a nehezítésnek. Ehhez adunk most néhány tippet.
Cikksorozatunk harmadik részében életünk szabályairól beszélgetünk Török-Szabó Balázs filozófussal.
Vadászkutya, döglött bogár, bölcsőtartás térdhúzással – ha már unod a planket, ezeket a gyakorlatokat építsd be az edzéseidbe.
Mindent, amink van, a természettől kaptunk – te meg szoktad neki köszönni?
Sipiczki Csaba futóedzővel beszélgettünk arról, hogy mit jelent a gyakorlatban a pulzuskontrollált edzés, és hogy mit nyerünk azzal, ha az egyéni célzónánkban futunk.
Az egylábas guggolással próbálkoztál már? Mutatjuk a könnyített verzióját és még néhány hasonlóan hatékony láberősítő gyakorlatot.
Cikksorozatunk második részében ezeket a kérdéseket boncolgatjuk Török-Szabó Balázs filozófussal.
Ennek a tízparancsolatnak a hűtőszekrényeden a helye.
Muhari Gábor ultrafutó tanácsai neked is segíthetnek abban, hogy folyamatosan fejlődj.
Hogyan alakult a kapcsolatunk a növényekkel az elmúlt évezredekben? És hol tart ez a viszony most, a klímaválság kellős közepén?
Ezek a szempontok segíthetnek abban, hogy rövid és hosszú távon is eredményesek és élvezetesek legyenek az edzések.
Beszélgetések a filozófussal című cikksorozatunk első részében arra keresünk válaszokat, hogy mennyi minden hat az ember gondolkodására.
Elmagyarázzuk, miért olyan fontos a farizmok aktiválása, és néhány gyakorlatot is bemutatunk, amelyekkel hatékonyan megerősítheted a fenék izmait.
„Döglött bogár”, ablaktörlő, oldalplank, orosz csavarás – 22 hasizomfejlesztő gyakorlatot mutatunk hatékonyság szerint rangsorolva.
Tényleg olyan könnyű túltolni a fehérjebevitelt? Miért nem mindegy, hogy mikor és milyen fehérjét eszem? Mikor éri meg étrend-kiegészítőt szedni?
Bármennyire vonzó a „villámedzés” gondolata, a sérülések elkerülése és a hatékonyság érdekében a bemelegítésre is rá kell szánni 5–15 percet.
Egészségfejlesztéssel foglalkozó szakemberek és hobbisportolók osztják meg tapasztalataikat.
Ha a cél a fogyás, az állóképesség növelése vagy az izomépítés, nagy csodákat ne várj napi fél óra laza edzéstől. Akkor mégis mi haszna van? Elég sok.
A türelmetlenség, a rossz technika és az instabil lábak csak néhány azon tényezők közül, amelyek a fejlődés útjában állnak.
Mikor együnk, hogy ne hízzunk vissza? A tartós fogyásról szóló minisorozatunk utolsó részében ezt a kérdést vizsgáljuk meg.
Sem a kijárási korlátozások, sem a zord időjárási viszonyok nem jelenthetnek kifogást a rendszeres mozgás ellen.
Teszteld, mennyire vagy otthon a népi bölcsességek világában!
Az ókori filozófustól a kortárs színészig sok-sok híresség neve feltűnik ebben a kvízben. Nézzük, 12 kérdésből mennyire tudod a helyes választ.
A világ valaha élt leggazdagabb embere vagyonával kenterbe veri Elon Muskot. De még Augustus császárt is, akinek tulajdonában állt egész Egyiptom is.
Vajon van kapcsolat a magyar és a török nyelv között?