
Szakorvosok gyógyítottak, házassági szerződések születtek, és a munkássztrájk sem volt ismeretlen ebben az ősi civilizációban.
Az ókor legnagyobb rejtélyei nehezen adják magukat: több ezer éve találgatjuk némelyiket, még sincs meg a megoldás.
Az egyiptomi rabszolgáknak nem volt oyan sanyarú a sorsa, mint hinnénk, de azért akadt olyan fáraó, akinek furcsa követelései voltak.
A korszak híres írójának köszönhetően mindenki tudta, a fáraó átka végzett a lorddal. Vajon tényleg így történt?
A történelem egyik legfurcsább taktikai döntése II. Kambüszész perzsa királyhoz fűződik, aki macskákkal indult Egyiptom ellen. A furcsa taktika nagyon hasznosnak bizonyult.
VII. Kleopátra egyiptomi királynő Julius Caesart is levette a lábáról, de tényleg kivételes szépséggel bírt, ahogy a közkeletű legenda tartja?
A valóságon alapul a Napóleon-film előzetesében látható a képsor? A francia császár tényleg ágyúval lőtte az egyiptomi piramisok tetejét? Mi a helyzet a szfinx orrával?
A legendás ókori szerelmespár, Kleopátra és Marcus Antonius lányából szintén királynő lett.
Az egyiptomi orvoslás meglepően fejlett volt, műteni is tudtak, sőt terhességi teszt is létezett.
A nyaraláskor várnánk a legkevésbé, hogy ennyire rossz állapotba kerüljünk, de ez az angol család a legnagyobb katasztrófával nézett szembe.
Ezen történetek különösen alkalmasak gyerekek riogatására, de némelyikük elég nyugtalanító a férfiakra nézve is.
A kozmetikumok használata és a szépítkezés nem új keletű. A szépség elnyerése érdekében az ókorban még a higanytól és az ólomtól sem riadtak vissza.
Az egyiptomi múmiákat sokáig adták-vették az európaiak, múmiafelbontó bulikat rendeztek, vagy éppen gyógyszerként megették az ókori holttesteket.