Akár mérgezés is lehet a vége, ha megesszük.
Egyes csípős ételek kifejezetten serkentik az agyműködést.
Hihetetlenül egyszerű a megoldás.
Ízlésünk különböző, egészségünkre viszont hasonlóan hatnak a különböző, csípősség érzetét keltő anyagok.
Még ha nem is csíped az ízét, megéri kiállnod a kínt: erősíti az immunrendszert, és csökkenti a korai halálozás kockázatát.
Csodákat tesz az emésztéssel, rendkívül jó fájdalomcsillapító, javítja a szív- és az érrendszer egészségét a sokak által került csilipaprika.
Tényleg okozhatnak fekélyeket?
Neked is folyni kezd az orrod, amikor valami csípőset eszel? Most megtudhatod, hogy a furcsa reakció honnan ered.
Jobban belegondolva, nem is csak egy jó hírről van szó, hanem jóval többről.
Az édesburgonya mellett a csicseriborsó is nagy kedvencünk, ha akad otthon egy adag füstös csili- vagy kápiakrém, mindig elkészítjük ezt a gyors, vegán ragut. Ha nem ragaszkodsz az állati eredetű alapanyagoktól mentes változathoz, olvassz a tetejére néhány szelet bivalymozzarellát is.
Ha marad belőle, készíts a raguval gyors vacsorát, amihez csak egy kis adag lilahagyma-salátát kell összedobnod néhány órával korábban. Kevés ecettel és sóval ízesítve a hagyma elveszti erős aromáját, sokkal kevésbé lesz pikáns, mégis izgalmas ízeket ad a vörös húsokkal készült szendvicsekhez.
Ha szereted a sovány pulykahúst, készítsd el mézes-csípős változatban! Ha megvagy vele, akár mázat is készíthetsz hozzá szójaszósszal, gyömbérrel, csilivel, ketchuppal és néhány kanál olívaolajjal.
Retekérdekességek következnek.
A víz megoldja a helyzetet.
Idősebb korban előfordulhat, hogy a szervezet kevésbé tolerál olyan ételeket, amelyekkel régebben semmi probléma nem volt.
Mutatjuk, hogy az ajánlások szerint hány fok lenne valójában az ideális.
A csillagász lenyűgöző felfedezést tett van Gogh egyik híres művével kapcsolatban.