„Valaki megragadott és kórházba vitt” – megszólalt az indiai repülőgép-katasztrófa egyetlen túlélője

Olvasási idő kb. 2 perc

Egyetlen ember élte túl az Air India több mint 240 halálos áldozatot követelő tragédiáját: a 40 éves brit férfi véres pólóban menekült el a roncsok közül, miközben testvére meghalt a balesetben.

Miután 242 emberrel a fedélzeten lezuhant az Air India repülőgépe az indiai Ahmedábád városában, a közösségi médiában terjedni kezdett egy videó, amelyen egy férfi látható, ahogy véres pólóban távozik a katasztrófa helyszínéről. Kiderült, hogy egyvalaki túlélte a balesetet.

Egyetlen ember élte túl a repülőgép-balesetet

Az indiai származású brit állampolgár, Vishwash Kumar Ramesh a testvérével utazott vissza Angliába, miután meglátogatták a családjukat Indiában – írja a Reuters hírügynökség.

Idézőjel ikon

Ramesh Viswashkumar, The sole survivor of the Air India crash escaped by jumping from the plane. He was on seat number 11A.#planecrash #Airindia #Ahmedabad #AhmedabadPlaneCrash #AhmedabadCrash #अहमदाबाद pic.twitter.com/q54KyAKVKW
— Amit Pandey (@amitpandaynews) June 12, 2025

Idézőjel ikon

„Amikor felkeltem, holttestek vettek körül. Megijedtem. Felálltam, és elszaladtam. A repülőgép darabjai hevertek körülöttem. Valaki megragadott, betett egy mentőautóba, és kórházba vitt”

– mesélte a férfi a Hindustan Timesnak.

Az orvosok szerint a 40 éves férfi nem sérült meg súlyosan, megfigyelés alatt tartják, de a következő napokban kiengedhetik a kórházból. A testvére viszont meghalt, ő egy másik sorban ült a repülőn. 

Az indiai média fotókat is közölt a férfi beszállókártyájáról, amely szerint Ramesh a londoni Gatwickre tartó repülőgép 11A jelű ülésén kapott helyet. Ez a vészkijáratnál, a repülőgép bal szárnya előtt található. 

Idézőjel ikon

This British man, Ramesh Viswashkumar, who is the only survivor of an air crash that killed about 241 people today in Ahmedabad, India, is indeed a remarkable survivor.Air India Flight 171, a Boeing 787, crashed shortly after taking off for Britain, where it was scheduled to… pic.twitter.com/AJURfOaLgl
— Hopewell Chin’ono (@daddyhope) June 12, 2025

A CNN-nek nyilatkozó légiközlekedési szakértő szerint meglepő, hogy azon a helyen ülve valaki túlélje a repülő lezuhanását. Bár a földet érés szempontjából az a terület meglehetősen masszív része a repülőnek, nagyon kicsi annak az esélye, hogy fölötte ülve életben maradjon valaki. 

„A vészkijárat közelében volt, és sikerült elmenekülnie, kiugorva a vészkijáraton” – mondta Vidhi Chaudhary, Ahmedábád egyik magas rangú rendőrtisztje a csodával határos esetről.

Az Air India megerősítette, hogy a brit férfi az egyetlen túlélője a szerencsétlenségnek. A repülő egy lakóövezetben zuhant le, a gépen ülőkön kívül voltak olyan áldozatok is, akik az épületben tartózkodtak.  

Divany könyv

Vedd meg fél áron a Dívány első könyvét!

A Dívány újságírói által felkutatott történetek fele a 20. század elejének Magyarországát idézi meg, a másik fele pedig a világ tucatnyi országából mutat be egészen különös eseteket.

Tekintsd meg a kötetet, kattints ide!

hirdetés

Suhajda Zoltán
Suhajda Zoltán
Újságíró, szerkesztő
Suhajda Zoltán magyar nyelv és irodalom, valamint tanár szakon szerzett diplomát a Szegedi Tudományegyetemen. Több mint húszéves szakmai tapasztalattal rendelkezik, pályafutása során dolgozott közéleti-politikai nyomtatott és online lapoknál, internetes magazinnál és női site-nál. A komoly témáktól a bulvárig, a hírtől a nagy riportig változatos témákról és műfajokban írt cikkeket, és az újságírás mellett felelős szerkesztőként is tevékenykedett. A Dívány csapatának 2025 februárja óta tagja újságíróként.
Oszd meg másokkal is!

Neked ajánlott

Az oldalról ajánljuk

Offline

2500 éve tört ki az első járvány: ez a fertőzés okozta

Az “athéni pestis” kórokozóját mindmáig nem sikerült azonosítani, holott mintegy 100 ezer ember halálát okozta, illetve az athéni hadseregben végzett pusztítása révén befolyással lehetett a városállam Spártával folytatott vesztes háborújára is.

Testem

Alvászavarokkal küzdesz? A mesterséges intelligencia segíthet megfejteni az okát

Nyolc órát aludtál, mégis hulla vagy? Lehet, hogy nem a mennyiséggel van baj, hanem valami olyasmivel, amit csak az algoritmusok látnak. A mesterséges intelligencia megjelent az alvásdiagnosztikában is, és a szakértők azt ígérik, hogy a kábelekkel teli, kényelmetlen kórházi éjszakák helyett hamarosan a saját ágyunkban fekve kaphatunk tűpontos választ arra, miért nem vagyunk kipihentek. Megmutatjuk, hogyan forradalmasítják az algoritmusok az álmainkat.

Életem

Legális kiskapu: így szerezhetsz extra nyugdíjat

Nem egyedi probléma, hogy valakinek hosszabb-rövidebb időre megszakad a biztosítási jogviszonya. Ez azonban súlyos következményekkel járhat a későbbi időskori ellátásra nézve. Kevesen tudják, de létezik egy teljesen törvényes és szabályozott módszer a probléma áthidalására: a társadalombiztosítási megállapodás.

VIP

Meghalt Scherer Péter

Ma délelőtt elhunyt Scherer Péter Jászai Mari-díjas magyar színész, aki még fellépett volna a Zenthe Ferenc Színházban.