A gének miatt hízni lejárt kifogás
Egyen sok szénhidrátot és halat, ha rendszeresen fut. Na jó, azért néha belefér egy kis csoki is.
Ha az ember jó magyar módjára a húst hússal fogyasztja, és nem csak évente egy-két ünnepi lakoma alkalmával, hanem életvitelszerűen, akkor bizony jóval nagyobb a kockázata a vastagbélráknak és a szív-érrendszeri megbetegedéseknek. Az okosok ezt már jól az eszünkbe vésték.
Étkezz tisztán, eddz mocskosul! - ez a jeligéje a clean eating hazai követőinek. De mitől tiszta a tiszta étkezés? És tényleg olyan jó ez nekünk? A hangzatos érvek mögött sokszor téves meggyőződések és ferdítések, mintsem tudományosan megalapozott eredmények állnak. És sajnos sokan be is dőlnek azoknak.
Mitől függ, hogy egy étel energiaszegény-e? És hogyan állapítják meg, hogy meddig ehető a koszt? Összeszedtük.
Egyszerűbb egészséges babákat nevelni, mint beteg felnőtteket gyógyítani, sok szülő mégsem törekszik eléggé a megelőzésre. Nem véletlen, hogy már kisgyermekkorban is népbetegség az elhízás.
"Ha én a testemet nem táplálom, amin át a lelkemet akarom elérni, akkor nem megyek semmire." - állítja Ilkó Péter jógában és ajurvédában is jártas táplálkozási tanácsadó. De vajon hogy tápláljuk jól a testünket? Dénes Dóra interjúja.
Hasznos kisokos arra az esetre, ha étteremben eszünk. Például: ne rendeljünk halat hétfőn! Tippek és magyarázatok sztárséfektől.
Egy spórolós angol szakácskönyv alapján próbáltam vásárolni és főzni, itthon.
A legújabb kutatások szerint még mindig nagyon magas az anyatej méreganyag-tartalma hazánkban, ám Benda Judit egészség-tanácsadó szerint az anyák táplálkozásukkal kedvezően tudják befolyásolni a méreganyagok kiválasztódását az anyatejbe.Benda Judit, gyógyszerész, egészség-tanácsadó a Porontynak elmondta, hogy a megfelelő étrenddel csökkenthető az anyatej méreganyag-tartalma.
Azoknak a várandós anyáknak, akik minden nap esznek mogyoróféléket, ötven százalékkal nagyobb eséllyel lesz asztmás a gyerekük, mint azoké, akik nem vagy csak ritkán ettek ilyesmit - derül ki egy holland tanulmányból.
A korszerű táplálkozás nem csak itthon fontos, hanem az iskolában is.