Hálapénzről őszintén
A kismama fizet. De vajon ez a természetes? Tényleg nincs szülés hálapénz nélkül?
A kismama fizet. De vajon ez a természetes? Tényleg nincs szülés hálapénz nélkül?
Sokat hallani arról, milyen ma egy szülés – de milyen volt ez az élmény régen? Szerzônk elsôkézbôl szerzett errôl tapasztalatokat.
Kórházfigyelőnk eheti tárgya a budapesti Szent Imre Kórház. Vajon tényleg ez viszi a pálmát?
Jó néhány lelki problémát visszavezethetünk a magzati korra, legalábbis ezt állítja az Újjászületés-tréning egyik terapeutája, aki elsőre megdöbbentő tapasztalatait osztotta megvelünk. Megtudjuk például, miért lehet, hogy bizonyos lányokat állandóan kihasználnak a férfiak.
A szilvásváradi kirándulás a mozgó édességárus keresésébe fulladt, mert az út elején megláttam őt, nagy taligájával és rengeteg nassolnivalójával.
Ha már kétévesen kibújik belőlünk az anyuka, miért halogatjuk a gyermekvállalást?
Annyi elmondható, hogy az Istvánban azok a kismamák lesznek boldogok, akik a természetesség hívei.
Olvasónk, Kiki az elsők között volt, aki kórházfigyelést küldött nekünk, és nem is volt hiába: ő lett a rovat első nyertese is.
Azt tudjuk, hogy a nő fizikálisan is megváltozik a szüléssel. Én speciel mindig azt hittem, a szülés után göndör szőke hajam lesz, ja, és a melleim is a szoptatás csúcsidőszakának méretét és formáját állandósítják. Naná, hogy nem így történt. Sőt.
Kezdett vészesen közeledni a vég, amikor már soha többet nem lehet piálni menni és másról se szól majd a nap, mint a kakás pelenkákról. Szüléstörténet három férfi szemével.
Vajon tényleg van olyan, hogy császármetszés és "rendes" szülés? Ez olyan, mint amikor valakinek gyereke vagy lánya születik? És hogy lehet feldolgozni azt a hiányt, amit a szülés, a kitolás hiánya kelt bennünk? Olvasónk önmagát boncolgatja, sikerrel. Vasárnapi szubjektív.
Napos szülőszoba, egyedi műtéti technika a császárosoknak, kedves szülésznő, "édes" műtősfiú. Mindez a magyar egészségügyben? Kórházfigyelőnk eheti alanya, a Péterfy úgy tűnik jobb hely, mint gondoltuk.