Szerelmes haknit nyom Rékasi és Détár

Olvasási idő kb. 2 perc

Az ember már-már azt hinné, hogy a hagyományos értelemben vett haknizásnak befellegzett, ennek ellenére még Budapesten is aranykorát éli. Telt ház előtt lépett fel Rékasi Károly és Détár Enikő szerelmes haknijával a Városmajori Garden Étterem és Színházban.

A meghívóban a következő állt: „Te meg én – Détár Enikő és Rékasi Károly estje az emberi élet legfontosabb pillanatairól, versekkel és slágerekkel”. Nagyon kíváncsiak voltunk, a celebpár hogyan viszi színpadra az emberi élet legfontosabb pillanatait. Bevallom, kicsit azért bíztam abban, hogy egy igazán plasztikus performansz tanúi lehetünk. A születéstől egészen a halálig vérrel, verítékkel. Ehelyett csupán annyi történt, hogy a Városmajori Garden Étterem és Színház bejárata amolyan féregjáratként, egy 80-as évekbeli kistarcsai művházba vezetett - furcsamód a bárpult 2020-ban landolt, már ami az árakat illeti.

Leültünk az asztalunkhoz, amit egy nagyon kedves idős házaspárral osztottunk meg. Nem kellett sokat várnunk, míg feltűnt a sztárpár, pontosan kezdtek. A picike színpad az étterem kellős közepén áll, ami már csak azért sem túl jó húzás a tervezőktől, mert rengeteg oszlop veszi körbe, melyek tisztességgel kitakarták a produkciót a közönség egyharmada elől. Többek között én is kénytelen voltam flamingó pozícióban végig nézni az előadást, aminek persze azért minden perce megérte a nyakizomhúzódást.

Galéria ikon

15

Galéria: Te meg én - Détár Enikő és Rékasi Károly estje
Fotó: Szécsi István / Dívány

Détár és Rékasi végre a színpadon álltak, és elkezdődött a mulatság. Egy 60 percbe sűrített általános iskolás alternatív irodalom órát láthattunk, amiben volt egy kis általános iskolás anyák napja is: a színészek ugyanis azokat a memoritereket adták elő, amiket nekünk is meg kellett tanulnunk a középiskola előtt. Felcsendült Móricz Zsigmond Iciri-picirije, Weöres Sándor Buba éneke, József Attila Mamája, Petőfitől is nem egy vers, de akkor estünk igazán kétségbe, amikor Détár rázendített azokra a gyerekdalokra, amiket én még bakeliten hallgattam a piros kezeslábasomban, a számban cumival.

A Pancsoló kisgyerek című dalocska közben Rékasi adott az interaktivitásnak is, elővett egy pöttyös piros labdát, és Dévényi Tibi bácsiként dobálgatta a közönségnek, míg felesége a hangjával dolgozott meg a gázsiért. A páros nem bakizott egyszer sem, az összes verset nagyon jól tudták - ezt tényleg azért mondjuk, mert mi is fejből tudjuk ezeket a verseket. Rékasi a Barátok köztös Bartha Zsolt és a szőke Petőfi volt egy személyben, vörös felesége pedig egy huszonéves testébe bújt 48 éves nőként úgy ugrált a színpadon, mint egy bájos kis hegyi zerge. Ott ültünk letaglózva, ők pedig csak húzták a 30 éves rétest, mindezt úgy, mintha valóban a világot váltanák meg, a közönség pedig élvezte, különösen az idős házaspár az asztalunknál.

Az előadás végén Détár elmondta, hogy már 8 éve hakniznak ezzel a műsorral, és kirobbanó boldogsággal tölti el őket, hogy még mindig aktuális, és eladható a portékájuk. Ennek mi is nagyon örültünk. Miután kifizettük a csillagászati léptékű számlánkat, szépen lassan visszatértünk a jelenbe, majd az általános iskolás versekkel a fejünkben nyugovóra tértünk.

Galéria ikon

15

Galéria: Te meg én - Détár Enikő és Rékasi Károly estje
Fotó: Szécsi István / Dívány
Divany könyv

Vedd meg fél áron a Dívány első könyvét!

A Dívány újságírói által felkutatott történetek fele a 20. század elejének Magyarországát idézi meg, a másik fele pedig a világ tucatnyi országából mutat be egészen különös eseteket.

Tekintsd meg a kötetet, kattints ide!

hirdetés

Lavati Anett
Lavati Anett
Oszd meg másokkal is!

Neked ajánlott

Az oldalról ajánljuk

Világom

Egy gombnyomáson múlt az atomháború: szovjet tiszt döntése akadályozta meg

Nem sokon múlt, hogy 1983-ban nem robbant ki atomháború az Egyesült Államok és a Szovjetunió között. Egy orosz tiszt lélekjelenlétén múlott, hogy a szinte teljes pusztulást elkerülte a világ: Sztanyiszlav Petrov hallgatott megérzésére, és rendszerhibának minősítette a nukleáris rakéták indításáról szóló vészjelzést.

Offline

Ezért sárga a legtöbb kastély: történelmi oka van

Vajon miért festik évszázadok óta sárgára a magyarországi kastélyokat? Ami ma a vidéki idill és a tehetős arisztokrácia jelképe, az egykor a kőkemény uralkodói hatalmat és a Habsburgok iránti elkötelezettséget hirdette. Utánajártunk, hogyan lett a birodalmi aranyból népszerű építészeti trend, valamint hogyan fonódott össze ez a szín végzetesen a pszichiátriai intézetek nevével.

Offline

Ezért a sportért rajongtak a romantikus költők

A romantika költőiről hajlamosak vagyunk azt gondolni, hogy naphosszat borongós tájakon merengtek, szerelmi örömöket és csalódásokat öntöttek rímekbe, és holdfényben méláztak az élet értelméről. Pedig a 18–19. század fordulójának irodalmi sztárjai meglepően szenvedélyes sportrajongók is voltak.

Mindennapi

Ilyen károkat okozhat, ha marad a védett üzemanyagár

Közgazdászok nyílt levélben kérik Kapitány István gazdasági és energetikai minisztert a védett üzemanyagár kivezetésére. Szerintük az árstop nemcsak torzítja a fogyasztást, hanem ellátási gondokat, és későbbi drágulást is okozhat.

Testem

Hepatitis A-járvány Magyarországon: így terjed a súlyosan fertőző betegség

Hajdú-Bihar vármegyében, Hajdúhadházon Hepatitis A-járvány tört ki, ami miatt az önkormányzat és a vármegyei kormányhivatal azonnali óvintézkedéseket hozott. A fertőzés felbukkanása azért ad okot aggodalomra, mivel a vírus nem megfelelő higiéniás körülmények között, közösségekben rendkívül gyorsan képes terjedni.

Testem

Ne rontsd el a gyógyulást: így egyél okosan foghúzás után

A foghúzás utáni megkönnyebbülést gyorsan beárnyékolhatja a kérdés: mit szabad egyáltalán enni? Bár rutinfeladatnak tűnik, a fogeltávolítás valójában egy komolyabb sebészeti beavatkozás, ahol a gyógyulás sikere nagyban múlik azon, mi kerül a tányérunkra az első napokban.

Offline

Nyírség, Hanság, Völgység: tudod, merre vannak?

Bizonyára te is jól tudod, merre van Baranya vármegye, és a Duna-Tisza közének elhelyezkedése sem ismeretlen számodra. De vajon képben vagy Magyarország kisebb tájegységeivel is? Itt a lehetőség, hogy kvízünket kitöltve számot adj tudásodról!

Testem

Görcsöl, fáj, és túl sok? – amikor a menstruáció már nem csak „nyűg”, hanem betegség jele

A legtöbbünknek megvan az a kép, ahogy egy forró vizes palackkal a hasunkon fekszünk a sötétben, és próbáljuk túlélni az első napot. Azt tanultuk az anyukánktól, a nagyanyánktól és a biológiatanárunktól, hogy a menstruáció fáj, és kész. De mi van akkor, ha a fájdalomcsillapítók már nem hatnak, ha a ciklusunk teljesen kiszámíthatatlan, vagy ha a vérzés miatt napokra kiesünk a munkából? A szakértők szerint van egy pont, ahol a „természetes folyamat” átcsap kóros állapotba, és ezt nem szabadna annyiban hagynunk.