Csalók élnek vissza az államkincstár nevével, ha rákattintasz a linkre, veszélybe kerülhet a spórolt pénzed.
Adathalász csalók élnek vissza a Magyar Államkincstár (MÁK) nevével, és a gyanútlan ügyfelek számlaadatait próbálják megszerezni.
Veszélybe kerülhet a pénzed, ha kattintasz
Az államkincstár figyelmeztetése szerint a csalók e-mailt küldenek azzal az ürüggyel, hogy az ügyfélnek elkészült a kincstárban vezetett értékpapír-számlájának kivonata, és töltse le a megadott linken.
A levélben szereplő link azonban nem az államkincstártól származik, kattintás után automatikusan letöltődik egy rosszindulatú kódot tartalmazó telepítőfájl,
![]()
amelyen keresztül a csalók megszerezhetik az ügyfél számlaadatait.
A Magyar Államkincstár felhívja a figyelmet, hogy az ismeretlen forrásból származó üzenetekkel mindenki legyen körültekintő.
Emlékeztetnek, hogy a MÁK e-mail útján számlakivonatot kizárólag csatolva, jelszóval védett PDF-fájlban küld az ügyfeleknek.
A legbiztosabb megoldás, ha a WebKincstár rendszerébe kizárólag a hivatalos linken keresztül jelentkezünk be. A más forrásból, SMS-ben vagy e-mailben kapott hivatkozásokra kattintva nem szabad megadni a belépési adatokat.
Az államkincstár azt kéri, hogy aki mégis az adathalász linkre kattintott, vagy illetékteleneknek megadta a belépési adatait, az mielőbb jelentkezzen a 1811-es számon hívható telefonos ügyfélszolgálaton, vagy személyesen a kincstár bármelyik ügyfélszolgálatán.
























