Biztosan nem maradsz munka nélkül, ha beszéled ezt a nyelvet

Olvasási idő kb. 2 perc

Az angol nyelv továbbra is nélkülözhetetlen a nemzetközi karrierhez, de egyre több szakember látja úgy, hogy a jövő nyelve Ázsiából érkezik. A kínai nyelv ismerete ma már nemcsak különlegesség, hanem valódi versenyelőny a munkaerőpiacon.

Érdekesség, hogy a kínaiul tanuló magyar fiatalok száma az elmúlt években megduplázódott – írja a Pénzcentrum. 

Kínaiul tudni ma már komoly versenyelőny az állásinterjúkon

A globalizáció új korszakában a gazdasági erőviszonyok folyamatosan változnak. Kína ma a világ második legnagyobb gazdasága, és az európai országokkal folytatott együttműködései egyre szorosabbak. Magyarország különösen kedvelt célpontja a kínai befektetéseknek, aminek hatása már most érzékelhető a hazai munkaerőpiacon. Az akkumulátorgyáraktól a logisztikai központokig számos cég keres olyan munkavállalókat, akik képesek áthidalni a nyelvi és kulturális különbségeket. 

Szakértők szerint a kínai nyelvtudás akár 30-40%-os fizetésemelést is hozhat
Fotó: Allen J. Schaben / Getty Images Hungary

Nemcsak a tolmácsokra vagy fordítókra van igény

A mérnökök, gazdasági szakemberek, jogászok és projektmenedzserek között is komoly előnyt jelent, ha valaki beszéli a kínait. Egyes pozíciókban ez már nem pusztán előny, hanem elvárás.

Idézőjel ikon

A szakértők szerint a jól használható nyelvtudás akár 30-40%-os fizetésemelést is hozhat.

A kínai nyelvoktatás iránti kereslet folyamatosan nő. Egyre több középiskola és egyetem kínál kínai kurzusokat, miközben a Konfuciusz Intézetek hallgatói létszáma is évről évre emelkedik. A fiatalok mellett sok felnőtt is belevág a tanulásba, részben karrierépítési szándékkal, részben azért, mert vonzza őket a keleti kultúra. A 18-30 éves korosztályt leginkább a külföldi ösztöndíjak és a nemzetközi munka lehetőségei motiválják, míg a középkorú tanulók jellemzően üzleti kapcsolatokat szeretnének erősíteni. 

A kínai nyelvtudásnak azonban nemcsak a gazdaságban, hanem a diplomáciában és a turizmusban is egyre nagyobb szerepe van. Budapest és több hazai város népszerű célpontja lett a kínai turistáknak, így a vendéglátásban és az idegenforgalomban is nő az igény a kétnyelvű munkatársak iránt. 

A szakértők szerint a következő években a kínai nyelv Magyarországon is kulcsfontosságú kompetenciává válhat. Az országban jelenlévő kínai vállalatok, az oktatási programok bővülése és a diplomáciai kapcsolatok erősödése mind azt mutatja, hogy aki most belevág a tanulásba, hosszú távon biztosan nem marad munka nélkül

Dogz fesztivál

Jön a DOGZ Fesztivál: te ott leszel?

Május elsején minden eddiginél nagyobb területen várja a kutyásokat és a leendő kutyásokat a DOGZ Fesztivál a Városligetben: közösségi élményt, szórakoztató és szakmai programokat egyaránt kínál az esemény. Falkaséták, kutyás futás és vándor vurstli is várnak a fesztiválon, amelyre a helyszínen levásárolható, 1000 forintos belépő megváltása mellett léphetsz be. Emellé még ajándék is jár! Ugye találkozunk?

A regisztrációt és a programot ezen a linken találod.

hirdetés

Endrész Tímea
Endrész Tímea
Újságíró, szerkesztő
Érettségi után színitanodában szerzett színész oklevelet, majd a Pázmány Péter Katolikus Egyetem jogi karán folytatta tanulmányait, miközben az államigazgatásban dolgozott. Az írás mindig is része volt életének, gyermekének születését követően blogolni kezdett, hamarosan pedig már a legnagyobb női lapoknál dolgozott újságíróként és szerkesztőként, majd podcastet indított. 2024 nyarán csatlakozott a Dívány csapatához szerkesztő-újságíróként.
Oszd meg másokkal is!

Neked ajánlott

Az oldalról ajánljuk

Mindennapi

Indul az újabb bírsághullám: ezt ellenőrzik a nyaralóhelyeken

A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) a nyár végéig tartó, átfogó ellenőrzéssorozatot indított a legnépszerűbb hazai turisztikai helyeken, hogy próbavásárlásokkal és helyszíni szemlékkel szűrjék ki a szabálytalan vendéglátósokat és taxisokat. A razzia célja a fogyasztók védelme és a tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatok visszaszorítása a főszezon idején.

VIP

Elhunyt Edith Eva Eger

Elhunyt Edith Eva Eger író, klinikai pszichológus, A döntés című könyv szerzője. A magyar származású holokauszt-túlélő 98 éves volt.

Testem

Ezekben az esetekben lehet szükség EMG vizsgálatra

Az EMG-vizsgálat az izmok működését méri, és gyakran idegvezetéses vizsgálattal együtt segít feltárni az idegek, az izmok és a köztük lévő kapcsolat zavarait. Mutatjuk, milyen tünetek esetén lehet rá szükség.

Világom

Titokzatos erők mozgatják a Halál-völgy vándorló köveit: több száz méteres nyomot hagynak a sivatagban

A Death Valley Nemzeti Park egyik legkülönlegesebb és legtitokzatosabb helyszíne a Racetrack Playa, amely évtizedeken át megoldatlan tudományos rejtély színtere volt. Az első pillantásra sivár és élettelen terület egy szokatlan jelenség miatt vált világhírűvé: vándorló kövei megmagyarázhatatlan módon akár több száz métert is megtesznek – maguktól.

Mindennapi

Ez lesz az át nem vett mandátumok sorsa

A választási eredmények kihirdetését követően még mindig nem dőlt el véglegesen, hogy kik foglalják majd el helyüket az új Országgyűlésben, miután több vezető politikus is bejelentette, hogy nem veszi át mandátumát.