Használd ki, eddig fog tartani a jó idő!

Olvasási idő kb. 2 perc
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen a Dívány!

A héten kellemes meleg várható, de a jó időt több napon is záporok, zivatarok szakíthatják meg.

Ezen a héten a reggeli hideg és ködfoltok után több órára kisüt a nap, viszont szerdától az ország egyes részein esőre kell számítaniírja az Index. A hét végére ismét csökken a csapadék esélye, a hőmérséklet pedig egészen kellemes lesz, jellemzően 20 Celsius-fok körül várható.

A héten viszonylag meleg lesz, de eső szakítja meg a jó időt

Kedden hajnalban főleg északkeleten lehet pára, köd, rétegfelhőzet, később azonban többfelé kisüt a nap, csapadék estig nem valószínű. A déli, délkeleti szél sokfelé megélénkül, az Észak-Dunántúlon megerősödik. Hajnalban 5–14 fok között alakul, délután 17–25 fok várható.

A jó időt eső váltja fel
Fotó: Zbynek Pospisil / Getty Images Hungary

Szerdán az ország nyugati és középső részén szórványosan előfordulhat eső, zápor, és egy-egy zivatar sem kizárt. A nap második felében csökken a csapadék esélye, helyenként megerősödik a déli, délnyugati szél. Fejér, Tolna és Bács-Kiskun vármegyékben a viharokat villámlás és jégeső is kísérheti. Hajnalban 8–16 fok lesz, délután általában 20–24 fok is lehetséges.

Csütörtökön hajnalban ködfoltokra kell számítani, néhol eshet az eső. Később feloszlik a felhőzet, és többórás napsütés várható. A késő délutáni, esti óráktól egyre több helyen eleredhet az eső, zápor, esetleg egy-egy zivatar is előfordul. Veszprém, Vas és Győr-Moson-Sopron vármegyékben figyelmeztetést adtak ki, a széllökések meghaladhatják a 70 km/h-t. A maximum-hőmérséklet 20–26 fok között alakul.

Pénteken felszakadozik a felhőzet, néhol még előfordulhat csapadék. A hajnali 8–15 fokról 15–22 fok közé emelkedik a hőmérséklet. Szombaton már nem várható komolyabb csapadék, a hőmérséklet hajnalban 5–12 fok körül alakul, délután pedig 15–21 fok körül. Vasárnap nagyrészt erősen felhős vagy borult lesz az ég, elszórtan előfordulhat eső, záporeső. A minimum-hőmérséklet 5–12, a csúcsérték 15–22 fok között valószínű.

Múzsák a csók után könyv

Múzsák a csók után

Mi történt Szendrey Júliával, miután visszautasította „a nemzet özvegye” szerepét? Miért nem állt szóba egymással Babits felesége és lánya a költő halála után? A kötet nagy íróink, költőink életének legfontosabb női szereplőit helyezi a középpontba: húsz magyar múzsa élettörténetébe nyerhetünk bepillantást. Olykor felemelő, máskor tragikus női sorsok gyűjteményét tartja kezében az olvasó, amelyből kiderül: a halhatatlanságért sokszor a személyes boldogsággal kell fizetni: a kötet harmadik kiadása már a nyomdában.

Rendeld meg a kiadó oldalán kedvezményesen!

hirdetés

Diósi Szilvia
Diósi Szilvia
Oszd meg másokkal is!

Neked ajánlott

Az oldalról ajánljuk

Testem

Sokan nem tudják, hogy visszafordítható ez a látást érintő népbetegség: a műtét lehet a megoldás

Világszerte a szürkehályog felelős a legtöbb látásvesztéssel járó megbetegedésért, amely az idősödő társadalomban egyre több embert érint. Sokan mégis halogatják a vizsgálatot, pedig a fehérjék összecsomósodása miatt kialakuló lencsehomályosodást semmilyen gyógyszer vagy szemüveg nem tudja megállítani. A modern szemészet segítségével azonban ez az állapot teljesen visszafordítható: az ultrahangos és lézeres mikroműtéti technikák nemcsak biztonságosan és gyorsan adják vissza a tiszta látást, de a beültetett csúcstechnológiás műlencsékkel a korábbi fénytörési hibák is korrigálhatók.

Testem

Hiába szeded, ártasz vele: így fordul a D2-vitamin tested ellen

A D-vitamin fontosságát ismerjük, de kevesebbet tudunk annak formáiról. A táplálékkiegészítőkben többnyire D2 formával találkozhatunk, amelyről friss kutatások azt találták, hogy gátolja a D3 forma hasznosulását, ezzel rontva a D-vitaminból képzett kalcitriol nevű, hormonhatású vegyület előállítását.

Világom

Egy lélek sem lakik a menekülő keresztények szigetén: ma már csak egy magányos templom őrzi Nozaki titkát

Több mint 250 éven át titokban őrizték hitüket azok a japán keresztények, akik a hatóságok elől az ország legtávolabbi szigeteire menekültek. Nozaki az egyike volt azoknak az elszigetelt menedékhelyeknek, ahol a kereszténység követői a vallási tilalom ellenére is fenn tudták tartani közösségeiket. Noha a Nagaszaki prefektúrához tartozó apró sziget ma már lakatlan, különös múltja miatt mégis sokan kíváncsiak rá.

Világom

Betiltották a középkorban a gombot: nők nem viselhették

A pazarlás visszaszorítása érdekében egészen szélsőségesnek tűnő rendelkezések korlátozták a középkori olasz városok lakóinak kinézetét. Többek között gombot sem hordhatott mindenki, de a hajviseletet és az otthoni öltözködést is szabályok közé szorították.