A hó foglya lett az ország, és a java még csak most jön – galéria!

Olvasási idő kb. 1 perc
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen a Dívány!

Az országnak már van olyan területe, ahol már húszcentis hó borítja a talajt: az idei első nagy havazás képei galériánkban!

A Mikulás valóban nagy havat hozott ajándékba, bár ennek nem mindenki örült. A szerda este óta tartó intenzív havazásnak köszönhetően az ország életében fennakadások álltak be. 

A vasúti forgalmat felsővezeték-szakadások és a sínekre dőlt fák nehezítették csütörtök délelőtt, de volt, ahol váltóhiba miatt állt a forgalom, ahogyan azt a MÁV tájékoztatására alapulva az Index is megírta.

Idézőjel ikon

Az autópályák és főutak forgalma sem volt zökkenőmentes ennek a havas munkanapnak a reggelén:

az M1-es és az M7-es autópályán is bekövetkezett baleset, illetve több főúton is volt karambol. A rossz útviszonyok minden egyes autós számára nehezítik ma az előrejutást: nyári gumival semmiképp se hajts ma ki otthonról! Hogy milyen viszonyokra számíthatsz ma országszerte, abból a lenti galériában található képek nyújtanak ízelítőt.

Galéria ikon

7

Galéria: A Mikulás nagy havat hozott
Fotó: MTI Fotószerkesztõség/Balogh Zoltán / MTI

Az Országos Katasztrófavédelem közel 300 esethez kellett, hogy kivonuljon csütörtök reggelig, fák dőltek ki, autók csúsztak árokba, főleg Budapesten és környékén szorultak tömegek segítségükre.

Ami a jövőt illeti, a havazás tovább folytatódik, az ország komoly területén akár 15 centisre is emelkedhet a hótakaró vastagsága, Somogyban pedig a húsz centit is elérheti, ezért óvatosan közlekedj csütörtökön!

Múzsák a csók után könyv

Múzsák a csók után

Mi történt Szendrey Júliával, miután visszautasította „a nemzet özvegye” szerepét? Miért nem állt szóba egymással Babits felesége és lánya a költő halála után? A kötet nagy íróink, költőink életének legfontosabb női szereplőit helyezi a középpontba: húsz magyar múzsa élettörténetébe nyerhetünk bepillantást. Olykor felemelő, máskor tragikus női sorsok gyűjteményét tartja kezében az olvasó, amelyből kiderül: a halhatatlanságért sokszor a személyes boldogsággal kell fizetni: a kötet harmadik kiadása már a nyomdában.

Rendeld meg a kiadó oldalán kedvezményesen!

hirdetés

Kálmán Szonja
Kálmán Szonja
Főszerkesztő
Kálmán Szonja a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészettudományi Karán végzett magyar-kommunikáció szakos bölcsészként, majd a MÚOSZ Bálint György Újságíró Akadémiájának posztgraduális képzésén szerzett kulturális újságíró képesítést. Az elmúlt húsz évben print napilapnál, online magazinoknál és híroldalnál is tapasztalatokat gyűjtött, de szövegírói, lektori és olvasószerkesztői pozíciót is betöltött már pályafutása során. 2022-ben csatlakozott a Dívány csapatához, 2025 júniusától a prémium magazin főszerkesztője.
Oszd meg másokkal is!

Neked ajánlott

Az oldalról ajánljuk

Világom

Egy lélek sem lakik a menekülő keresztények szigetén: ma már csak egy magányos templom őrzi Nozaki titkát

Több mint 250 éven át titokban őrizték hitüket azok a japán keresztények, akik a hatóságok elől az ország legtávolabbi szigeteire menekültek. Nozaki az egyike volt azoknak az elszigetelt menedékhelyeknek, ahol a kereszténység követői a vallási tilalom ellenére is fenn tudták tartani közösségeiket. Noha a Nagaszaki prefektúrához tartozó apró sziget ma már lakatlan, különös múltja miatt mégis sokan kíváncsiak rá.

Világom

Betiltották a középkorban a gombot: nők nem viselhették

A pazarlás visszaszorítása érdekében egészen szélsőségesnek tűnő rendelkezések korlátozták a középkori olasz városok lakóinak kinézetét. Többek között gombot sem hordhatott mindenki, de a hajviseletet és az otthoni öltözködést is szabályok közé szorították.

VIP

Fehérjepor nőknek: marketingfogás, vagy tényleg szükségünk van rá?

A fehérjeporokról sokan még mindig azt gondolják, hogy elsősorban testépítőknek vagy élsportolóknak valók, miközben egyre több hétköznapi ember használja őket a mindennapi étrend részeként. De valóban szükség van rájuk, vagy inkább csak kényelmi és marketingtermékekről van szó?

Testem

Felturbózott vitamin lehet hatékony az Alzheimer-kór ellen

A szakemberek egy olyan megoldást kerestek a neurodegeneratív betegségek kezelésére, mely nemcsak a folyamat lassítására képes, hanem gyógyíthatja azokat a károkat is, melyeket a betegségek okoznak. A K-vitamin egy feljavított változata hatékonyan ösztönözte az agyban lévő „előd-sejteket” arra, hogy neuronokká alakuljanak, pótolva ezzel az elpusztult agysejteket.

Mindennapi

Családtagjaid hangján hívhatnak a csalók: minden pénzed elveszítheted, ha nem vigyázol

A mesterséges intelligencia rohamos fejlődésével egy új, rendkívül veszélyes csalási módszer terjed: a hangklónozás. A kiberbűnözőknek ma már mindössze néhány másodpercnyi valós hangfelvételre van szükségük ahhoz, hogy bárki hangját, legyen az családtag, barát vagy kolléga egyszerűen lemásolják. Ezeket a hangmintákat általában a közösségi médiából vagy korábban titokban rögzített hívásokból szerzik meg.