Nem ez az egyetlen intézmény, amit Gobbi Hildának köszönhetünk.
Az aligai villák egykor tündököltek. A Kádár-rendszer népszerű üdülőhelye mára romossá vált, lassan visszaveszi a területet a természet.
„Sötét gazember” vagy „elragadó pofa” volt Major Tamás, a nagy hatalmú színházi rendező és politikus?
Lehet, hogy egy lány lesz a dinasztia következő vezetője?
Witold Pilocki, a lengyel ellenállási mozgalom hőse szándékosan hurcoltatta magát az auschwitzi lágerbe, hogy feltárja az ott folyó atrocitásokat.
Rákosi Mátyás hírhedt népjóléti, majd egészségügyi minisztere, Ratkó Anna nevéhez az abortusz betiltása és a gyermektelenségi adó bevezetése kötődik.
A Vörös Elvisnek becézett Dean Reed amerikai létére a szocialista blokkban csinált karriert, halála pedig több összeesküvés-elméletet szült.
Egy osztrák fiatalember, Heinz Meixner leleményes tervet eszelt ki, hogyan juthat át szerelmével és leendő anyósával Kelet-Berlinből Nyugatra.
1965-ben elsőként nyert rangos nemzetközi díjat magyar fotós alkotása, a kép készítőjét, Fejes Lászlót mégis eltiltották a publikálástól.
Voltál úttörő? Felismered a leghíresebb úttörődalokat (és néhány mozgalmi nótát) egyetlen sor alapján? Kvízünkben próbára teheted tudásod és memóriád!
1968. augusztus 21-én a Szovjetunió tankokkal söpörte el a „prágai tavaszt”. A csehszlovák eseményekről készült képeket titokban csempészték Nyugatra, készítőjük nevét évtizedekig elhallgatták.
Saját Godzilla-filmet akart Észak-Korea, a cél érdekében pedig még attól sem riadtak vissza, hogy elraboljanak egy dél-koreai rendezőt és feleségét.
Szörényi Éva a magyar film és színház ünnepelt csillaga volt, az 1956-os forradalom leverése után azonban vadásztak rá és családjára a szovjetek.
Miért akarta megölni a bolsevikok vezérét, Lenint egy fiatal forradalmárnő, Fanni Kaplan 1918-ban?
1961. augusztus 20-ára igazi világsztár, Jurij Gagarin érkezett Magyarországra. A szovjet űrhajós hőst világraszóló lelkesedés fogadta.
A Szovjetunió vezetőjét, Hruscsovot nem engedték be Disneylandbe, mire elhatározta, felépíti a saját megavidámparkját otthon, Moszkvában.
Rövid szünet a hidegháborúban: 1963 karácsonyán egy kis időre újra találkozhattak egymással a berlini fal által elválasztott családtagok.
A szervátültetés úttörője, a szovjet Vlagyimir Gyemihov sorra gyártotta a kétfejű kutyákat minden idők egyik legbizarrabb állatkísérletében.
A véreskezű ÁVH-vezér, Péter Gábor a hatvanas években könyvtárosként kapott állást, majd korai nyugdíjazása után teljes visszavonultságban élt.
A munkásmozgalomban ismerkedtek meg, de igazán soha nem lettek egymáséi, mert Kádár az „érzelmeit jégpáncéllal vette körül”.
Sokan emlékszünk „Osztyapenkóra”, a Budapest határában integető katonára: de vajon kit ábrázolt a híres szobor?
Honnét ered és mi a jelentése a kommunizmus legismertebb szimbólumának? Mi köze a sörfőzéshez, a sci-fihez és a sátánizmushoz?
Ifipark, május 1., Farkas Bertalan… Nosztalgikus kvízünkben próbára teheted tudásodat, mennyire emlékszel vagy mennyit tudsz a Kádár-korszakról.
Gyakran felbukkan az interneten egy különös, riasztó fotó gázmaszkot viselő, egyenruhás gyerekekről – de vajon hol készült, és mi látható valójában a képen?
Lucz Gizella zongoratanárnő 18 éven át járt jegyben a nyilasvezérrel, végül Hitlerrel és Eva Braunnal egy napon esküdtek meg.
Mit keresett a rettegett romániai diktátor, Nicolae Ceaușescu a Buckingham-palotában, és mit akart ellopni a királyi családtól?
Könnyen feltételezhetjük azt, hogy a norma-túlteljesítés ideájáért nem vártak Sztahanov felbukkanásáig.
Szabadkőműves- vagy ősi mitológiákra utaló jelentéssel ruházta fel titokban megalkotója a kommunista sarló-kalapács jelképet?
Szexklubokban gyűjtött bizalmas információkat az egyetlen kommunista ügynök, aki valaha sikeresen beépült a CIA-ba.
Attól rettegett, visszaviszik az NDK-ba, végül felakasztotta magát a katona, aki egyetlen ugrással jutott át a szabadságba.
Leszámolt a háborút övező illúziókkal a brutális fénykép, melyen egy katonatiszt a nyílt utcán végezte ki elfogott áldozatát. De ki volt a két férfi?
1959 nyarán 6 álarcos elkövető másfél millió lejt rabolt a román állami bankból: a szocialista tábor leghírhedtebb rablását ma is rejtélyek övezik.
Máig nem tudni pontosan, ki lehetett a fehér inget és farmernadrágot viselő férfi, aki néma tiltakozásként a feléje menetelő tankok elé állt.
Mit keresett Rákosi a búzamezőn, amikor fotósa lencsevégre kapta?
Hosszas beszélgetésben fejtegette egy szakértő, miért és hogyan vált a bolsevik vezér gombává – mindez lement a szovjet állami tévében.
Meglepő, mivel foglalkozott Mao Ce-Tung vagy éppen Libéria jelenlegi elnöke, mielőtt a politikát választották volna.
A disszidálás egyedi módját választotta a csinos szovjet pincérnő, aki egy szál piros bikiniben vetette ki magát egy hajóból Ausztrália partjainál.
Sok tízezer emberből álló forradalmi tömeg ostromolta meg a pétervári Téli Palotát, és vitte győzelemre a bolsevikok ügyét – de tényleg így történt?
Forró csókot váltott egymással a Szovjetunió és az NDK vezetője: a híres pillanatot legendás fotó, majd híressé vált graffiti örökítette meg.
Az amerikai titkosszolgálat cipőjébe csempészett méreggel tervezte megfosztani legendás arcszőrzetétől Kuba kommunista vezetőjét.
A Berlint elfoglaló Vörös Hadsereg katonái szimbolikusan kitűzik a szovjet zászlót a Reichstag épületére – de vajon mennyire hiteles a legendás fotó?
Megszökött a cirkusszal, gyémántokat csempészett és folyamatosan dacolt apja akaratával Leonyid Brezsnyev szovjet főtitkár lánya, Galina.
Könyvek, újságok, reklámok, internetes mémek tucatjain jelent meg az argentin forradalmár, Che Guevara híres portréja, amely egy temetésen készült.
A Dallamtapadásban most egy retró sláger, a Miért hagytuk, hogy így legyen kulisszatitkait tárjuk fel.
Ha igen, könnyen elboldogulnál az átkosban.
Tényleg szerényen, az átlagemberekhez hasonló körülmények között élt a kommunista Magyarország vezetője?
Nemzetközi filmfesztiválon lesz a premierjeaz HBO új magyar sorozatának.
A gulág történetének legborzalmasabb incidense a Nazino-sziget története, ahol a rabok élelem híján egymást falták fel.
A leghíresebb keletnémet szökési történet hősei hőlégballonnal repültek nyugatra, de volt, aki tankot vezetett a berlini falnak.
A titkos kéjlakba járó kultuszminiszter, a Gulagra került focista és a több értelemben is elázott Borisz Jelcin története.
Diktátorok kedvencei voltak, mégis törölték őket a történelemkönyvekből.
Még mindig százával találhatók a pártállami időkre emlékeztető utcanevek országszerte. Kitalálod, hol?
Kvízünkkel kiderítheted, mennyire vagy képben a retro tévéműsorokkal.
A magyarok kedvelt növénye nemkívánatossá vált Európa egyes részein. A kert egykori ékét már árusítani sem szabad.