
Január utolsó vasárnapja a lepra elleni küzdelem világnapja: te tudtad, hogy évente 200 ezer ember kapja el még mindig a betegséget?
A 18. század végén, egy kis bengáli faluban jött világra a kétfejű fiú, akit szülei pénzért mutogattak, élete azonban tragikus véget ért.
Hihetetlen, de még napjainkban is léteznek helyek, ahová – kulturális, vallási vagy egyéb tiltás okán – nem tehetik be a lábukat nők.
Joshimathban, egy himalájai hegyi kisvárosban, több épület vált életveszélyessé, mert a város folyamatosan süllyed.
A kislány 2,3 kilós súllyal jött a világra, az orvosok a tervek szerint műtéttel eltávolítják a két extra, egyébként inaktív lábat.
A koriander fűszerként az ízlelőbimbóinkat, gyógynövényként pedig a testünket kényezteti, mégis az indiai konyha mostohagyerekeként kezelik.
Az indiai Auroville-ben ingyenes az áram és az egészségügy, és állandóan szem előtt tartják az emberiség spirituális jóllétét.
Kínában és Indiában évszázadok óta a fiúgyerekeket részesítik előnyben a lányokkal szemben, s ennek napjainkban drámai következményei vannak.
Informális piacokon keresztül több országba is eljuthatott.
Az indiai miniszterelnök és védelmi miniszter is részvétét fejezte ki.
Mahátma Gandhi nehezen viselte az önkéntes cölibátust: meztelen lányokkal, köztük saját unokahúgával aludt együtt, hogy próbára tegye állhatatosságát.
Gandhi is mindig orvos akart lenni, Sushila pedig az is volt a javából. Helytállt a kolera és a lepra alatt is, majd miniszter lett.
A nyugati kultúrkörben sokáig a minél fehérebb arcbőr volt a menő. Indiában még most is így van, ahol a nők már mindent kipróbáltak.
A több száz erotikus dombormű a szerelmi egyesülés változatos formáit mutatja be, akár többszereplős formában is.
A farkasok által nevelt fiú történetét egy valódi eset ihlette, Dina Sanichar, a vad gyerek élete azonban kevésbé vidám, mint a filmbeli Mauglié.
Rövid, de szenvedélyes élete során Amrita Sher-Gil számtalan szerelmi viszonyba bonyolódott, halálának körülményei pedig máig tisztázatlanok.
Nem is gondolnád, milyen különös dolgok után kellett adózniuk a rómaiaknak, az újkori oroszoknak vagy épp az indiai nőknek.