
Tényleg létezett a hidegháborús filmekben látható vészhelyzeti piros telefon Washington és Moszkva között?
A Vörös Elvisnek becézett Dean Reed amerikai létére a szocialista blokkban csinált karriert, halála pedig több összeesküvés-elméletet szült.
Egy osztrák fiatalember, Heinz Meixner leleményes tervet eszelt ki, hogyan juthat át szerelmével és leendő anyósával Kelet-Berlinből Nyugatra.
A hidegháború egyik legforróbb évében nyomtalanul eltűnt az amerikai légierő tisztje, aki atomfegyverekkel kapcsolatos titkok birtokában volt.
John Wheeler elméleti fizikus szigorúan titkos dokumentumokat felejtett egy vonat vécéjében, melyek rossz kezekbe kerülve az egész világ sorsát befolyásolhatták volna.
Tömegestül jártak az 1950-es években az amerikaiak atomrobbantásokat nézni a sivatagba. A bűn városa, Las Vegas is részben ennek köszönheti felemelkedését.
A ´60-as évek elején egész Kelet-Európán végighordozták a preparált bálnát, de a szóbeszéd szerint nem a szenzációkeltés volt a cél, hanem a kémkedés.
A hidegháború idején épített bunker létezését 2012-ig teljesen titokban tudták tartani – a legmagasabb rangú vezetőknek nyújtott volna menedéket.
1968. augusztus 21-én a Szovjetunió tankokkal söpörte el a „prágai tavaszt”. A csehszlovák eseményekről készült képeket titokban csempészték Nyugatra, készítőjük nevét évtizedekig elhallgatták.
Amerika kezdetben nem az ember Holdra juttatásában, hanem az atombombában látta a lehetőségét, hogy megverjék a szovjeteket az űrversenyben.
A KGB rengeteg hamis összeesküvés-elméletet kreált Amerika lejáratására a hidegháborús időszakban. Összeszedtük a három legismertebbet.
A Szovjetunió vezetőjét, Hruscsovot nem engedték be Disneylandbe, mire elhatározta, felépíti a saját megavidámparkját otthon, Moszkvában.
Rövid szünet a hidegháborúban: 1963 karácsonyán egy kis időre újra találkozhattak egymással a berlini fal által elválasztott családtagok.