A műhold és a nukleáris reaktorának darabjai 600 kilométeres sávban szóródtak szét a baleset után.
Olyan helyre rejtettek volna nukleáris fegyverekkel felszerelt bázist, amire senki sem gondolt.
A hidegháborús idők orosz kódjait feltörő nőket sokáig férfinak hitte országuk.
Tényleg létezett a hidegháborús filmekben látható vészhelyzeti piros telefon Washington és Moszkva között?
A Vörös Elvisnek becézett Dean Reed amerikai létére a szocialista blokkban csinált karriert, halála pedig több összeesküvés-elméletet szült.
Egy osztrák fiatalember, Heinz Meixner leleményes tervet eszelt ki, hogyan juthat át szerelmével és leendő anyósával Kelet-Berlinből Nyugatra.
A hidegháború egyik legforróbb évében nyomtalanul eltűnt az amerikai légierő tisztje, aki atomfegyverekkel kapcsolatos titkok birtokában volt.
John Wheeler elméleti fizikus szigorúan titkos dokumentumokat felejtett egy vonat vécéjében, melyek rossz kezekbe kerülve az egész világ sorsát befolyásolhatták volna.
Tömegestül jártak az 1950-es években az amerikaiak atomrobbantásokat nézni a sivatagba. A bűn városa, Las Vegas is részben ennek köszönheti felemelkedését.
A ´60-as évek elején egész Kelet-Európán végighordozták a preparált bálnát, de a szóbeszéd szerint nem a szenzációkeltés volt a cél, hanem a kémkedés.
A hidegháború idején épített bunker létezését 2012-ig teljesen titokban tudták tartani – a legmagasabb rangú vezetőknek nyújtott volna menedéket.
1968. augusztus 21-én a Szovjetunió tankokkal söpörte el a „prágai tavaszt”. A csehszlovák eseményekről készült képeket titokban csempészték Nyugatra, készítőjük nevét évtizedekig elhallgatták.
Amerika kezdetben nem az ember Holdra juttatásában, hanem az atombombában látta a lehetőségét, hogy megverjék a szovjeteket az űrversenyben.
A KGB rengeteg hamis összeesküvés-elméletet kreált Amerika lejáratására a hidegháborús időszakban. Összeszedtük a három legismertebbet.
A Szovjetunió vezetőjét, Hruscsovot nem engedték be Disneylandbe, mire elhatározta, felépíti a saját megavidámparkját otthon, Moszkvában.
Rövid szünet a hidegháborúban: 1963 karácsonyán egy kis időre újra találkozhattak egymással a berlini fal által elválasztott családtagok.
Egy évtizeden át drogozta be az amerikai titkosszolgálat saját bordélyainak kuncsaftjait, hogy megismerjék a pszichedelikus szer hatásait.
Szexklubokban gyűjtött bizalmas információkat az egyetlen kommunista ügynök, aki valaha sikeresen beépült a CIA-ba.
Attól rettegett, visszaviszik az NDK-ba, végül felakasztotta magát a katona, aki egyetlen ugrással jutott át a szabadságba.
Mathias Rust a szovjet légi elhárítást hülyére véve turistarepülővel szállt le a Vörös tér mellett, hogy a békéről tárgyaljon Gorbacsovval.
A kiújult szovjet–amerikai konfliktus csúcspontjának számító 1983 őszén csak a szerencse mentette meg a világot a pusztulástól.
Az elmúlt 100-150 évben alapvetően megváltozott a háborúzás mikéntje: összeszedtük azokat a találmányokat, melyek forradalmasították a modern hadviselést.
A disszidálás egyedi módját választotta a csinos szovjet pincérnő, aki egy szál piros bikiniben vetette ki magát egy hajóból Ausztrália partjainál.
Budapest ostroma, a világhírű író halálának rejtélye, a Hitlerrel szembeszálló „jó németek”, szelfik a felvilágosodás korából.
Forró csókot váltott egymással a Szovjetunió és az NDK vezetője: a híres pillanatot legendás fotó, majd híressé vált graffiti örökítette meg.
Az amerikai titkosszolgálat cipőjébe csempészett méreggel tervezte megfosztani legendás arcszőrzetétől Kuba kommunista vezetőjét.
A Pepsi és a szovjet kormány közötti megállapodás részeként a cég leselejtezett hadihajókat kapott az üdítőért cserébe.
Az élő lehallgatókészülékként működő Akusztikus Cirmos végül nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket.
A leghíresebb keletnémet szökési történet hősei hőlégballonnal repültek nyugatra, de volt, aki tankot vezetett a berlini falnak.
Különleges lehallgatókészüléket rejtett az úttörők ajándéka a moszkvai amerikai nagykövetnek: a szovjetek éveken át észrevétlenül hallgatózhattak.
Miért neveztek el utat a legnagyobb szovjet úttörőtáborban egy amerikai lányról, és hogyan lett médiaszenzáció egy Kremlbe címzett levélből?
Ki tudod találni, melyik regényre gondoltunk a kvízben? Tedd próbára magad!
A gyerekek több mint fele találkozott már vele életében.