Sokszor mi magunk okozzuk a problémát a helytelen fültisztítással.
A fülzúgás sok esetben az életminőségünket is rontja.
Lehet, hogy még nem hallottál az Eustach-féle fülkürtről, de a kellemetlen tünetben már biztos volt részed.
A kutatót nemrég rájöttek arra, hogyan lehet műszerek nélkül, csupán a látásunk megfigyelésével kiszűrni a korai halláskárosodást.
Hitted volna, hogy olyan eszközök is ronthatják a hallásodat, amelyeket nap mint nap bekapcsolsz otthon? És nem a hifirendszeredről van szó!
A kutatók szerint elég lenne hallásunk egészségének megőrzése és egy aprócska műszer, hogy csökkenjen az Alzheimer-kór kialakulásának kockázata.
Nem mindegy, honnan érkeznek a hangok a fülünkbe. Irányától függően megijeszthet, megnyugtathat, és boldoggá is tehet bennünket.
Nem is gondolnánk, hogy a jó hallás mennyire fontos. Még a demencia kockázata is nagyobb, ha nem foglalkozunk romló hallásunkkal.
Mi a legfurább tárgy, amit valaha fülben talált az orvos? Meg fogsz lepődni…
A legtöbbünk életében vannak olyan hangok, melyektől sikítófrászt kapunk. De ha a kritikus zaj hallatán dühöt érzünk, akkor betegségben szenvedünk.
Iskolakezdés előtt érdemes elmenni ezekre a vizsgálatokra, mert hatással lehetnek az iskolai teljesítményre.
A hallásunk nap mint nap veszélynek van kitéve. Ha zenét hallgatsz, a megfelelő eszköz és a mértékletesség segít megelőzni a bajt.
Nevelhet-e felelősen halló gyermeket két siket szülő? Hogy tanul meg így a kicsi beszélni? Ki hallja meg, ha sír? Az érintettek mesélnek az életükről.
A kígyók érzékei máshogy működnek, mint azt az állatvilágban általában megszokhattuk.
Ha az egészséges táplálkozás és a rendszeres testmozgás fontossága megvan, miért épp az agyad egészségét hagynád figyelmen kívül?
Unaloműző trükkök a testeddel.
A gyerekek több mint fele találkozott már vele életében.
2 vármegye széllökések, 10 pedig havazás miatt érintett: a hó mennyisége jelentős lehet.