
Szakértő segítségével kalauzolunk végig az ünneplés kevésbé ismert oldalán.
Lehet, hogy egy lány lesz a dinasztia következő vezetője?
Rozgonyi Cicelle nevét eddig kevesen hallották, pedig a király is elismerte, hogy megmentette az életét.
Európai is van a világ tíz legveszélyesebb országának listáján, ráadásul olyan helyeket utasított maga mögé, mint Irak, Szudán vagy Szomália.
A Vörös Hadsereg bombával felszerelt tankelhárító kutyákat küldött a német páncélosok megsemmisítésére, de a szovjet terv totális kudarcot vallott.
A nevadai atomkísérleteket egy helyi televízió mutatta meg Amerikának.
Gondoltad volna, hogy egy dúsgazdag, gyönyörű, szőke nő is lehet háborús hős? Ha nem, ismerd meg Mary Jayne Gold történetét!
A drónok hosszabb történelemre tekinthetnek vissza, mint hinnéd: így jött létre a mai változat.
A sugárbetegség tömegek életét tette pokollá az atombombák ledobását követően, Amerika ugyanakkor tagadta a jelenség létezését.
Ez az árvaház jóval többet adott a gyerekeknek, mint menedéket a háború borzalmai elől. Magyar túlélő mesél!
Háború idején az ételnek nagyon fontos szerepe van a fronton: így élelmezték katonáinkat a két világháborúban!
Az egykori náci tiszt egész életében elkerülte a felelősségre vonást. Tanárként a diákokkal sem bánt jobban, mint egykor ellenségeivel.
A későbbi elnök háborús babérokra vágyott, és meg is kapta őket később, de nem úgy, mint tervezte…
Az FBI szemében talán a legnagyobb vád az volt, hogy kommunistának vélték a kutatót.
A Remény alagútja a menekülést jelentette a városnak, amelyet elvágtak az ivóvíztől és az élelemtől.
A Henry Ford-féle békehajón magyar származású nő is ült, de nem sikerült elérniük semmit sem.
A Washington által kitalált kémhálózatban a nőknek nagy szerep jutott, egyikük pedig különösen misztikus alakká vált.
A második világháború végének egyik legnagyobb hatású fotóján egy zokogó, német egyenruhás, alig kamasz fiú látható. A kép készítésének körülményei ellentmondásosak.
A történelem egyik legfurcsább taktikai döntése II. Kambüszész perzsa királyhoz fűződik, aki macskákkal indult Egyiptom ellen. A furcsa taktika nagyon hasznosnak bizonyult.
Alekszej Mareszjev mindkét lábát elvesztette egy csatában, mégis folytatta a repülést, és testi fogyatékossága dacára tizenegy német gépet lőtt le.
Tényleg létezett a hidegháborús filmekben látható vészhelyzeti piros telefon Washington és Moszkva között?
Minden idők egyik legnagyobb női harcosa, Dzsingisz kán ükunokája, Khutulun mongol hercegnő a csatatéren és a birkózás tudományában is jeleskedett.
Az orosz cár akadályozta meg, hogy a britek és a franciák beavatkozzanak az amerikai polgárháborúba, és ezzel világméretű konfliktus robbanjon ki.
A felvidéki származású Hoffmann Dezső két háborút is megjárt tudósítóként, rengeteg sztárt fotózott, és a Beatles hivatalos fotósaként lett világhírű.
A világ egyik legnépszerűbb társasjátéka, a Monopoly tízezer brit katonának segített megszökni a német hadifogságból.
Ma hajnalban három robbanást lehetett hallani a Krím félsziget keleti részén, amelyek után hatalmas felhő emelkedett a levegőbe.
Egy népszerű legenda szerint több tízezer gyerek indult keresztes hadjáratra a 13. század elején. Mennyi igaz mindebből?
A második világháborúban több százan kódbeszélőként segítették az amerikai hadsereget, de sokáig még szavazati joguk sem volt.
Amerikában törvényi háttere van a nácik által elrabolt műkincseknek, egy nemrég felbukkant Kandinszkij-festmény az európai joghézagra világít rá.
A hidegháború idején épített bunker létezését 2012-ig teljesen titokban tudták tartani – a legmagasabb rangú vezetőknek nyújtott volna menedéket.
Semmilyen tudományos bizonyíték nincs ennek a háborús álhírnek az alátámasztására, de ettől még sokan állítják, hogy igaz.
1968. augusztus 21-én a Szovjetunió tankokkal söpörte el a „prágai tavaszt”. A csehszlovák eseményekről készült képeket titokban csempészték Nyugatra, készítőjük nevét évtizedekig elhallgatták.
Apja náci múltjával már felnőttként ismerkedett meg Arnold Schwarzenegger: úgy döntött, titkolózás helyett jóra használja ezt a tudást.
Blücher porosz tábornok kora egyik legzseniálisabb katonai vezetője volt, azonban hihetetlen furcsaságaival és tévképzeteivel is ámulatba ejtette kortársait.
Nyomósabb oka is van a vízforraló harci járművekbe való beépítésének: valójában nagyon logikus a döntés.
A régi legenda szerint Roosevelt elnök előre tudott a Pearl Harbor elleni japán támadásról, de hagyta, hogy megtörténjen, és legyen ok belépni a második világháborúba. Mennyi igaz ebből?
A csehek legnagyobb nemzeti hőse, Luxemburgi Zsigmond ádáz ellenfele, Jan Žižka több száz csatában vett részt, és egyet sem veszített el.
Bizarr módját választották tavaly az orosz katonák annak, hogy értékes ómega-3 zsírsavakhoz juttassák szervezetüket, háború ide vagy oda.
A moszkvai védelmi minisztérium szerint egy orosz vadászgép véletlenül bombát dobott Belgorod városára az ukrán határ közelében.
A nagy holland éhínség a túlélők gyerekeire és unokáira is hatással volt.
Az egyik legbizarrabb hadászati kutatásban az amerikai hadsereg olyan bombát kívánt kifejleszteni, mely homoszexuálissá teszi az ellenséget.
Az ismert történet szerint a japán öngyilkos pilóták, a kamikazék önszántukból mentek a halálba – de tényleg így történt?
A Nagy-Britannia és Zanzibár között kirobbant villámkonfliktus mindössze 38 percig tartott, ezzel máig a világ legrövidebb háborújának számít.
Az ál-Párizzsal fontos célja volt a franciáknak: ezért készítették el.
Ünnep a fronton: 1945 húsvétvasárnapján két színes bőrű amerikai katona különleges húsvéti tojásokat – tüzérségi lövegeket – küldött a németeknek.
Tanigucsi Szumiteru csodával határos módon élte túl a Nagaszaki elleni atomtámadást. Három évig küzdött az életéért, mégis felgyógyult, és az atomfegyverek elleni küzdelem arcaként vált ismertté.
A szovjet–ukrán Ljudmila Pavlicsenko a második világháború idején 309 ellenséges katonával végzett, ezzel minden idők leghalálosabb női mesterlövésze.
Witold Pileckiről számos szobor található, nem véletlenül: Auschwitzból önként gyűjtötte az információkat, hogy legyőzzék a németeket.
A túlélés záloga az atombunker lenne, de az csak nagyon keveseknek adatik meg. Ám még így sem vagyunk teljesen esélytelenek.
Valdemar és Nina Langlet: az a hős házaspár mentette meg a legtöbb magyart a második világháború alatt.
Három magyar színésznő, Karády Katalin, Bajor Gizi és Tolnay Klári hőstettei a második világháborúban.
Görögország és Bulgária 1925-ben egy kóbor kutya miatt ugrott egymásnak – a különös háború legalább 50 áldozatot követelt.
A 335 éven át tartó háború nemcsak hosszú volt, hanem meglehetősen eseménytelen is.
Járványok, háborúk, éhínségek… Összeszedtük, hogy a szakértők szerint melyek voltak a legrosszabb évek a történelemben.
A háború kezdete óta először mozdult ki Ukrajnából Volodimir Zelenszkij ukrán elnök, útja Joe Bidenhez, amerikai kollégájához vezetett.