Itt strandolj, ha valami újra vágysz a megszokott tavak helyett

Olvasási idő kb. 3 perc
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen a Dívány!

Amikor megérkezik a kánikula, a legtöbb ember csak arra tud gondolni, hogy hova menjen strandolni. Az egyik messze van, a másik már unalmas, a harmadikon meg annyian vannak, mint a heringek. Ismerős kifogások mindenki számára.

Bár Magyarországnak nincs tengere, de mint tudjuk, leleményes nép vagyunk, így van, ahova „varázsoltunk”. Sőt, azon kívül is akad pár jó hely, amit érdemes kipróbálnod idén nyáron.

Rukkel-tó, Waterpark

A Rukkel-tó Budapesttől nem messze, a Taksony és Bugyi község között található út mellett helyezkedik el. A területen 1990-ig sóderbányászat működött, a strand története innen kezdődik. 1991-ben nyitott meg mint strand, ami mára a folyamatos fejlesztéseknek köszönhetően egy élménykomplexummá és vízi parkká épült ki.

A Rukkel-tó 1991-ben nyitott meg mint strand

A részben feltöltött talajú Rukkel-tó Waterparkban 13 csúszda és ugrótorony is található. Vízibicikli, csónak és kajak bérlésére is van lehetőség, így a tavon felettébb üdítő élményben és látványban részesülhet minden korosztály. 

A 12 hektár területű tó horgásztóként is funkciónál, és mivel a lángos és a hamburger sem hiányzik, a nyári feeling tökéletesen biztosítva van az egész család számára.

Lidó strand, Vonyarcvashegy

A Balaton északi részén, Vonyarcvashegyen található a Lidó Strand. Az elmúlt 15 évben folyamatosan fejlesztették, így született meg egy 7 hektárnyi csodás zöldterület és egy gyönyörűen kiépített homokos partszakasz. A legkisebbek számára gyermekmedence, játszótér, játszóház és csúszda biztosítja a felhőtlen szórakozást. 

A felnőtteknek azonban már szélesebb a választék: van itt szörfiskola, vízisípálya, SUP, strandröplabda- és strandkézilabda-pálya, valamint fitneszpark és vízi aerobik is.

A strandhoz ingyenes parkoló tartozik, ami a Balatonnál már kifejezetten nagy szó. Bérelhető kabinok mellett díjtalanul használható öltözők is vannak. A strand 2021-ben 5 csillagos Kék hullám zászló minősítést kapott.

Vonyarcvashegy is tartogat meglepetést
Fotó: Varga György / MTI

Délegyházi tavak

Pest megye legnagyobb tórendszerét alkotják Budapesttől 27 km-re a délegyházi tavak. A 8 központi, összesen több mint 300 hektárnyi vízfelülettel rendelkező tórendszer fürdésre, horgászásra, pihenésre és vízi sportokra is kiválóan alkalmas. 

A terület legnagyobb strandja a Nomád parton található. A tiszta strandon napos és árnyékos helyek, stégek, éttermek és büfé várja a strandolókat.

A stranddal szemben elhelyezkedő lakatlan szigetek megközelíthetőek csónakkal vagy akár úszva is. A délegyházi ötös tónál található a naturistakemping, melyről korábbi cikkünkben olvashatsz.

Egerszalók

Egerszalók, ahogy a neve is adja, Egertől 5 km-re található. Nevezetessége a község déli részén a föld mélyéből feltörő termálforrás és a lefolyó víz által létrehozott sódomb. A 65–68 Celsius-fokos, ásványi anyagokban igen gazdag hévízből kiváló sók folyamatosan építik az impozáns látványt nyújtó csipkézett, fehér képződményeket. 

A nátriumot is tartalmazó, kalcium-magnézium-hidrokarbonátos hévíz, melynek metakovasav-tartalma is jelentős, a kénes gyógyvizek kategóriájában az egyik legjobb besorolást kapta.

Az egerszalóki sódomb a környék szimbólumává és védjegyévé vált

A vizet 1992-ben minősítette gyógyhatásúvá az Egészségügyi Minisztérium. Az évek során a sódomb egyedi jellemzői miatt a környék szimbólumává és védjegyévé vált, melyhez hasonló természeti képződmény a világon csak két helyen található: Törökország ázsiai részén Pamukkaléban, valamint az egyesült államokbeli Yosemite Parkban, Európában pedig egyedülálló. 

Az egerszalóki strand 1900 m² vízfelülettel rendelkezik, ahol összesen 17 kül- és beltéri medence kapott helyet.

Olcsónak semmiképp nem mondanánk – a felnőtt belépőjegy 5800 Ft, a gyerek 4300 Ft, 65 év felett pedig 4800 Ft –, de az élmény legalább nem fog csalódást okozni.

Lupa Beach

A Budakalászon található Lupa-tó a Dunakanyar legkülönlegesebb strandja, amely a „Budapest tengerpartja” címet is birtokolja. Az összesen 10 000 fő befogadására alkalmas strand két részből áll: 

az egyik a Lupa Öböl Beach, amely 2500 strandolót tud fogadni, a másik pedig a Lupa Premium Beach, ahol 7500 vendég is kényelmesen elfér.

A strand kiválóan alkalmas fürdőzésre és vízi sportokra is. A Lupa-tó egy 100 hektáros területen fekszik Budapest északi határában, fehér homokos strandja pedig minden korosztálynak kimagasló élményt nyújt.

Divany könyv

Vedd meg fél áron a Dívány első könyvét!

A Dívány újságírói által felkutatott történetek fele a 20. század elejének Magyarországát idézi meg, a másik fele pedig a világ tucatnyi országából mutat be egészen különös eseteket.

Tekintsd meg a kötetet, kattints ide!

hirdetés

Malina Adrienn
Malina Adrienn
Oszd meg másokkal is!

Neked ajánlott

Az oldalról ajánljuk

Testem

Így rombolja egészségedet a hanyag fogmosás: szívbetegséget is okozhat

Vagyonokat költünk vitaminokra, szuperegészséges ételekre és méregtelenítő kúrákra a hosszú élet reményében, miközben az egyik legnagyobb egészségügyi kockázatot figyelmen kívül hagyjuk . Egyre több tudományos kutatás bizonyítja, hogy a hanyag szájhigiénia és a fogágybetegségek szívbetegséget, cukorbetegséget, sőt Alzheimer-kórt és rákot is okozhatnak.

Offline

Csak a tollát próbálgatta Rubens, mestermű született a firkából

Ritka lap került elő Rubens egyik jegyzetfüzetéből: az egyik oldalán a mester pár zseniális vonással három alakot vázolt föl, a másikon pedig levelet írt patrónusa nevében, hogy érdeklődjön: hogy áll egy festmény készítése. A lap jóval többet árul el a flamand művészről, mint elsőre gondolnánk.

Offline

Kifosztották a magyar vasutat, ez maradt belőle

A magyar vasúti közlekedésnek is megvolt a maga Trianonja, az országhatárok módosítását követően a vasútvonalak kétharmada, a szerelvények háromnegyede elveszett. Pedig a századfordulón még Európa élvonalába tartozott a közlekedés ezen formája.

Világom

Ekkora az ebolajárvány veszélye a foci vb-n: megszólalt a WHO

A labdarúgó-világbajnokság közeledtével sokakat foglalkoztat, hogy jelenthet-e veszélyt a Kongói Demokratikus Köztársaságban zajló ebolajárvány a tornára érkező szurkolók számára. Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szerint azonban nincs ok a pánikra, hiszen sem a rendező országokban, vagyis az Egyesült Államokban, Kanadában és Mexikóban, sem Európában nem regisztráltak jelenleg ebolás megbetegedéseket.

Offline

Híres duók villámkvíze: tudod, hogy ki volt Sherlock bajtársa?

A filmtörténet legemlékezetesebb pillanatai mögött szinte mindig egy elválaszthatatlan páros áll. De vajon fejből tudod, hogy a legnagyobb hősöknek, detektíveknek és bajkeverőknek ki volt a hűséges fegyverhordozója, jobbkeze vagy éppen egyenrangú partnere a bajban?

Testem

Ez történik valójában a bélflóráddal, ha kefirt iszol

Az utóbbi években ismét az érdeklődés középpontjába került az ősi, kaukázusi fermentált ital, a kefir. Bár sokan csak egy egyszerű tejtermékként tekintenek rá, a benne zajló különleges, kettős erjedés miatt valójában a bélflóránk egyik legfőbb támogatója.

Testem

Daganatos betegséget is jelezhet a gyakori vizelési inger: ilyenkor kell orvoshoz fordulni

Gyakran jár ki a párod vagy férfi családtagod éjszaka? Akadozik, vagy nehezen indul a vizelete? A legtöbb férfi hajlamos az öregedés számlájára írni a kellemetlen vizelési panaszokat, pedig a háttérben egy sokkal sötétebb probléma, a prosztatarák is állhat. Mivel Magyarországon nincs a betegségre szervezett, automatikus szűrési program, a diagnózis szinte kizárólag az érintetteken múlik. Milyen apró jelekből ismerhető fel időben a baj, miért csalóka a vérvételes PSA-teszt, és miért kötelező 45 év felett évente egyszer rászánni azt a pár percet az urológiai vizsgálatra?