A magzatvíz-mintavétel nem árt a babának
A színésznőként és énekesnőként is sikeres Gryllus Dorkának pillanatokon belül megszületik első gyermeke. Azt még nem tudja, apás szülés lesz-e, és úgy általában nem biztos a jövőjével kapcsolatban semmiben azon kívül, hogy minél hamarabb vissza szeretne térni a színpadra.
Ez az igazán nagy létkérdés a biológusokat sem hagyta nyugodni. Jó válaszuk mondjuk nincs, de azért itt egy kis tudomány hozzá.
Ha gyerekünk születik, az érkezésével fárasztó, de örömteli időszakot várunk. De mi van, ha nem az jön?
Meddig halogatjátok még? Jaj, lányom, te sem leszel fiatalabb! Ketyeg a biológiai óra, mikor szánod rá végre magad? Nem fogod bírni az éjszakázást! Nem elég megszülni azt a gyereket, fel is kell nevelni! Mindig az a karrier, mit akarsz azzal? Aztán majd ott állsz vénségedre egyedül! Nagyon aggódom értetek, ebben a korban már nem lesz egészséges a baba!
Mádai Vivient, az MTVA műsorvezetőjét mostanában nem látjuk a képernyőn, mert az anyaság örömeit élvezi családjával, emellett La Mome nevű vállalkozásával foglalkozik, amely elnyerte Az Év Anyavállalata 2016 közönségdíját is. Kisfia születése után formabontó módon retusálatlan képeket, és egy őszinte blogbejegyzést tett közzé. Egészségről, szépségről, a média által sugallt anyukaképről és a Zénó születése óta eltelt időszakról beszélgettünk vele.
Egy kozmetikai műtéteket végző vállalat nemrég nyilvánosságra hozta, hogy az utóbbi 5 évben jelentősen megnőtt azoknak az idősen szülő nőknek a száma, akik szülés utáni plasztikai műtétet végeztetnek. Hiába, a testünk ilyenkor már nehezebben regenerálódik.
Azok a nők, akik a fogantatás előtti hetekben-hónapokban stresszelnek, hajlamosabbak lányt szülni – állítja egy kutatás.
Az utóbbi években egyre többször hallhattunk arról, hogy a szülés utáni hetek nem minden nő számára jelentenek földöntúli, boldog kuckózást a bébivel, hanem akár öngyilkos gondolatok is megkeseríthetik a napjaikat. Most egy amerikai kórház végre a kampányoláson túl is tesz valamit, amit remélhetőleg többen követnek világszerte.
A 28 éves indiai nő úgy tudta, ikerterhes, orvosa csak a szülés megindításakor észlelte, hogy egy ritka rendellenesség miatt dupla méhe alakult ki, és mindkét méhben egy-egy magzat fejlődött.
Minden nő életében van legalább egy kellemetlen történet, ami a nőgyógyászhoz köthető. Fájdalmas vizsgálatok, az esemény után tabletták kálváriája, de még szexuális molesztálás is van a repertoáron. Néhány kiábrándító történet következik.
Kétezres mintán végre hajtott longitudinális vizsgálat azt mutatja, hogy a szülés utáni depresszió szignifikánsan nagyobb arányban fordul elő ősszel és télen, mint tavasszal/nyáron.