Terhesnapló 5.0: Jenőke vajon fiú vagy lány?

Olvasási idő kb. 5 perc
Google Állítsd be, hogy a Dívány az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kibírja-e a kismama, hogy megkérdezze a baba nemét az ultrahangos vizsgálaton?

20. hét

+5,0 kg

Az emberekben két ellentétes vágy küzd egymással. Az egyik mindent tudni akar előre és utálja a meglepetéseket. Ennek a vágynak köszönhette a karrierjét Teiresziasz, a görög mítoszok vak jósa, ebből él az összes meteorológus, és ezért alakult ki a sok mendemonda arról, hogy meg lehet jósolni, hogy egy nőnek fia lesz, vagy lánya a spéci kínai naptárból, a növekvő hasa formájáról, az aranygyűrűs trükkből, vagy arról, hogy miket kíván a mama enni. A másik oldalon meg van az a hang, ami imádja a meglepetéseket. Emiatt a belső hang miatt nem akar valaki előrelapozni a krimiben az utolsó oldalra, hogy megtudja, ki a gyilkos és emiatt kéri meg az ismerősét, hogy ne árulja el az izgalmas film végét, amíg nincs ideje azt megnézni a moziban. A legtöbb ember nem túrja fel a lakást december közepén a karácsonyi ajándékaiért, és nem egy nő életének kedvenc pillanata, amikor párja váratlanul, minden előjel nélkül elé áll egy gyűrűvel és felteszi azt a bizonyos kérdést. Most ez a két hang vív csatát bennem, és képtelen vagyok döntést hozni, pedig órákra vagyok az ultrahangtól. Megkérdezzem, hogy fiam lesz, vagy lányom, vagy ne?

A legutóbbi terhességem alatt ez az egész a következőképpen nézett ki: elhatároztuk, hogy erősek leszünk és nem kérdezzük meg. A fő ok erre az volt, hogy első gyerek lévén teljesen mindegy volt, hogy fiú, vagy lány. Na meg szeretjük a meglepetéseket. Párom arról fantáziált, milyen klassz lesz felkiáltani a szülés alatt, hogy "kisfiú!" vagy "kislány!" Ezt a feladatot fenntartotta magának, és ezt bele is raktuk a szüléstervbe, azaz írásba foglaltuk. Az ismerősök és rokonok elismeréssel bólogattak és dicsérték az akaraterőnket. Egyetlen kivétellel. Az illető végighallgatta az ömlengésem arról, hogy milyen kevés igazi klassz meglepetés maradt meg nekünk modern embereknek, és hogy mi szeretnénk várni a szülésig, és egy pár másodpercnyi gondolkodás után, nagyon lassan azt mondta: "Ez a legnagyobb hülyeség, amit valaha hallottam!"

Hát igen, ez egy olyan téma, amiben mindenki szeret véleményt nyilvánítani. Végül egy nálunk sokkal nagyobb erő győzedelmeskedett. Úgy sétáltunk be a 20. heti ultrahangra, hogy erősek leszünk. De amikor a szonográfus nő megkérdezte, akarjuk-e tudni, begyakorolt kórusként, teljes szinkronban vágtuk rá, hogy "IGEN!" Így megtudtuk, hogy lány. Ez van. Kicsit váratlan volt, ami történt, de jól esett. Nagyon mélyről jött az a hang, ami felkiáltott.

Most pedig minden kezdődik elölről. Ez a kérdés nem arról szól, hogy minek örülnénk jobban, mert még mindig úgy érzem, hogy teljesen mindegy nekem, hogy fiú, vagy lány. Nagy lelki rákészülésre nincsen szükségünk. A gyerekszobát nem kell kifesteni, a falak fehérek, a bútorok sötétbarnák, a fali képeken bohókás kis állatok vannak, sehol egy királykisasszony. A legtöbb újszülöttnek való ruhácskánk hófehér, a babakocsi pedig fekete. A családban egyik nem sincsen túlreprezentálva, hiszen alig van gyerek bárhol, még unokatestvéreink sincsenek. Nincsen ősi nemesi családi nevünk, amit mindenképpen tovább kellene vinni. Tényleg mindegy. A kérdés csak az, hogy érdemes-e az embernek elfojtania a kíváncsiságát és négy és fél hónapig várni valamivel, ami az övé lehet most rögtön.

Nézzük csak az érveléseket mindkét oldalról.

Jó előre megtudni a gyerek nemét, mert:

  • Könnyebb úgy gondolni a gyerekre, hogy tudja az ember, hogy fiú vagy lány
  • Csak egy nevet kell választani, és elég bonyolult feladat az is
  • A rossz nyelvek szerint a újszülöttholmikat 3 színben lehet kapni: rózsaszín, világoskék és csúnya.
  • Elég meglepetésben lesz részem a szülés napján így is
  • Mindenki előre örülhet
  • Van idő hozzászokni a gondolathoz, ha titokban mást reméltünk
  • Miért ne? Hiszen csak meg kell kérdezni. Minek kínozni magunkat?

Jó, ha az ember nem tudja előre a gyerek nemét, mert:

  • Olyan csodás dolog egy igazi meglepetést kapni
  • A várakozás hónapjai alatt el lehet játszani a gondolattal, így vagy úgy
  • A szülés alatti izgalmas felfedezést meg lehet hagyni az apukának is
  • Szórakoztató az ismerősök és a rokonok tippelgetése és vicces a frusztrációjuk
  • Nosztalgikus, a régi időkre emlékeztető, ősanyás érzés
  • Most már ez az alternatív hozzáállás, és sokan élvezik a különcködést

A múlt hétig az volt a családi álláspont, hogy nem akarjuk megkérdezni, és ezúttal emberfeletti önuralommal megálljuk, irgum-burgum. Azután párom egy esős reggelen, miközben a nyakkendőjét kötötte, rám nézett, és azt mondta váratlanul:

"Tudod mit? Én meg akarom tudni, hogy Jenőke fiú vagy lány."

Mivel ez engem teljesen felkészületlenül ért, elbeszélgettünk a dologról. Párom érvelése, hogy "használjuk már ki, hogy a XXI. században várunk gyereket", teljesen elfogadható. De mégis, ez azt jelenti, hogy talán soha nem fogjuk már átélni a szülés alatti "Kislány!" vagy "Kisfiú!" pillanatot. A kompromisszumos közös nevezőnk egyelőre az, hogy ha teljesen egyértelműen látszik, és leköszön a képernyőről, akkor megtudjuk, azaz nem takarjuk el a szemünket, de ha nem egyértelmű, vagy titkolja, akkor semmiképpen nem erőltetjük a dolgot.

Hát.... meglátjuk. Vagy az emberi kíváncsiság győz ma, vagy a természet misztikuma.

Tippeljetek, melyik verzió valósul meg ma az ultrahangon! Az eredményt délután kettőkor tesszük közzé.

A. Hát naná, hogy nem bírtuk ki. Nem is tudom, hogyan képzeltem azt, hogy kibírjuk. Megkérdeztük. Kislány! Még egy kislány! Mennyi szép ruha várja majd! Már csak száznegyvenkettőt kell aludni és két kislányom lesz.

B. Hát naná, hogy nem bírtuk ki. Nem is tudom, hogyan képzeltem azt, hogy kibírjuk. Megkérdeztük. Kisfiú! Olyanunk még sosem volt. Milyen izgalmas lesz! Már csak száznegyvenkettőt kell aludni és fiam is lesz, meg lányom is.

C. Hát kérem, a méhem megőrizte titkát. Hogy mikor fogjuk megtudni, azt nem tudom, de nem ma, az biztos. Őkegyelme gondosan eltakarta magát. Sebaj, száznegyvenkét nap és kiderül, hacsak előbb nem.

D. Hát, ezt nem néztem volna ki magunkból, de kibírtuk. Nem kérdeztük meg.  Az igazi meglepetés ma az, hogy nem volt meglepetés.  És már csak száznegyvenkettőt kell aludni, hogy megtudjuk.

Másutt.

Breaking: az A. verzió nyert.

Elveszett harmónia

Elveszett harmónia

Előrendelhető a Dívány új könyve, az Elveszett harmónia, melynek segítségével megértheted, hogy a széthullás nem a vég, hanem a kezdet. Tóth Réka Ibolya saját módszerével mutatja meg, hogy a harmónia nem elérhetetlen vágy, hanem az az alapállapot, amelybe te is visszakerülhetsz. Önmagad megértése, valamint a QR-kóddal elérhető meditációk és testtudatos gyakorlatok segítenek a gyógyuláshoz vezető útra lépni, így megszabadulhatsz az ismétlődő mintáktól és a régi szenvedéstől.

Keresd a könyvet az Inda Press Kiadó kínálatában!

hirdetés

olvir
olvir
Oszd meg másokkal is!

Neked ajánlott

Az oldalról ajánljuk

Testem

Ez a gond a méregdrága ételallergia-tesztekkel: felesleges diétára kényszeríthetnek

Hasfájás, bőrkiütés vagy puffadás gyötör, ezért elhatározod, hogy kideríted a rejtélyes okot, és befizetsz egy számtalan élelmiszert felsorakoztató, méregdrága ételérzékenységi tesztre? Jobb, ha óvatos vagy: a szakemberek szerint a piacon elérhető vizsgálatok jelentős része klinikailag teljesen megalapozatlan, a pozitív eredmények pedig sokszor csak azt mutatják meg, mit ettél vacsorára, nem azt, hogy beteg vagy. A téves laborleletek miatt nők, férfiak és ami a legrosszabb, fejlődésben lévő gyerekek kényszerülnek drasztikus, teljesen felesleges diétákra.

Offline

11 napra veszett nyoma Agatha Christie-nek: máig nem tudni, mi történt pontosan

Agatha Christie-t 50 évvel a halála után is a krimi királynőjének tekintik, azonban életének egyik legfontosabb fejezete máig megválaszolatlan kérdéseket hagyott maga után: az írónő 1926-ban nyomtalanul eltűnt, majd tizenegy nappal később egy hotelben találtak rá – úgy, hogy állítólag saját férjét sem ismerte fel.

Lájfhekk

Nem tudsz aludni a nyári melegben? Ezek a tippek segítenek

A nyári hőség nem csak a közérzetünket befolyásolja, az alvás minőségét is jelentősen ronthatja. A tartósan rossz alvás pedig hosszabb távon növelheti több egészségügyi probléma kockázatát, ezért érdemes tudatosan tenni a pihentető éjszakákért. Mutatjuk, hogyan.

Világom

Nem bírod a meleget? Hűsölj a Balti-tenger partján!

Nem minden tengerparti nyaraláshoz tartozik hozzá a perzselő napsütés és a zsúfolt strand: Észak-Németország azokat várja, akik a tengert, a friss levegőt és a történelmi városok hangulatát keresik – a mediterrán hőség nélkül.

Világom

Piran, a sómunkások városa: templomának szobra az időjárást is megjósolja

Portorožtól mindössze néhány percnyi autóútra, vagy akár egy kellemes sétára található Piran, a szlovén Isztria egyik legszebb történelmi kikötővárosa. Az évszázadokon át a Velencei Köztársasághoz tartozó település szinte érintetlenül őrizte meg középkori hangulatát: szűk sikátorok, egymáshoz simuló házak és apró terek alkotják.

Mindennapi

Ezekre figyelj, amikor pultból vásárolsz fagyit

Ha ezeket a tényezőket figyeled amikor fagyizol, könnyebb lesz eldönteni, hogy visszatérsz-e az adott fagylaltozóba. Mutatjuk a legfontosabbakat, és azt is, hogy a hivatalos vizsgálatok során mit ellenőriznek, mert ebből is sokat tanulhatsz.