6 hazai program, ami biztosan szerepel a bakancslistánkon
Most sem késő megfogalmazni az újévi elhatározásaidat. Például, hogy elkezded felfedezni a hazai tájakat. Ehhez hat szuper programot is ajánlunk.
Most sem késő megfogalmazni az újévi elhatározásaidat. Például, hogy elkezded felfedezni a hazai tájakat. Ehhez hat szuper programot is ajánlunk.
A science fiction egy nagyon jó műfaj, de ha a science és a fiction totál ellentmondásban találkoznak, akkor abból csúnya dolgok is kisülhetnek. Persze, ha nem vagy tudós, akkor a tudatlansággal egészen könnyen el lehet ezt viselni.
Kedvenc költőink szerelmi élete sem volt mindig egyszerű. A legszebb verseket sokszor plátói szerelmek vagy tiltott viszonyok ihlették. Néhány kapcsolat boldog befejezéssel ért véget, néhány pedig tragédiával.
Betekinthettük a kulisszák mögé. Kiderült, hogy mennyi termék van, aminek itthon még a hírét sem hallhattuk, de egyszer majd talán Magyarországon is kapható lesz, és hogy mit kell tudnia a jövő italautomatájának.
Fekete ételeket eddig is fogyasztottak azok, akik kezdő szakácsként időnként odaégették a lábas aljára az adott fogást. Most viszont nem a konyhai bakikról lesz szó, hanem egy erős gasztrotrendről, ami egyre népszerűbb hazánkban is.
A geektársadalom talán legősibb vitája a Star Trek- és a Star Wars-rajongók állandó ellentéte abban a kérdésben, hogy vajon melyik legendás sci-fi franchise a jelentősebb alkotás. Kanadai tudósok erre a kérdésre egyelőre nem találtak még választ, azt viszont bebizonyították, hogy Yoda mester hasznosabb életvezetési tanácsadónak bizonyulna, mint Spock parancsnok.
David Fincher filmje idén már a második ikszébe fog belépni, ettől függetlenül mit sem vesztett erejéből: örök érvényű kultuszstátusznak örvend, a dolgunk csak annyi, hogy újra és újra megnézzük.
A műanyag már nem divat, a használt bútor pedig egyáltalán nem ciki. Idén a lakberendezési trendek középpontjába került a természet és a fenntarthatóság. Éljenek a természetes anyagok, a biotextilek és a burjánzó zöld.
Különleges újra és újra átélni azt, ahogy a filmvilág jövőbe tekintő sci-fi-filmjei múlttá válnak. Ahogy telik az idő, öregszünk mi is, a régi idők futurisztikus klasszikusai sorra válnak valósággá.
Nem csak modern korunkban szeretünk nevetni, és élvezzük, ha szórakoztatnak. Minden kornak megvoltak a maga humoristái, már Egyiptom fáraói, sőt az aztékok is alkalmaztak hivatásos nevettetőket. Az udvari bolondok azonban igazán ismertté a középkorban váltak.
Nincs farsangi szezon fánk nélkül! Az évnek ebben a szakaszában legtöbbünknél készül valamilyen olajban sült tészta: édesen, cukrosan, lekvárosan, csokisan – ahány ház és ahány fánk, annyi szokás. És nem csak itthon szeretjük ezt a levegős édességet, a világ számos pontján imádnak néhány, a nálunk kedvelt finomsághoz hasonlót.
A hideggel és a hóval sem kell lemondanod a természetről és a kirándulásokról. Izgalmas programokat és gyönyörű helyeket ajánlunk.
Hol írta Jókai Mór Az arany embert? És hol bonyolította légyottjait az éjszakai pillangókkal Krúdy? Kerekedj fel, és nézd meg a saját szemeddel.
2019 lakberendezési trendjei a kreativitásra és a fenntarthatóságra fókuszálnak. Keverd bátran a színeket és a textúrákat, válassz természetes anyagból készült tárgyakat.
A hagyományos szobanövények kora letűnni látszik, helyüket a jövőben olyan különleges cserepes virágok és kertek foglalhatják el, amelyek mintha ellentmondanának a fizika törvényeinek.
Magyar idő szerint hétfő hajnalban rendezik meg az ötvenharmadik Super Bowlt, vagyis a legjelentősebb amerikaifutball-bajnokság, az NFL döntőjét. Az eseményről készülő tévéközvetítés az egyik legnézettebb műsor az Egyesült Államokban, és világszerte is milliókat ültet a képernyők elé. A hozzá kapcsolódó show, a promóciós és reklámbevételek csak amerikai mércével mérhetők.
Szilágyi Zsófia elsőfilmes rendező filmje elképesztően realista módon ábrázolja a vég nélküli mókuskereket, amiből sokszor képtelenség kiugrani. A fojtogatóan valós másfél óra megállíthatatlan lendületével a nézőjét is kimeríti. November 8-tól mozikban az Egy nap.
Talán nem tudod, de az Annie Hall először a „Zsidónak kellett lennie” munkacímen futott. De nehogy azt higgyük, csak Woody Allen volt annyira bohókás, hogy őrült munkacímeket adjon a filmjeinek. A filmgyár szinte trendnek tartja a titokzatos, esetenként a semmitmondó munkacímeket.
Sok víz lefolyt a Dunán, mióta kijártad az ötödik osztályt? Valószínűleg. Kitűnő tanuló voltál? Meglehet. Mindenre emlékszel még, amit kívülről fújtál akkor? Meglátjuk.
Egy évszázada, negyvenegy éves korában halt meg Ady Endre, akinek nem csak a versei, kalandos élete is a mai napig lázban tartja az olvasóit.
A rádiós műsorvezető Kiss Tibivel a Quimbyből, Senával, Vitáris Ivánnal, az Ivan & the Parazol énekesével, és még egy sor ismert magyar zenésszel készített nem éppen sablonos interjúkat, amiket most egybekötve a Zenésznek születtek című kötetben lehet elolvasni. Ajánló.
Jó, ha van egy vasaló a háznál. Mutatjuk, milyen apróságok kellenek még a sikerhez.
Szabadfi Szabolcs ismételten bebizonyította, hogy a világ legjobb pizzasütőinek versenyén nem csak az olaszoknak van keresnivalója. A Panificio il Basilico pékség alapítója a pármai világbajnokságra álmodta meg gluténmentes pizzáját, ami egy szorosan dobogóközeli 4. helyezést hozott a számára.
Holokausztként emlegetjük, a zsidók shoahnak nevezik, ami egy ősi szó a pusztításra, katasztrófára. Az európai zsidók tömeges, programozott gyilkolása, évszázadok felgyülemlett gyűlölete a kívülállók ellen elképzelhetetlen brutalitásban robbant ki, hátrahagyva hatmillió zsidót, holtan.
Már nagyon várjuk a nyolcadik évadot, de még mindig – és itt nyelünk egy nagyot – három hónap választ el minket attól, hogy kiderüljön, mi lesz a Trónok harca folytatása.