Bár az ország nagy részében megúszhatjuk szárazon a pénteket, nem mindenki lesz ilyen szerencsés.
Bár csütörtökhöz képest kevésbé lesz felhős az ég, a hőmérséklet is melegszik, ez nem jelenti azt, hogy mind otthon hagyhatjuk az esernyőnket – derül ki a HungaroMet legfrissebb előrejelzéséből.
Erre számíts pénteken
Reggel ismét
ködös és párás lesz az idő, főleg az ország hidegebb, szélcsendesebb északi részein. Napközben viszont, bár szinte az ország teljes területe fölött lesznek nagyobb gomolyfelhők, főleg a délutáni órákban számíthatunk napsütésre.
Ködösen indulhat a reggel, de később még kisüt a nap.
Fotó: Anton Petrus / Getty Images Hungary
Csapadékra viszonylag kevés helyen számíthatunk. Az ország északi-északkeleti régióiban nagyobb eséllyel kialakulhat eső, leginkább kisebb-nagyobb záporok formájában, az előrejelzések szerint legnagyobb eséllyel
Nyíregyháza és Mátészalka környékén.
Ma felerősödhet a légmozgás, helyenként erős széllökések is várhatók. A
hőmérséklet a
kora reggeli órákban 5 és 11 fok között alakul, délutánra viszont jelentősen felmelegszik a levegő: a napi maximum 14-22 fok között várható,
északkeleten lesz a leghűvösebb.