Március végétől minden magyarországi webáruháznak a Magyar Postával is biztosítania kell a küldemények kézbesítését. Az átállás során azonban súlyos hiba történt: legalább 1300 ügyfél adatai szivárogtak ki.
A Magyar Posta hónapok óta készül az átállásra. Ehhez a nagy cégeknek és a kisebb vállalkozóknak szerződést kell kötniük a postával, vagy regisztrálhattak egy online felületen. Ez utóbbi lehetőséggel pluszszolgáltatásokat érhettek el – írja az Index.
A regisztráció során viszont elérhetővé váltak a rendszerben korábban rögzített vállalkozók személyes adatai, például a vállalkozás (vagy egyéni vállalkozó) neve, e-mail-címe, sőt telefonszáma is.

A hiba elhárítására a Magyar Posta azonnali intézkedéseket tett, így röviddel a bejelentést követően már sikerült orvosolni a problémát. Ennek ellenére valakinek sikerült az e-mail-címeket elmenteni, mert egy ügyfél azóta is több körlevelet kapott.
























