Vilmos az ősellensége, Diana a túlvilágról üzent neki: Harry könyve teli van pikáns részletekkel

Olvasási idő kb. 4 perc
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen a Dívány!

Harry herceg könyve csak a jövő héten jelenik meg, a brit sajtónak azonban mégis sikerült példányokat szereznie belőle. Az önéletrajzi írásban a cikkek szerint sok olyan állítás olvasható, melyek felforgathatják a Buckingham-palota nyugalmát: összegyűjtöttük, mivel vádolja Harry a királyi családot.

A legnagyobb vihart talán az elsőként nyilvánosságra hozott állítás kavarja: e szerint még 2019-ben parázs vitára került sor Harry és bátyja, Vilmos között. A téma természetesen Meghan Markle volt, akit negatív jelzőkkel illetett Vilmos. A vita olyannyira elfajult, hogy az azóta walesi herceg rangra emelt

testvére megragadta Harry nyakát, elszakította láncát és a földre taszította a konyhában.

Harry háta meg is sérült. Az elviharzó, majd visszatérő Vilmos azt mondta öccsének, ne beszéljen az esetről feleségének. Emlékezete szerint Vilmos biztatta őt is, hogy üssön vissza, ami nem történt meg.

Willy és Harold viszonya a végletekig feszült

A könyvben arról a találkozásról is szót ejtenek, amikor 2021-ben Harry nagyapja, Fülöp herceg temetésére utazott vissza szülőhazájába. Ez volt az első alkalom, amikor a hercegi testvérpár találkozott Harryék Oprah Winfrey-nek adott interjúja után.

A fiatalabb herceg szerint ekkor is nagyon feszült volt a Vilmossal való viszonya, olyannyira, hogy apjuk, Károly kérte meg őket, ne tegyék életének utolsó éveit siralmassá viselkedésükkel. A kötetből az is kiderül az angol sajtó tudósítása alapján, hogy a testvérek Willy és Harold néven szólítják egymást.

Harry herceg könyve alapján a testvéri viszony feszültségekkel és ellentétekkel teli – ahogyan családjuk sem volt soha felhőtlenül boldog
Fotó: Anwar Hussein / Getty Images Hungary

Harry herceg nem akarta, hogy apja újranősüljön

Kamilla királynéval kapcsolatosan is nyilvánosságra kerül egy pikáns történet a Spare-ből: Harry bevallja a brit sajtó cikke szerint, hogy könyörgött apjának, ne vegye feleségül Kamillát. Attól tartott, igazi gonosz mostoha lesz belőle – ő és bátyja is arra kérték édesapjukat, hogy ne vegye el „a másik nőt”, de azt ígérték, befogadják a családba. A cikkek szerint Vilmos már egy ideje gyanakodott Kamilla szerepével kapcsolatosan.

A könyv azt is felidézi, hogyan élte meg Harry az első találkozást Kamillával.

Idézőjel ikon

„Mint egy injekció: csukd be a szemed, nem is fogod érezni”

– fogalmazott. Emlékei szerint apja megpróbálta szimpatikusabbá tenni a gyerekek számára választottját, ezért egy magántalálkozót szervezett nekik Kamillával, aki a herceg emlékei szerint úgy tűnt, mintha unatkozna.

Harry arról is a könyvben, hogy ő még túl fiatal volt gyerekként ahhoz, hogy megsejthesse, apjának házasságon kívüli kapcsolata van, de

bátyja már sejtette ezt, gyötrődött a dolog miatt, és amikor fény derült a kapcsolatra, erősen bánta, hogy nem szólt előbb.

Harry szerint gyermekkorában hiányzott otthonukból a stabilitás és a szeretet.

Afganisztáni katonai szolgálatáról is ír a Spare-ben
Fotó: Chris Jackson / Getty Images Hungary

Könyvéből kiderül, hány emberrel végzett Afganisztánban

Minderről a kötet spanyol kiadása alapján írtak a brit lapok, ott ugyanis a nemzetközi megjelenés előtt napokkal kikerült néhány könyvesboltba a kötet. A spanyol kiadás alapján számolnak be a lapok arról is, hogy 

Harry 25 embert ölt meg afganisztáni katonai szolgálata alatt, de rájuk nem egyénekként, hanem a sakktábla figuráiként gondolt.

A herceg arról is beszámolt, hogy minden alkalommal visszanézte az Apache helikopterének orrára rögzített kamera készítette felvételeket, és úgy könyvelte el magában azt, amit látott, hogy végzett egy rosszfiúval, mielőtt az megölhetett volna egy jófiút.

„Szóval a számom 25. Nem vagyok rá büszke, de szégyennel sem tölt el” – írta a brit sajtó szerint.

Tiniként kokainozott is

Saját hibáit sem hallgatja el, így arról is ír, hogy 17 évesen kipróbálta a kokaint. Egy vadászattal töltött hétvégén kínált fel valaki neki egy csíkot, amit elfogyasztott – és később is kokainozott. Kábítószer-használatát már korábban is elismerte, 16 évesen alkohol- és kannabiszfogyasztása miatt apja elvonóra is küldte őt.

A kokainról azt írja, nem jelentett számára nagyon szórakoztató élményt, és nem is volt olyan jó, mint másoknak,

de legalább egy kicsit másként érezte magát tőle, mint egyébként, és ez célja volt: más akart lenni, és érezni akart.

Azt is leírja a könyvben, hogy megpróbált kapcsolatba lépni elhunyt édesanyjával egy különös erők birtokában levő nő segítségével. Harry 12 éves volt, amikor Diana hercegnő meghalt, a nő pedig állítólag tőle hozott üzenetet – e szerint Harry azt az életet éli, amit Diana is akart, és amit neki is kívánt. A herceg ugyanakkor azt is megjegyzi, érzi, hogy nagy eséllyel humbug ez az állítólagos túlvilági üzenet.

Maga sem biztos abban, hogy valóban Diana üzent volna neki a túlvilágról
Fotó: Princess Diana Archive / Getty Images Hungary

Fő ellensége nem más, mint a bátyja

A következő napokban további részletek derülhetnek még ki a könyvről – melyet feleségének, gyermekének és édesanyjának dedikált –, mivel Harry herceg több interjút is ad annak megjelenése előtt. Az egyik előzeteséből az is kiderül, hogy Vilmost ősellenségének tartja – kettejük élete állandó rivalizálás Harry elmondása szerint.

 

Múzsák a csók után könyv

Múzsák a csók után

Mi történt Szendrey Júliával, miután visszautasította „a nemzet özvegye” szerepét? Miért nem állt szóba egymással Babits felesége és lánya a költő halála után? A kötet nagy íróink, költőink életének legfontosabb női szereplőit helyezi a középpontba: húsz magyar múzsa élettörténetébe nyerhetünk bepillantást. Olykor felemelő, máskor tragikus női sorsok gyűjteményét tartja kezében az olvasó, amelyből kiderül: a halhatatlanságért sokszor a személyes boldogsággal kell fizetni: a kötet harmadik kiadása már a nyomdában.

Rendeld meg a kiadó oldalán kedvezményesen!

hirdetés

Kálmán Szonja
Kálmán Szonja
Főszerkesztő
Kálmán Szonja a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészettudományi Karán végzett magyar-kommunikáció szakos bölcsészként, majd a MÚOSZ Bálint György Újságíró Akadémiájának posztgraduális képzésén szerzett kulturális újságíró képesítést. Az elmúlt húsz évben print napilapnál, online magazinoknál és híroldalnál is tapasztalatokat gyűjtött, de szövegírói, lektori és olvasószerkesztői pozíciót is betöltött már pályafutása során. 2022-ben csatlakozott a Dívány csapatához, 2025 júniusától a prémium magazin főszerkesztője.
Oszd meg másokkal is!

Neked ajánlott

Az oldalról ajánljuk

Testem

Ez történik valójában a bélflóráddal, ha kefirt iszol

Az utóbbi években ismét az érdeklődés középpontjába került az ősi, kaukázusi fermentált ital, a kefir. Bár sokan csak egy egyszerű tejtermékként tekintenek rá, a benne zajló különleges, kettős erjedés miatt valójában a bélflóránk egyik legfőbb támogatója.

Testem

Daganatos betegséget is jelezhet a gyakori vizelési inger: ilyenkor kell orvoshoz fordulni

Gyakran jár ki a párod vagy férfi családtagod éjszaka? Akadozik, vagy nehezen indul a vizelete? A legtöbb férfi hajlamos az öregedés számlájára írni a kellemetlen vizelési panaszokat, pedig a háttérben egy sokkal sötétebb probléma, a prosztatarák is állhat. Mivel Magyarországon nincs a betegségre szervezett, automatikus szűrési program, a diagnózis szinte kizárólag az érintetteken múlik. Milyen apró jelekből ismerhető fel időben a baj, miért csalóka a vérvételes PSA-teszt, és miért kötelező 45 év felett évente egyszer rászánni azt a pár percet az urológiai vizsgálatra?

Világom

Változik a Nap „szívverése” – a Földön is érezni a hatását

A Nap belsejében folyamatos mozgás zajlik, de ennek intenzitása ciklikusan változik. A 11 éves ciklusoként egy aktívabb időszakot egy kevésbé aktív követ, ám az utóbbi két ciklus során valami elkezdett megváltoznil – ez pedig hatással van az „űridőjárásra” és a bolygónkra is.

Önidő

Indul a foci vb magyarok nélkül: 156 ezres miniállam is kivívta a részvételt

Ma kezdődik a 2026-os labdarúgó-világbajnokság, amelyet ezúttal három ország – az Egyesült Államok, Mexikó és Kanada – közösen rendez. A magyar válogatott ugyan ismét lemaradt a tornáról, de így is bőven akadnak olyan történetek és újdonságok, amelyek különlegessé tehetik a következő heteket a futball szerelmeseinek.

Életem

Ekkora vám sújtja júliustól a temus csomagokat: minden, amit tudnod kell

Július 1-jétől új költséggel kell számolniuk azoknak, akik EU-n kívüli webáruházból, például Temuról, Sheinről vagy AliExpressről rendelnek: a 150 euró alatti csomagokra termékkategóriánkként 3 eurós vám kerül. Ha egy küldeményben többféle termék van, a 3 eurót termékkategóriánként kell megfizetni.

Világom

Riasztó képet fest Európa időjárása: végérvényesen eltolódhat a nyár

Európa a leggyorsabban melegedő kontinens. Nyugat-Európában már május második felében olyan hőhullám érkezett, amely inkább a nyár közepét idézte. Május 21. és 30. között Franciaország nyugati részén, Angliában és Walesben a napi átlaghőmérséklet helyenként több mint 10 Celsius-fokkal haladta meg az ilyenkor szokásos értéket. Ilyet korábban nem tapasztalhattunk.

Testem

Fogyás nőként: miért nem elég kevesebbet enni?

A kalóriadeficit hozza el a fogyást, de önmagában közel sem elég a kívánt eredmény eléréséhez. Ezenfelül számolni kell azzal is, hogy a férfi és a női szervezet eltér, akár a testösszetételben, akár a hormonális működésben, ezekkel az eltéréseket pedig mindenképpen figyelembe kell venni.