Illegális állatkertet számoltak fel Keszthelyen, veszélyes és védett állatokat tartottak egy családi házban.
Az akció előtt napokkal korábban merül fel annak a gyanúja, hogy egy keszthelyi családi házban és annak udvarán védett állatokat tartanak, köztük gepárdra hasonlító macskafélét is.
Családi házban működött a titkos állatkert
A kormányhivatal és a Balaton-felvidéki Nemzeti Park munkatársai február 10-én délután ütöttek rajta az illegális állatkerten, majd értesítették a rendőrséget – számolt be a Police.hu.

![]()
A ház nappalijában, az udvaron, és a melléképületekben is állatokat találtak, köztük közepesen veszélyes, védett, veszélyeztetett egyedeket is.
Közönséges petymegek, szerválok, muntyákszarvas, mosómedvék, szurikáták, selyemmajmok, különleges papagájok és egy ormányos medve is volt a titkos állatkertben.

A rendőrök elfogták és előállították a 45 éves férfit, akit természetkárosítás bűntette miatt kihallgattak.
Az állatok egy része a Fővárosi Állat- és Növénykertbe került, a többi példányról a természetvédelmi hatóság intézkedik majd.
























