Sokan az ünnepek után elfelejtik a garázsban vagy a tárolóban lévő, szilveszterkor fel nem használt pirotechnikai eszközöket, tűzijátékokat, ám ez nemcsak balesetveszélyes, de súlyos bírságot is kiszabhatnak a hatóságok.
A nool.hu cikke szerint a szakszerűtlen módon tárolt tűzijátékoknak megváltozhat a kémiai összetételük például attól, hogy átnedvesednek majd újra kiszáradnak, és kiszámíthatatlanná válik a reakcióideje. Ezért ezeket az eszközöket január 5-én nap végéig kell visszavinni a forgalmazóhoz, vagyis ahhoz, akitől az ünnep előtt megvásároltuk.
Óriási bírságot kaphat az, aki nem tartja be a szabályt
A jelenleg érvényben lévő jogszabályok szerint a III. kategóriába sorolt pirotechnikai eszközöket csak nagykorú személyek vásárolhatják meg december 28. és 31. között, és december 31-én este 6 és január 1. reggel 6 óra között lehet felhasználni.

Ezután a fel nem használt vagy hibás tűzijátékokat január 5-ig vissza kell juttatni a forgalmazónak. Aki ezt nem teszi meg, arra 20 ezer forinttól 1 millió forintig terjedő bírságot is kiszabhatnak.
Ha amiatt keletkezik tűz, vagy történik baleset, hogy valaki nem tartotta be a tűzijátékok visszavitelére vonatkozó szabályt, és a tűzoltóknak kell beavatkoznia,
akkor ez a bírság akár a 3 millió forintot is elérheti.
A fel nem használt pirotechnikai eszközök lakástűz vagy más ok miatt működésbe léphetnek, és komoly veszélyt jelentenek azokra, akik a közvetlen környezetükben tartózkodnak, mert égési vagy csonkolásos sérüléseketokozhatnak.
























