Elégtelen jövedelem, nem hitelezhető ingatlan vagy korábbi tulajdoni hányad miatt utasítják vissza az Otthon Start legtöbb igénylőjét. Ezek a szeptember 1-jén indult lakástámogatás első heteinek tapasztalatai.
Hatalmas rohamra számítottak a bankok az Otthon Start Program elindulása előtt, és a szeptember 1-je utáni napokban, hetekben bebizonyosodott, nem is tévedtek. Az azóta eltelt időszak tapasztalatairól a Bank360 számolt be.
A legtöbben 22 évre kérték az otthontámogatást
Már hetekkel a lakástámogatás indulása előtt elkezdtek felkészülni a pénzintézetek a megnövekedett ügyfélforgalomra. A legtöbb bank ennek köszönhetően gördülékeny indulásról számolhatott be, volt, ahol
![]()
meghosszabbított nyitvatartással vagy több ügyintézővel várták a rohamot.

Láthatóan az ügyfelek is felkészültek a hiteligénylésre. A legtöbben megfelelő dokumentációval érkeztek, így kevés volt a hiányosságok miatt elutasított kérelem. Amennyiben minden rendelkezésre állt, jellemzően pár nap vagy 1-2 hét alatt lezárultak a kérelmek.
Az első adatokból az is kiderült, hogy a legtöbben a megengedett maximális futamidőt, 22 évet választották.
Olyanok is akadtak azonban szép számmal, akiknek elutasították a bankok a kérelmét. Ennek leggyakrabban három oka lehetett. Sok ügyfél nem rendelkezett megfelelő jövedelemmel, illetve gyakori probléma volt az is, hogy
![]()
a megvásárolni kívánt ingatlan nem felelt meg a feltételeknek, így nem volt hitelezhető.
Végül azon is szép számmal buktak el az igénylők, hogy korábban rendelkeztek 50%-ot meghaladó tulajdoni hányaddal egy másik ingatlanban.
























