Articles tagged
Életem
• 2012. 02. 17. 22:35
Szex a hűvös szobában a jó alvás titka
Ellenszenves hálótárs, kiadós veszekedés, edzés vagy vacsora, napkitörés – ezek mind hozzájárulhatnak ahhoz, hogy másnap lebólintsuk a billentyűzetet a munkahelyünkön. Sebaj, mindez kivédhető egy kis szexszel vagy banánevéssel. Jó, ezzel még éjszaka kell próbálkozni, nem munka közben. Az irodában marad a jégrágcsálás, a hideg vizes borogatás, a lépcsőn rohangálás és társaik.
Életem
• 2012. 01. 14. 13:50
Hajpakolás házilag, dédnagyi módra
A piacon elérhető közép árkategóriás kozmetikai termékek rövid távon csodát tesznek a bőr, köröm-, és hajápolásban. Felmerül viszont a kérdés: hosszú távon nem ártanak-e többet a bennük található mesterséges anyagok, mint amennyit használnak? Összeszedtünk néhány házilag elkészíthető, otthoni hozzávalókból is könnyen összeüthető hajápoló szert.
Életem
• 2012. 01. 28. 15:53
Bőrápolás: így úszhatja meg a téli szárazságot
A tél igazi kihívás a bőrünk számára. Húzódik, viszket, mi pedig legszívesebben egész nap egy babaolajjal teli kádban áznánk. Ennyire drasztikus megoldásokra persze nincs szükség. Jó, a forró fürdőkről és a szoláriumról le kell mondanunk, viszont bőszen párásíthatunk, ami a megfázásos tüneteket is enyhíti.
Életem
• 2012. 02. 03. 16:19
Unja a teát, utálja a forralt bort? Igyon forró limonádét!
Tudjuk, hogy forró ital a megfázás kínjait is enyhíti és a fagyos időben már csak a hőmérséklete miatt is érdemes fogyasztani. De mi van akkor, ha valaki már unja vagy nem szereti a teát és a forralt bort? Nos, a nyár slágerének, a limonádénak létezik egy téli változata is. Igen, ez a forró, vagy legalábbis meleg limonádé. Az elkészítése egyszerű, igaz, ahány háztartás, annyiféle recept.
Életem
• 2012. 02. 10. 15:10
Arcápolás mínusz 20 fokban: vegyen símaszkot!
A hideg időben nagyon kiszárad, húzódik, viszket a bőr, és van, akinél a mínuszokban a nagy szárazság ekcémába csap át. Annak járunk utána, hogy a mindig melegen ajánlott hidratáláson kívül mit tehetünk bőrünkkel a nagy hidegben. Megfagyhat-e a bőrben a hidratáló? Milyen sérüléseket szenvedhetünk mínusz 10 fokban? Hogyan előzzük meg a maradandó károsodást?
Életem
• 2012. 04. 02. 07:35
Kutya hideg, de jó hangulat a Telekom Vivicittán
Aki nem fut, valószínűleg soha nem fogja megérteni miért jó vasárnap kora reggel, 3 fokban körbefutni Budapest egy részét. Megpróbáljuk elmagyarázni.
Életem
• 2012. 04. 06. 14:40
Nagyvárosi kertész: génbank az ablakban
Nem boszorkányság: erkélyen is lehet minicéklát és más, színpompás, különleges zöldségeket nevelni. Csak tudni kell, mit érdemes.
Életem
• 2012. 03. 12. 16:33
Nagyvárosi kertész 1.0: kiskert vagy erkély?
Új sorozatunkban amatőr kertészek osztják meg sikereiket és kudarcaikat az erkélyen és kiskertben termesztett virágokkal, zöldségekkel és gyümölcsökkel kapcsolatban. Kipróbáljuk mennyire válnak be a népi praktikák, és mennyire a modern szerek. Kiderül az is, mi mindent lehet bezsúfolni egy városi erkély-termőföldre.
Életem
• 2012. 03. 14. 17:13
Így szereljük le az alkalmatlankodó rokonokat, barátokat
Mindenkinek szüksége van egy kis térre, egy kis magányra, és néha a barátok, a családtagok erről megfeledkeznek. Természetesen ők sem gondolatolvasók, azért ahelyett, hogy jól lehordanánk az alkalmatlankodót, felnőttek módjára kell megbeszélni a helyzetet. Vagy marad az általános módszer, azaz nem vesszük fel a telefont, mogorván nézünk magunk elé, pénzhiányra vagy dühöngő hormonokra hivatkozunk.
Életem
• 2012. 04. 02. 09:09
Ha undorodik a munkájától, mondjon fel!
A kiégés, avagy burnout tönkreteszi életünket: ismerjük fel időben és lépjünk tovább!