
Nemzetközi botrányt robbantott ki az ezredfordulón egy kubai menekült gyerek, Elián González ügye, akit Floridában a tengerből halásztak ki.
John Gaunt fotóriporter a verandáján pihent, amikor kiáltásokat hallott az óceánpartról – nem sejtette, hamarosan családi tragédia szemtanúja lesz.
Döbbenetes kínzásra lett figyelmes egy francia fotós a mongol sivatagban. Megörökítette a brutális látványt, de nem segített a szenvedő asszonyon.
Három napon át haldoklott a kolumbiai lány, aki a városát sújtó vulkánkitörés miatt háza romjai közé szorult. A róla készült fotó nagy vitát generált.
Hamisítással vádolták a fotóriportert, akinek képén egy pár napozik szenvtelenül a spanyol tengerparton, miközben tőlük alig néhány méterre egy migráns holtteste hever.
Saját biztonsága érdekében nem vállalta nevét a Pulitzer-díjas kép készítője, mely leleplezte Khomeini ajatollah gárdistáinak brutalitását.
H. S. Wong kínai fotóriporter döbbenetes képet készített Sanghaj bombázásáról – a japánok busás vérdíj kitűzésével vettek elégtételt.
Sokkolta a világot a fénykép, melyen egy AIDS-beteg fiatalember, David Kirby vívja utolsó csatáját a halálos betegséggel szemben.
A világ egyik leghíresebb szociofotóján négy kisgyereket kínálnak eladásra szüleik: vajon tényleg ez lett a sorsuk? És mi történt velük ezután?