A Sajtófotó pályázaton elnyert két díj azt üzeni az Indexnek és a díjazott fotósoknak is, hogy jó úton járnak, szakmailag jó irányba tartanak.
Az egyik első és legkiválóbb női fotóriporter zseniális szociofotója az „amerikai álom” eszményképét figurázza ki kíméletlen módon.
Nemzetközi botrányt robbantott ki az ezredfordulón egy kubai menekült gyerek, Elián González ügye, akit Floridában a tengerből halásztak ki.
John Gaunt fotóriporter a verandáján pihent, amikor kiáltásokat hallott az óceánpartról – nem sejtette, hamarosan családi tragédia szemtanúja lesz.
Döbbenetes kínzásra lett figyelmes egy francia fotós a mongol sivatagban. Megörökítette a brutális látványt, de nem segített a szenvedő asszonyon.
Három napon át haldoklott a kolumbiai lány, aki a városát sújtó vulkánkitörés miatt háza romjai közé szorult. A róla készült fotó nagy vitát generált.
Hamisítással vádolták a fotóriportert, akinek képén egy pár napozik szenvtelenül a spanyol tengerparton, miközben tőlük alig néhány méterre egy migráns holtteste hever.
Saját biztonsága érdekében nem vállalta nevét a Pulitzer-díjas kép készítője, mely leleplezte Khomeini ajatollah gárdistáinak brutalitását.
H. S. Wong kínai fotóriporter döbbenetes képet készített Sanghaj bombázásáról – a japánok busás vérdíj kitűzésével vettek elégtételt.
Sokkolta a világot a fénykép, melyen egy AIDS-beteg fiatalember, David Kirby vívja utolsó csatáját a halálos betegséggel szemben.
A világ egyik leghíresebb szociofotóján négy kisgyereket kínálnak eladásra szüleik: vajon tényleg ez lett a sorsuk? És mi történt velük ezután?
Attól rettegett, visszaviszik az NDK-ba, végül felakasztotta magát a katona, aki egyetlen ugrással jutott át a szabadságba.
A 2001. szeptember 11-i terrortámadás legsokkolóbb képe egy öngyilkos férfit ábrázol, aki inkább a halálba ugrik, mintsem a lángok között pusztuljon.
Leszámolt a háborút övező illúziókkal a brutális fénykép, melyen egy katonatiszt a nyílt utcán végezte ki elfogott áldozatát. De ki volt a két férfi?
Máig nem tudni pontosan, ki lehetett a fehér inget és farmernadrágot viselő férfi, aki néma tiltakozásként a feléje menetelő tankok elé állt.
Egy vakmerő svéd hölgy kézitáskáját lendíti, hogy fejbe kólintson egy masírozó neonácit a '80-as évek egyik legikonikusabb fotóján.
A háború gyermekáldozatait jeleníti meg a világ egyik legfelkavaróbb fényképe, melyen egy meztelen kislány menekül a napalmtámadás elől.
Két nappal Kennedy elnök halála után a merénylő is gyilkosság áldozatává vált: a sokkoló eseményt két fotóriporter is megörökítette, de csak egyiküknek sikerült elkapnia a pillanatot.
Ki volt a híres zöld szemű lány, aki egy afgán menekülttáborban kapott lencsevégre a National Geographic fotósa?
A Berlint elfoglaló Vörös Hadsereg katonái szimbolikusan kitűzik a szovjet zászlót a Reichstag épületére – de vajon mennyire hiteles a legendás fotó?
Már nem is a magyaroknak szól saját rendezvényük?
A csillagász lenyűgöző felfedezést tett van Gogh egyik híres művével kapcsolatban.