A hamvvedrek számára kialakított fülkesoroknak már csak a romos, megrongált maradványa látható. Ám amit az idő és leginkább az ember megcsorbított és elcsúfított, azt az élő természet indákkal, levelekkel feldíszíti.
Kőszobrok és a természet őrzi ezt a budapesti kolumbáriumot
A XII. kerületben található Farkasréti temető Buda legnagyobb kiterjedésű és legszebb fekvésű temetője. Az utóbbi évtizedekben ide temették a tudományos és kulturális élet elhunyt nagyjainak jelentős részét. Ők a Művészparcellában és a Magyar Tudományos Akadémia parcelláiban nyugszanak.

A második világháború bombázásai jelentős pusztítást végeztek a sírkertben, így a világégést követően helyre kellett állítani a ravatalozót és az árkádos kriptasort, míg az egykori temetőtemplom belső terét és tornyát urnás temetkezések céljára hasznosították.
A háborút követő évtizedekben létesültek a Farkasréti temetőben a kolumbáriumok és az új kriptasorok is.
A 20. század közepén épült kolumbáriumok között van, ami már egyáltalán nem látogatható, miután vandál kezek tönkretették. Erről az építmény területén a felszámolt sírhelyekből származó, csontládákból szétdobált csontok, valamint összetört névtáblák és urnák árulkodnak, valamint az a rengeteg szemét, amit a „látogatók” hátra hagytak maguk után.
Az embert kirázza a hideg, de csak miután egészen közel megy az Eloise temetőhöz. Messzebbről még üres mezőnek néz ki, pedig több ezer elfeledett ember nyugszik földjében.
Több ezren nyugszanak ott. Nem túl szívderítő a temető története.
Tovább olvasom
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés