A DNS-vizsgálatok azonban ma már csodákra képesek, és valódi meglepetést okozó feltárásokat is eredményeznek olykor.
Eske Willerslev, a Koppenhágai Egyetem kutatója és tudós csapata DNS-vizsgálataikkal kimutatták, hogy az ausztrál őslakosok az afrikaiaktól mintegy 20-30 ezer évvel korábban szétváltak, mint az európaiak az ázsiaiaktól.
Indigenous people of Australia Link to Africa
— Typical African (@Joe__Bassey) October 31, 2020
____
Australia was the home to over 400 aborigine tribes. A genetic study showed that Australian people may have left Africa up to 75,000 years ago which would make them one of the oldest continuous populations outside of Africa. pic.twitter.com/KTYMqlFNQN
Az eredeti ausztrál őslakosok fekete bőrűek voltak, ami szintén igazolni látszik a teóriát, miszerint
Ausztrália őslakói mintegy 75 000 évvel ezelőtt Afrikából kerültek a kenguruk földjére.
Később, a brit telepesek érkezésük után az őslakókat állati sorba taszították, kegyetlen bánásmódban részesítették, melynek nagy részük áldozatául is esett. Ha azonban az elmélet helytálló, és az ausztrál őslakók valóban az első, Afrikából elvándorolt ősi népek egyenes leszármazottai, akkor közülük a ma is élő tagok lehetnek a Föld legősibb, legrégebb óta folytatólagosan fennmaradt népcsoportja.
Ha kíváncsi vagy rá, milyen az élet ma ezen a kontinensen, olvasd el ott élő honfitársaink beszámolóit.

Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés