Megszólalt Leó pápa egykori kollégája, megható történetet mesélt az egyházfőről

Olvasási idő kb. 2 perc

Egy ferences nővér elmesélte, milyen volt együtt dolgozni a perui misszióban megválasztása előtt Leó pápával, és üzent is az egyházfőnek.

„Egy egyszerű ember a remény üzenetével a béke keresésében” – így jellemezte a május 8-án megválasztott XIV. Leó pápát egykori kollégája. Karina Gonzales nővér a Szeplőtelen Fogantatás Ferences Nővérei rend tagja, ami ahhoz a perui egyházmegyéhez tartozik, ahol korábban az akkor még Prevost püspökkel együtt dolgoztak egy misszióban.

Az egyházmegyében nagyon szerették kollégái Leó pápát

Karina nővér a napokban levelet írt a vatikáni médiának, amelyben örömét fejezte ki, hogy Prevost pápa lett, és méltatta, amiért megválasztása után spanyolul is üdvözölte egykori kollégáit. 

„Egyszerű ember, szíve mélyén Ágoston-rendi. Az egyházmegyében nagyon-nagyon szerették" – mondta a pápáról Karina nővér a Vatikáni Rádiónak adott interjúban. 

Idézőjel ikon

Sajnáltuk, amikor elment, kissé árvának éreztük magunkat egy számunkra fontos személy nélkül, de tudtuk, hogy alkalmas a Ferenc pápa által rábízott feladatra.

Elmesélte azt is, hogy amikor 2023-ban az El Niño heves esőzésekkel és áradásokkal sújtotta Perut, Prevost püspök lóháton indult el egy hegyvidéki andoki régióba, hogy segítsen a hajléktalanná vált időseknek és gyerekeknek.

Karina nővér üzent is az új pápának, akire szerinte nagy szüksége van a világnak. „Remélem, hogy továbbra is hangsúlyozza a világnak, hogy Isten közel van, hogy Isten szeret minket, hogy Isten szeret mindenkit.”

Divany könyv

Vedd meg fél áron a Dívány első könyvét!

A Dívány újságírói által felkutatott történetek fele a 20. század elejének Magyarországát idézi meg, a másik fele pedig a világ tucatnyi országából mutat be egészen különös eseteket.

Tekintsd meg a kötetet, kattints ide!

hirdetés

Suhajda Zoltán
Suhajda Zoltán
Újságíró, szerkesztő
Suhajda Zoltán magyar nyelv és irodalom, valamint tanár szakon szerzett diplomát a Szegedi Tudományegyetemen. Több mint húszéves szakmai tapasztalattal rendelkezik, pályafutása során dolgozott közéleti-politikai nyomtatott és online lapoknál, internetes magazinnál és női site-nál. A komoly témáktól a bulvárig, a hírtől a nagy riportig változatos témákról és műfajokban írt cikkeket, és az újságírás mellett felelős szerkesztőként is tevékenykedett. A Dívány csapatának 2025 februárja óta tagja újságíróként.
Oszd meg másokkal is!

Neked ajánlott

Az oldalról ajánljuk

Mindennapi

Sokan nem tudják: ilyenkor nemet mondhatsz a túlórára

Téves az a nézet, hogy a főnök bármikor, korlátlanul benn tarthat munka után. Bizonyos esetekben a túlóra egyáltalán nem rendelhető el, máskor pedig csak a munkavállaló írásos hozzájárulásával. A munka törvénykönyve külön szabályokat állapít meg a rendkívüli munkaidőre, vagyis arra, amikor a dolgozónak a beosztásán túl kellene munkát végeznie.

Offline

2500 éve tört ki az első járvány: ez a fertőzés okozta

Az “athéni pestis” kórokozóját mindmáig nem sikerült azonosítani, holott mintegy 100 ezer ember halálát okozta, illetve az athéni hadseregben végzett pusztítása révén befolyással lehetett a városállam Spártával folytatott vesztes háborújára is.

Testem

Alvászavarokkal küzdesz? A mesterséges intelligencia segíthet megfejteni az okát

Nyolc órát aludtál, mégis hulla vagy? Lehet, hogy nem a mennyiséggel van baj, hanem valami olyasmivel, amit csak az algoritmusok látnak. A mesterséges intelligencia megjelent az alvásdiagnosztikában is, és a szakértők azt ígérik, hogy a kábelekkel teli, kényelmetlen kórházi éjszakák helyett hamarosan a saját ágyunkban fekve kaphatunk tűpontos választ arra, miért nem vagyunk kipihentek. Megmutatjuk, hogyan forradalmasítják az algoritmusok az álmainkat.

Életem

Legális kiskapu: így szerezhetsz extra nyugdíjat

Nem egyedi probléma, hogy valakinek hosszabb-rövidebb időre megszakad a biztosítási jogviszonya. Ez azonban súlyos következményekkel járhat a későbbi időskori ellátásra nézve. Kevesen tudják, de létezik egy teljesen törvényes és szabályozott módszer a probléma áthidalására: a társadalombiztosítási megállapodás.

VIP

Meghalt Scherer Péter

Ma délelőtt elhunyt Scherer Péter Jászai Mari-díjas magyar színész, aki még fellépett volna a Zenthe Ferenc Színházban.