"Az írás a fejben anyagozás állapota"

Olvasási idő kb. 14 perc

Kubiszyn Viktor a totális szétesésből rakta össze első dokumentumregényét, a Drognaplót, ami nemcsak írói karrierjének, hanem életének is fontos állomása lett. Mint mostanra kiderült, ez a könyv valóban az újrakezdés startköve lett számára, amit pár évre rá követett a már szépirodalmi eszközökkel megírt Foglaltház, néhány hete pedig pontot tett fikciós regénye, az Orosz rulett végére is. Vidéki elvonulásából érkezett a belvárosi nyüzsgésbe, hogy beszélgessünk a moszkvai élményekről, a hétköznapok kapaszkodóiról és persze az új könyvéről; az interjú végén pedig exkluzív részletet is olvashatnak a hamarosan megjelenő regényéből.

Most fejezted be a legújabb könyvedet, az Orosz rulettet, amit egy vidéki, nyugodt faluban írtál meg. Nehezen képzellek el egy ilyen csendes helyen.

Pedig nagy szükségem volt rá, vagy akkor legalábbis így éreztem. Januárban álltam neki a könyvnek, és azt vettem észre, hogy próbálom, erőltetem, de nem megy. Aztán rájöttem, ki kell szakadnom a megszokott komfortzónámból és el kell vonulnom egy olyan helyre, ami nincs tele ismerősökkel, interakciókkal. Próbáltam olyan helyszínt találni, ami ideális lehet a könyvíráshoz, és végül egy régi, vidéki házban találtam meg, Borsodban. Lehet, hogy nem kellett volna ennyire görcsösen ragaszkodni ahhoz, hogy kivonódjak mindenből és csak az írással foglalkozzak, de alapvetően jót tett és be is vált: viszonylag hamar összeállt a könyv. Nem mindig van erre szükségem, a Foglaltház írásakor például a Király utca mellett laktam, közel a romos házhoz, amit a valóságban is belaktak a junkie-k meg a punkok. A csendre és a teljes nyugalomra leginkább akkor van szükségem, amikor már összeállt a fejemben a struktúra és csak az anyag összegyúrása, a részletek kidolgozása van hátra.

Amit Kubiszyn Viktorról tudni kell:

Újságíró, filmkritikus, író.Filmesztétaként végzett az ELTE BTK filmelmélet, filmtörténet szakán, volt a film.hu moziportál rovatvezetője, a Filmvilág folyóirat szerkesztője, rövid ideig az Indexmunkatársa, a Tilos Rádió Free Cinema című műsorának egyik szerkesztő–műsorvezetője, és két éven keresztül részt vett a Titanic Nemzetközi Filmfesztivál szervezésében.

  • 2011-ben jelent meg a Filmflesskönyv, amelyben 2003-2006 között a moziportálon és a Filmvilágban  már publikált filmes tárgyú írásai lettek összefűzve.

  • Ugyancsak 2011-ben adja ki a Jószöveg Műhely Drognapló című dokumentumregényét, amelyben sallangok nélkül meséli el a 16 évnyi drogkarrierjének történetét. A könyvben nem keni el a kényes részleteket, nem hárítja a felelősséget: szó szerint feltárul az olvasó előtt a junkie lét legalja, Kubiszyn minden szempontból rávilágít a legmocskosabb részletekre, legyen az a jellem összeroppanása, az emberi kapcsolatok elértéktelenedése vagy a mosdatlan emberek elviselhetetlen bűze. Az olykor zavarbaejtően őszinte könyv a kritikusok szerint nemcsak szociográfia szempontból értékes, hanem előhírnöke lehet az irodalom egyik új műfajának is.

  • 2013-ban jön ki, szintén a Jószöveg Műhely gondozásában a Foglaltház című regénye, amely egy romos ház, a zóna mindennapjait mutatja be. Dzsánkifless, delírium és elvonásban fetrengő másnapok váltakoznak a narkósok, alkohoholisták és lecsúszott alakok által belakott házban. Kubiszyn ennél a regényénél sem szépeleg, bár egyre inkább távolodik a dokumentarista stílustól és mossa össze tapasztalatait a fikcióval.


Előző két könyved a drogmúltadból építkezett. Az új regényednél miből merítetted az alaptörténetet?

Közel két évig terveztem a legújabb könyv megírását, maga az ihletforrás egy moszkvai utazás volt. A Drognapló kiadása után két évig jártam suliról sulira, városról városra, prevenciós előadásokat, beszélgetéseket tartottam főleg Magyarországon, de aztán elcsúszkáltunk külföldre is. Így jött a képbe Moszkva is. Volt pár kapcsolatom néhány kinti szervezettel, akik segítettek a szállásban, és volt helyismeretük is, tudták, hol találjuk az anyagosokat, akiket meg akarunk szólítani. Civilek működtetik ezeket a szervezeteket, ugyanis Oroszországban sokkal keményebb az állam hozzáállása a szerhasználathoz, nem egészségügyi problémaként kezelik, hanem a büntetőjog kategóriába sorolják. A függők kezelésével állami szinten a kutya sem törődik, ezt elég érzékletesen mutatják a számok is: kb. 2000 kórházi ágyat tartanak fent közel hatmillió intravénás szerhasználóra. A helyi segítők a tűcserét is gerilla módon oldják meg, random odamennek egy zacskó tiszta tűvel valamelyik gyógyszertárhoz és ott cserélik ki a használtakra. Velük mentünk ide-oda és az részben ott tapasztaltakat dolgoztam fel. Először az volt az ötletem, hogy írok egy cikksorozatot, de aztán regény lett belőle. Nem dokumentumregény, mint az első könyvem esetében, hanem fikció.

Már a második könyvedben, a Foglaltházban is elrugaszkodtál a dokumentarista vonaltól:

Ez a regény sok szempontból más, mint a Foglaltház: itt két fő karakter, egy nő és egy férfi köré épül az egész cselekmény, akik egyben narrátorai is a könyvnek. A nő egyfajta segítő, ,,idegenvezető” Moszkva (al)világába, míg a férfi megfigyelője és egyben résztvevője a cselekménysorozatnak. A szereplők egyre érdekesebb helyzetekbe sodródnak, amelyekben sokszor összemosódik a valóság és a drogos delírium. Emellett sokat inspirálódtam az orosz kultúrából, regényekből, filmekből. Elkezdtem például újraolvasni a klasszikus orosz irodalmat, Dosztojevszkijt, Tolsztojt, Csehovot, olyan könyveket, amiket utoljára gimis koromban olvastam.

Ez a regényed is szorosan összefügg a droghasználattal, drogproblémákkal. Tudatosan maradsz ennél a témakörnél?

Igazából ez nem tudatos döntés vagy választás, inkább azt mondanám, hogy ezek a témák találnak meg. Az új könyvemben nem csak a drogfüggőség állapota, problematikája jelenik meg. A kábítószer önmagában nem sokat számít, ami lényeges az az ember, és azok a pszichés működések, amik egy szerfogyasztónál, függőnél megjelennek. Legyen az a kényszeresség, a beszűkültség, az empátia hiánya vagy a hatalmi harcok. Ezek amúgy is jelen vannak mindenkiben, a társadalomban, a társas kapcsolatokban, csak épp nem a drogokhoz kötik őket, vagy nem olyan eltorzult módon jelennek meg, mint egy anyagos esetében. Ezek a lélektani és nagyon is emberi jelenségek tűnnek fel és részleteződnek a könyvben is. A drogok persze megjelennek, de nem olyan lecsupaszított, realisztikus módon, mint a Drognaplóban.

A Drognapló egy nagyon őszinte kinyilatkozás, amelyben részletesen beszámolsz a drogkarriered mélypontjáról, az emberi értékek semmivé foszlásának folyamatáról. Sosem bántad meg ezt a nyers, minden részletet felvállaló kitárulkozást?

Egy leállni készülő drogos számára a felvállalás, a szembenézés a terápia része, így amikor a Drognaplót írtam, teljesen természetes volt, hogy felvállalom a történetemet. Nyilván akkoriban nem vizsgáltam meg a döntésemet minden aspektusból, de azóta sem bántam meg.

Négy éve írtam a könyvet, rengeteg dolog változott azóta az életemben, és én magam is rengeteget változtam. Az fura tud lenni, amikor úgy tesznek fel kérdéseket vagy reflektálnak négy évvel ezelőtti helyzetekre, mintha azok most történnének velem. Ezzel együtt nem érzem úgy, hogy a felvállalás hátrányosan érintene vagy problémaként jelentkezne az életemben. Hoztam egy döntést, ami akaratlanul is meghatároz engem és az életemet, de ezt vállaltam, amikor egy kiadónak igent mondtam, és megírtam a regényt. Inkább arra koncentrálok, hogy merre tudok továbbmenni.

Az írás ott volt veled a drogmúltad előtt is?

Kamasz koromban nagyon érdekelt az írás és a kábítószeres kultúra is. Rövid ideig azzal igazoltam az anyagozásomat, hogy a cuccozás nekem kísérletezés, de igazából el sem kezdtem normálisan írni, már elveszítettem az érdeklődésemet az egész felé. Bár voltak homályos elképzeléseim arról, hogy szeretnék majd írással foglalkozni, de az igazság az volt, hogy cuccozni jobban szerettem, mint írni. Intenzívebb élményt adott, mint az írás aktusa vagy annak feedbackje.

Maga az írás lelki erejét, ami most a személyes életemben nagyon sokat ad, a terápiám után találtam meg, fedeztem fel magamnak. Egy időben éltem írásból újságíróként, abban is megvolt az a mentális tartalom, a kiszakadás élménye, főleg, hogy filmekről írtam, ami nagyon inspiratív volt számomra. De az irodalomírás az a fejben anyagozás állapota, egy módosult tudatállapot. Önismereti szinten is nagyon sokat épülök belőle, célt ad, értelmet ad és olyan kapaszkodókat nyújt a hétköznapokban, amik segítenek tisztának maradni. Ugyanakkor vannak olyan részei is, amik pont, hogy próbára tesznek, például a drogos tudatállapot reprodukálása, az egyfajta keretfeszegetés. Ilyenkor a sóvárgás is erőteljesen megjelenik.

Mit lehet ilyenkor tenni azon túl, hogy szenved tőle az ember?

Ez nagyon személyfüggő, nálam a figyelemelterelés szokott segíteni, ezzel próbálom elérni, hogy minél hamarabb kiszakadjak a beszűkült tudatállapotból. Amikor írtam a Foglaltházat, szinte rendszeres volt ez az állapot, ilyenkor fogtam magam, akár hajnalban is és elkezdtem sétálni. De ennek is voltak érdekes kifutásai, néha azon kaptam magam, hogy a nyolcadik kerületig gyalogoltam, oda, hol régen a legkeményebb junkie korszakomat éltem. Ezért is jó az elvonulás, vidéken ugyanez nem történhet meg velem.

Szerinted meg fog valaha szűnni a sóvárgás?

Sok olyan személlyel beszélgettem, akik évtizedek óta tiszták és arról számolnak be, hogy ugyan ritkul a sóvárgás, de nem szűnik meg, folyton vissza-visszatér. Nálam sokkal ritkább lenne, ha az írás során nem kerülnék ennyire közeli helyzetekbe, vagy nem kellene előhívni élményeket, amelyek a drogozásomhoz köthető.

Ez egy kicsit tetemre hívás.

Az orosz rulett, mint metafora erre is utal. Egy leállt anyagos az intravénás szerhasználók között? Valóban a sors kihívása. De leszámítva a veszélyeket, a személyes megszólítás ereje nagyon sokat tud adni egy drogfüggő számára, a visszajelzések is azt mutatják, hogy reményt adhat a kilátástalanságban. Ezek kölcsönös adok-kapok szituációk. A találkozások egyébként belső dilemmákat is szoktak okozni, leállt cuccosként néha kíváncsiskodónak érzem magam, egyfajta betolakodónak, aki belenéz más sebébe.

Mit láttál az orosz narkósok "sebein" keresztül?

Oroszország hatalmas ország, ahol óriási társadalmi szakadékok vannak. Elmondások alapján az Urálon túl elképzelhetetlen a szegénység és a kilátástalanság. Az egyik segítő abból a régióból származott és azt mesélte, hogy az általános iskolai osztálytársai közül egyedül ő él normális életet, a többiek már meghaltak vagy börtönbe kerültek. A milliós lélekszámú, elszegényedett iparvárosokban olyan elvadult drogokkal lövik magukat a srácok, mint a krokodil nevű anyag. Ez egy tipikus orosz drog, amit egy ottani köhögés elleni gyógyszerből állították elő a heroin helyettesítésére. A krokodil sokkal olcsóbb, könnyebben elérhető, ellenben elképesztően kegyetlen cucc. Metaforikusan vizuálissá teszi mindazt, amit a drog az ember lelkével, pszichéjével tesz: gyakorlatilag felzabál. Ahol befecskendezik az anyagot, ott egyszerűen csontig mállik a szövet, az izom, ráadásul gyorsan öl, egy-két év alatt meghalnak a használói. De ez csak egy szelete az orosz drogiparnak, Moszkvában találkoztam a szerhasználók teljes palettájával, a partidrogostól kezdve a herkásig minden van.

A moszkvai anyagosok között nehezebb volt tisztának maradni?

Moszkva nagyon megcsavart. Bár volt jócskán tapasztalatom, milyen tisztán drogosok között mozogni - lényegében köztük írtam meg a Foglaltházat -, de Moszkva keményebb terep volt. Meg kellett birkóznom a kultúrsokkal, az elveszettség érzésével és a tudattal, hogy itt senki nem ismer és én sem ismerek senkit. Utóbbi nagy szabadságérzetet ad, ez pedig elég veszélyes tud lenni egy leállt anyagos számára. Mindehhez képzeld hozzá, hogy intenzív szerhasználók vesznek körül, koncentráltan kapod az impulzusokat és az orosz attitűdöt. Számomra ezek a szituációk, meg úgy alapvetően a könyvírás is önismereti kihívás.

Az új könyved után mik a tervek?

Folyamatosan vannak írással kapcsolatos ötleteim, illetve a prevenciós munkát is folytatni szeretném, csak alapítványi keretek között, de a legnagyobb cél tisztának maradni. Az életemben ad egy biztonságot a hitem, amitől úgy állok a jövőhöz, hogy bármi lesz, jó lesz. Él bennem a meggyőződés, hogy az Istennek terve van velem, mint mindenkivel.

Amikor rossz dolgok történnek veled, akkor is ezt gondolod?

Abszolút. Van egy olyan mondás, hogy az Isten nem terhel erőnkön felül, ami annyit tesz, hogy bármilyen nehézség jön, az Isten erőt is megadja a kibírásához. Másrészt annak belátása is sokat segít, hogy az akadályaink általában a döntéseink következményei, így nem foghatunk rá mindent Istenre. Biztos vagyok abban, hogy minden olyan nehézségből, minden próbatételből, ami elém kerül, épülni fogok. Ez eddig is így volt, az a sok tré, ami volt az életemben – amiket amúgy jórészt saját magamnak köszönhetek -, egy ponton túl hasznossá váltak. Ez jó dolog, még ha néha nagyon nehéz is.

Részlet az Orosz rulett című regényből:

Forró folyosó, nyílegyenes labirintus. Két alak áll a folyosón. Jobbra egy nő, balra egy férfi. A vonásaik nem látszanak. A testtartásuk várakozó. Egy nagy falitükörben vibrál a körvonaluk. A padló négyzethálójából egy fekete tégla emelkedik ki a fal mellett. Szemetes? Tűzcsap? Fehér karcolások a fekete–szürke háttéren. A tükör elmélyíti a teret, megborítja a perspektívát. Beszippantja a két alakot, akik elvesznek az időben. A kép jobb oldalán egy fekete ajtó, leplombálva. Mögötte árnyak állnak. A villanykapcsoló épp, hogy dereng. Felette kiég a kép.

A két alak kiég a képen.

Gonzo harasov, tavaris.

Minden a végén kezdődik. Moszkvában vagyunk, a Frunzenskaya mellett, egy harmincemeletes üvegkomplexum tizedik emeletén. Lénával várunk a liftre. Hosszú, bekamerázott folyosók és cigizve pornót bámuló szekuritik minden emeleten. Már ismernek minket. A jakuzatetkókkal kivarrt szekusok két análfisting jelenet között kinyitják nekünk a rácsokat, mintha egy személy lennénk. Belülről olyan az egész, mintha két hete mennénk valami náci amfetamintől, hitlerszpídet cöpizve az artériába és 5 duplahoffmant felrakva minden nap reggel–este–éjszaka–hajnalban–reggel–délben, míg összecsúsznak a napszakok, fekete–fehér–fekete–fehér, nem alszunk, no sleep, never sleep, az orosz heroin sem altat, ébren és vibrálva sztondulunk végig a tanknak vájt lépcsőházbejáratokon, kilebegve a hidak alá, leszegett fejjel és kapucniban suhanva a Vörös Tér viaszkatonái közt.

Kiadó: Kalligram

Megjelenés: 2015. november 15.

Hozzászólna? Facebook-oldalunkon megteheti!

Kövessen minket a Facebookon is!

 
Oszd meg másokkal is!

Ehhez a cikkhez ajánljuk

  • világom
Kivágják az őserdőt, hogy utat építsenek a klímacsúcshoz
Kivágják az őserdőt, hogy utat építsenek a klímacsúcshoz

A klímavédelem égisze alatt irtják az esőerdőt Brazíliában.

március 12., 11:48

  • világom
A világ legforgalmasabb kereszteződésében a zebrán átmenni is ijesztő: videó
A világ legforgalmasabb kereszteződésében a zebrán átmenni is ijesztő: videó

Elképesztő és ijesztő az embertömeg, amely egyszerre áthalad a világ legforgalmasabb zebráján, nézd meg te is.

március 11., 15:10

  • világom
Így élnek az 1 eurós házak tulajdonosai Olaszországban
Így élnek az 1 eurós házak tulajdonosai Olaszországban

Csábítóak az olasz egyeurós házak, ám a költségek ennél jóval többre rúgnak, mire beköltözhet valaki.

március 11., 07:26

  • világom
Már halálos áldozatai is vannak Moszkva megtámadásának
Már halálos áldozatai is vannak Moszkva megtámadásának

Emberéleteket követelt a Moszkva elleni támadás.

március 11., 11:15

  • világom
A gázolajnál 50-szer mérgezőbb anyag került a vízbe
A gázolajnál 50-szer mérgezőbb anyag került a vízbe

A vízbe került fokozottan mérgező anyagok miatt aggódnak a hatóságok és a környezetvédelmi szervezetek.

március 11., 09:35

  • világom
2000 börtönőrt bocsátanak el: veszélybe sodorhatja a büntetés-végrehajtást New Yorkban
2000 börtönőrt bocsátanak el: veszélybe sodorhatja a büntetés-végrehajtást New Yorkban

A börtönőrök elbocsátása súlyos munkaerőhiányt okoz, ami veszélybe sodorhatja a büntetés-végrehajtási intézetek biztonságát és működését.

március 11., 11:40

  • világom
A Himnusszal készíti ki szomszédait egy férfi: álló nap hazafias zenéket hallgat
A Himnusszal készíti ki szomszédait egy férfi: álló nap hazafias zenéket hallgat

Himnusszal és hazafias dalokkal kergeti az őrületbe szomszédait egy férfi, ez az oka.

március 12., 08:20

  • világom
A történelem legnagyobb rablása: felfoghatatlan értékű valutát szereztek a hackerek
A történelem legnagyobb rablása: felfoghatatlan értékű valutát szereztek a hackerek

Egy rejtélyes hackercsoport elképesztő összegű valutát zsákmányolt egy nagyszabású akcióban.

március 12., 09:35

  • világom
Választások Trump fenyegetései árnyékában: ma eldől Grönland sorsa
Választások Trump fenyegetései árnyékában: ma eldől Grönland sorsa

Grönland ma a függetlenségéről szavaz, de Trump még mindig úgy tekint rá, mintha eladó lenne.

március 11., 12:40

  • világom
Elaludt a sínen, elgázolta a vonat, mégis alig sérült meg a férfi
Elaludt a sínen, elgázolta a vonat, mégis alig sérült meg a férfi

Így élte túl a vonatbalesetet a síneken alvó férfi.

március 13., 05:46

  • világom
Ebben a 10 városban a legrosszabb élni: stressz minden egyes nap
Ebben a 10 városban a legrosszabb élni: stressz minden egyes nap

Az emberek többsége nem vágyik olyan városba turistaként sem, ahol túl nagy a stressz.

március 11., 07:00

  • világom
Ez történik, ha a mesterséges intelligencia átveszi az uralmat
Ez történik, ha a mesterséges intelligencia átveszi az uralmat

Szakértők mondták el, mennyire kell tartanunk attól, hogy az AI átveszi az uralmat az emberiség felett.

március 8., 15:10

  • világom
Kitálalt a Meta volt ügyvezetője, súlyos vádakkal illeti egykori főnökeit
Kitálalt a Meta volt ügyvezetője, súlyos vádakkal illeti egykori főnökeit

A Meta főnökeit elképesztő vádakkal illeti a kirúgott vezető.

március 12., 12:40

  • világom
Fillérekért vett egy képet, kiderült, hogy mestermű: árverésen vitték el a festményt
Fillérekért vett egy képet, kiderült, hogy mestermű: árverésen vitték el a festményt

Olcsón vett képét sikerült igen drágán eladnia egy árverésen egy szerencsés vásárlónak.

március 10., 19:00

  • világom
Ezeket az országokat hagyd ki, ha utazol: csalódnál bennük, nem érdekesek
Ezeket az országokat hagyd ki, ha utazol: csalódnál bennük, nem érdekesek

Egy nő beutazta a világot, és elárulta, hová nem szabad nyaralást szervezni, mert csalódás lesz.

március 12., 20:00

  • világom
Végre hazatérhetnek az űrben ragadt asztronauták: indul a mentőakció
Végre hazatérhetnek az űrben ragadt asztronauták: indul a mentőakció

Befejeződhet az ISS-en a 8 naposra tervezett, de több mint 9 hónaposra nyúlt űrexpedíció.

március 12., 16:46

  • világom
Félmillió embert érinthet a repülőtéri sztrájk
Félmillió embert érinthet a repülőtéri sztrájk

A magyar utasok terveit is keresztülhúzhatja a repülőtéri sztrájk.

március 10., 12:40

  • világom
Ezeken a helyeken élhetsz túl egy új világháborút
Ezeken a helyeken élhetsz túl egy új világháborút

Egy kutatás szerint bizonyos helyeket kevésbé fenyeget egy új világháború.

március 8., 11:10

  • világom
Nem tudod, hogy alszanak a vízi emlősök? Ezt a videót látnod kell
Nem tudod, hogy alszanak a vízi emlősök? Ezt a videót látnod kell

A vízi emlősöknek is szüksége van alvásra, egy videó megmutatja, hogy hogyan végzik ezt a tevékenységet.

március 8., 13:36

  • világom
Két éve költözött barlangba egy férfi, többé nem hajlandó házban élni
Két éve költözött barlangba egy férfi, többé nem hajlandó házban élni

Barlangban éli az életét egy férfi, elárulta, hogy miért döntött így.

március 9., 15:10

  • világom
Ritka betegségben halt meg a királyi család fiatal hercege
Ritka betegségben halt meg a királyi család fiatal hercege

A herceg alulmaradt a betegségével folytatott harcban.

március 10., 08:36

  • világom
Megkérdeztük, tényleg teáznak-e ötkor az angolok
Megkérdeztük, tényleg teáznak-e ötkor az angolok

Érdekes válaszokat kaptunk az angoloktól a teázással kapcsolatban.

március 9., 16:00

  • világom
Ezt az ókori csodát sosem találták meg
Ezt az ókori csodát sosem találták meg

A sivatag szívében terült el az ókori világ egyik legkáprázatosabb csodája, amelyet azonban soha senki sem látott igazolhatóan a saját szemével.

március 9., 13:36

  • világom
A világ legmagasabb épületét homokra építették: ezért nem süllyed el
A világ legmagasabb épületét homokra építették: ezért nem süllyed el

Nem volt könnyű ilyen helyen ennyire magas épületet felállítani.

március 10., 11:40

  • világom
Így nyaraltak ők: diktátorok kedvenc pihenőhelyei
Így nyaraltak ők: diktátorok kedvenc pihenőhelyei

Sztálin nyaralójában a függönyök nem érhettek a földig, nehogy elbújjon mögöttük valaki, a náci diktátor Hitler pedig kanárikat tartott, kalitkában.

március 8., 18:30

  • világom
Bizonyíthatóan volt élet a Marson, állítja egy egykori CIA-ügynök
Bizonyíthatóan volt élet a Marson, állítja egy egykori CIA-ügynök

Egykori CIA-ügynök állítja, hogy bizony élet volt a Marson.

március 9., 06:00

  • világom
Majdnem elvesztette karját egy baleset miatt a magyar nő, szemtanúkat keresnek
Majdnem elvesztette karját egy baleset miatt a magyar nő, szemtanúkat keresnek

Rejtélyes balesetben sérült meg súlyosan egy magyar nő, családja kétségbeesetten keresi a szemtanúkat, hogy kiderüljön, mi történt.

március 10., 09:36

  • világom
Ezen változtass, ha reggel többször nyomod le a szundi gombot
Ezen változtass, ha reggel többször nyomod le a szundi gombot

A rendszeres és pihentető alvás elengedhetetlen a mentális és fizikai egészséghez.

március 10., 06:30

  • világom
Ez a világ legijesztőbb hídja
Ez a világ legijesztőbb hídja

Nem is igazi híd, mégis a legijesztőbb mind közül.

március 8., 19:30

Érdekességek