Ideig-óráig normális a rosszkedv, ám felmerül a kérdés, mikortól beszélünk depresszióról?
Császár Előd szerint ezért nem örülnek a zenészek a mesterséges intelligencia térhódításának a zeneszerzésben.
Az olimpia ötödik helyezést elért ökölvívója, Kovács Richárd, amikor nem bokszol, hátrányos helyzetű gyerekeket tanít. A sportolóval beszélgettünk.
Kovács Anita Kármen évek óta él magyarként Kínában, és úgy érzi, teljesen fals kép alakult ki bennünk arról, milyen is az ország belülről valójában.
Csányi Vilmos etológus professzor szerint már nem vagyunk messze attól, hogy négylábú társaink megszólaljanak.
Bajcsi Norbert felépülése sok szenvedélybeteg számára lehet példaértékű. Interjúnkban a józanságról, a rehabról és a magányról is beszélgettünk.
Vajon a barátunk vagy az ellenségünk a mesterséges intelligencia? – Erről is kérdeztük Keleti Arthur kibertitok-jövőkutatót.
Nánási Pál szerint a félelmekkel ellentétben az új technológia sokkal inkább az előnyünket szolgálja, ha ügyesen használjuk.
A kutatások szerint akár 7 százalékkal is csökkenne a sportolók teljesítménye, ha nem lenne a lelkes szurkolók támogatása.
Az anyaság szerepválságot is jelent: hogy mennyire, azt úttörő könyv mutatja meg, amely egy pszichológus anyává válásának krónikája is egyben.
Jakupcsek Gabriella Csakazért is szerelem című legújabb könyvében azt állítja, soha nincs késő, hogy ránk találjon a boldogság.
Nyolc gyermeke születése után ki kellett törnie a depresszióból, de sikerült az újrakezdés.
A generációkon átívelő mélyszegénységet nagyon nehéz felszámolni, de nem lehetetlen.
Papp Noémi olyan történetet ír, amit ő maga is szívesen olvasna. Ilyen lett első regénye, Az ezüstpénz átka is, amely Mátyás korába viszi az olvasót.
Először és egy darabig utoljára adott interjút sérülését és műtétét követően Varga Barnabás.
Csernus Imre A magyar című könyvében arra keresi a választ, hogy mit jelent a 21. században magyarnak lenni. Interjú.
Így készülnek a legszebb tetoválások.
Al Ghaoui Hesna úgy véli, a legnagyobb baj az, hogy a félelemtől félünk a legjobban.
A Farkasházi Réka és a Tintanyúl zenekar igényes és a gyerekeknek is befogadható zenét játszik. Farkasházi Rékával beszélgettünk, nagykoncertre várva.
Koncz Jeromosnál hatévesen diagnosztizáltak különösen súlyos agydaganatot: édesapja könyvben írta meg gyereke betegségének történetét.
Marcelito Pomoy élete mesébe illik: az utcán nőtt fel, de tehetsége megnyitott előtte minden kaput.
A Budapesti Javítóintézet igazgatójával beszélgettünk.
Már körvonalazódik, hogy élünk a század végén: forró, száraz katlanná válhat a Kárpát-medence.
Órákon keresztül kétséges volt, hogy sikerül-e kétszer megkerülnie a legnagyobb tavunkat. Hogy mi gátolta, és mi vitte tovább mégis, most kiderül.
Karsai Dániel a sikerről és arról is beszélt, hogy bátran néz szembe a halállal.
Lackfi János szívrohama után teljes életmódváltásba kezdett.
Az Országos Mentőszolgálat sok szempontból élenjáró még ma is a világban, mondta Győrfi Pál, a szervezet szóvivője.
A Valami Amerika, a Kincsem és a Toxikoma rendezőjével, Herendi Gáborral beszélgettünk.
A divat hazai ikonja és szimbóluma lesz az idén 20 éves Fashion Awards Hungary díjátadó fővédnöke.
Nyolcvan évvel ezelőtt, példátlan gyorsasággal tűnt el félmilliónál is több magyar zsidó – így emlékezünk rájuk. Interjú.
Mi motivál egy jó művészt? Hogy viszonyulnak a mai fiatalok a színházhoz? Mennyire fontos a régi értékek ápolása? Gregor Bernadett-tel beszélgettünk.
Miklósa Erika nem tervezi a visszavonulását; a fellépései mellett még tehetségeket is mentorál. Családjáról, örökbefogadott kislányáról is mesélt.
A közelgő anyák napja apropóján a két színésznővel, anyával és lányával beszélgettünk. Ebben a felállásban a Dívány elsőként készíthetett interjút.
Balázs Laura közel húsz éve járja egyedül a világ őserdőit. Bár a körülmények időnként mostohák, a dzsungel mégis mindig elvarázsolja.
A Szeleburdi vakáció és az Egy erkölcsös éjszaka színésznője mesél díjakról, tervekről és hogy miképp futotta le a maratont. Interjú Kiss Marival.
A református lelkipásztor azt mondja, minden, ami most ő, azt a szülei mellett legfőképpen szülőfalujának és Istennek köszönheti.
Lakatos Heléna lehetett volna boldog gyermek, de a sors másképp rendelte. Mélységekből még nagyobb mélységekbe taszította őt az élet, de felállt.
A Hernádnémetiben élő Galamb Alex egy ország szeme láttára vált a hátrányos helyzetű gyerekek példaképévé.
Wolf András séffel beszélgettünk, majd megnéztünk néhány konkrét helyszínt is, amelyeken a tudatos táplálkozás előtérbe kerül.
Az egyik legsokoldalúbb magyar színésznővel, Lovas Rozival és férjével, a rendező Horváth János Antallal beszélgettünk.
Az 50 éves Dobó Kata ma már nem hajlandó felszínes kapcsolatokat ápolni és sekélyes témákról beszélgetni.
Willie Gevertz az országba és egy magyar lányba is beleszeretett, elmesélte amerikai szemmel, milyenek a magyarok.
A humornak megálljt parancsol a magyarok hozzállása: ettől lesz offenzív számunkra egy poén Dombóvári István szerint.
A Sajtófotó pályázaton elnyert két díj azt üzeni az Indexnek és a díjazott fotósoknak is, hogy jó úton járnak, szakmailag jó irányba tartanak.
Elkészült Lakatos Márk új könyve, amely brutálisan őszinte és szókimondó lett. Ennek kapcsán készült vele interjú.
A kínaiak életéről sok mindent képzelünk, de gyakran keveset tudunk. A most kezdődő holdújév apropóján dr. Wang Lifen mesélt nekünk a valóságról.
Zólyomi Zsolt parfümőr elárulja, hogyan tudsz egy illat hatására szerelembe esni, vagy miképp érheted el a parfümöddel, hogy előnyös szerződést köss.
Balázs Zoltán színészként és rendezőként is mesterkélt üzenetek helyett a beavatottság élményével szeretné megajándékozni a közönséget.
A húszéves szolnoki fiú hajléktalanok mellé ül, étellel kínálja őket, és beszélget velük. Mint mondja, ő tudja, mit jelent egyedül, elveszve lenni.
Amellett, hogy Jeszenszky Géza politikusként és történészként egyaránt ismert, a sízés ügyét is szívén viseli.
Rilex, a legbékésebb tirex és Leiszút Feliszút, a selypítős sárkány megteremtőjével írásról, ihletről, mesekönyvekről és a terveiről beszélgettünk.
Várallyay Nórában a félelem az izgatottsággal keveredett a különleges utazás során, mert nem tudta, nőként mire számíthat az ismeretlen arab világban.
Nagy tervekkel tér vissza a szakmába.
A munkafüggő a munkáltatójától gyakran még jutalmat is kap a tevékenységéért, csak épp azt nem veszi észre, hogy a szenvedélye megfojtja.
Évi 150 napos távollét, olykor öt óra folyamatos énekelés, heti három edzés – ez mind hozzátehet egy operaénekes sikeréhez. Interjú Kendi Lajossal.
Születésről és halálról, küzdelmekről szól a kedvenc interjúitokat bemutató válogatásunk.
István élete két táskában áll összecsukható széke mellett. Itt sorakoznak az ezer színben pompázó rajzai is. Hat hónapja él az utcán.
Ásós Géza gyerekkori álma vált valóra azzal, hogy megnyitotta Magyarország első cigány éttermét. Vele beszélgettünk.
Ma szolgálatának negyvenedik évében jár, és hálás azért, hogy teljesülhetett egy kisgyermekkori álma. Interjú Erdős Eszter református lelkésszel.
Egy rossz főnök nem csak az iroda falai közt teheti tönkre beosztottjai életét: ha kíváncsi vagy, hányféleképp, olvasd el cikkünket!
Az új felfedezés alapjaiban változtatja meg a Stonehenge-dzsel kapcsolatos ismereteinket, de marad még bőven titok.
Nem egy olyan tulajdonsága van a magyaroknak, ami a külföldieket meghökkenti, meglepi, de sokszor bosszantja is.