Vajon mikor jön el az a pont egy szenvedélybeteg hozzátartozójánál, amikor azt mondja, „elég, nem bírom tovább”? Szakértőt kérdeztünk a témában.
Finy Petra legújabb, Ultramarin címet viselő kötetében a történelmi harcok mellett a fiatalok lelkében dúló belső háborúkat is megmutatja.
Ezt a thrillert a műfaj királya is méltatta: interjúztunk A hallgatás sebei szerzőjével.
Az elválásnak nem kell leválásnak lennie, amikor bölcsődébe megy a gyerek: így lehet sikeres a beszoktatás.
Megrázó sorstörténeteket mutat be első könyvében Holló Bettina újságíró, akivel húszan osztották meg, hogyan élnek együtt mentális betegségükkel.
Bár Kern András ezúttal bár nem Kardos doktorként nyomoz, újabb feledhetetlen perceket szerez a nézőknek! Videós interjúnk a két főszereplővel.
Hátán 12 kilós zsákkal teljesített sivatagi, 275 kilométeres futóversenyt Lubics Szilvia: heti 24 órát edzett, jutalma első helyezés lett.
Elképesztő felfedezésre jutottak a régészek: Székesfehérvár mellett Szent István előtti kereszténységre utaló bizonyíték került elő egy ásatáson.
Tenki Réka és Csányi Sándor A döntés című könyv alapján készült darabban állnak először együtt színpadon. A színészházaspárral beszélgettünk.
Egy súlyos betegség sok nehéz feladatot ad a szülőknek, mégis van három dolog, amit semmiképp nem tehetnek meg gyermekükkel.
A legsúlyosabb bűnöket elkövetők tettei nem maradhatnak megtorolatlanul, de mi a helyzet, ha ártatlant vádolnak?
Autósok, kerékpárosok és tömegközlekedők egyaránt a másik szabálykerülését figyelik, sajátjukról megfeledkezve. Interjú Kürti Gáborral.
Nyírő András szerint a mesterséges intelligenciát olyan irányba kell terelni, hogy a mi magyar gondolkodásmódunk szerint tudjon segítséget adni.
Igazi profik, egy teljes életet felépítenek hazugságokból, könnyen áldozatukká válhatsz: Janecskó Kata könyve megmutatja a romatntkus csalók világát.
Noha ő mindig a jó oldalon állt, Végh József kriminálpszichológus nevét egyszerűen lehetetlen nem összekapcsolni a bűnnel. Interjú.
A Lepattanó kedvéért bajszot növesztett Patrick Duffy: a Dallas Bobbyja máig hálás az őt egy életre meghatározó szerepért a legendás sorozatnak.
Györgyi Annával a családjától, a karrierjéről és az állatok iránti szeretetéről beszélgettünk.
Interjú mélyszegénységről, szegregátumban élő gyerekekről és a fiatalok esélyeiről Béres Tiborral, az Autonómia Alapítvány programfelelősével.
Ha daganatos beteg lesz egy gyermek, a család számára az érzelmi teher nagy, de rengeteg kérdés is felmerül: ezekre ad választ az Érintettek Könyve.
Siklósi Gergely olimpiai bajnok párbajtőröző szerint ő sem került be a köztudatba egyéni olimpiai ezüstje kapcsán.
Császár Előd szerint ezért nem örülnek a zenészek a mesterséges intelligencia térhódításának a zeneszerzésben.
Az olimpia ötödik helyezést elért ökölvívója, Kovács Richárd, amikor nem bokszol, hátrányos helyzetű gyerekeket tanít. A sportolóval beszélgettünk.
Kovács Anita Kármen évek óta él magyarként Kínában, és úgy érzi, teljesen fals kép alakult ki bennünk arról, milyen is az ország belülről valójában.
Csányi Vilmos etológus professzor szerint már nem vagyunk messze attól, hogy négylábú társaink megszólaljanak.
Bajcsi Norbert felépülése sok szenvedélybeteg számára lehet példaértékű. Interjúnkban a józanságról, a rehabról és a magányról is beszélgettünk.
Vajon a barátunk vagy az ellenségünk a mesterséges intelligencia? – Erről is kérdeztük Keleti Arthur kibertitok-jövőkutatót.
Nánási Pál szerint a félelmekkel ellentétben az új technológia sokkal inkább az előnyünket szolgálja, ha ügyesen használjuk.
A kutatások szerint akár 7 százalékkal is csökkenne a sportolók teljesítménye, ha nem lenne a lelkes szurkolók támogatása.
Az anyaság szerepválságot is jelent: hogy mennyire, azt úttörő könyv mutatja meg, amely egy pszichológus anyává válásának krónikája is egyben.
Jakupcsek Gabriella Csakazért is szerelem című legújabb könyvében azt állítja, soha nincs késő, hogy ránk találjon a boldogság.
Nyolc gyermeke születése után ki kellett törnie a depresszióból, de sikerült az újrakezdés.
A generációkon átívelő mélyszegénységet nagyon nehéz felszámolni, de nem lehetetlen.
Papp Noémi olyan történetet ír, amit ő maga is szívesen olvasna. Ilyen lett első regénye, Az ezüstpénz átka is, amely Mátyás korába viszi az olvasót.
Először és egy darabig utoljára adott interjút sérülését és műtétét követően Varga Barnabás.
Csernus Imre A magyar című könyvében arra keresi a választ, hogy mit jelent a 21. században magyarnak lenni. Interjú.
Így készülnek a legszebb tetoválások.
Al Ghaoui Hesna úgy véli, a legnagyobb baj az, hogy a félelemtől félünk a legjobban.
A Farkasházi Réka és a Tintanyúl zenekar igényes és a gyerekeknek is befogadható zenét játszik. Farkasházi Rékával beszélgettünk, nagykoncertre várva.
Koncz Jeromosnál hatévesen diagnosztizáltak különösen súlyos agydaganatot: édesapja könyvben írta meg gyereke betegségének történetét.
Marcelito Pomoy élete mesébe illik: az utcán nőtt fel, de tehetsége megnyitott előtte minden kaput.
A Budapesti Javítóintézet igazgatójával beszélgettünk.
Már körvonalazódik, hogy élünk a század végén: forró, száraz katlanná válhat a Kárpát-medence.
Órákon keresztül kétséges volt, hogy sikerül-e kétszer megkerülnie a legnagyobb tavunkat. Hogy mi gátolta, és mi vitte tovább mégis, most kiderül.
Karsai Dániel a sikerről és arról is beszélt, hogy bátran néz szembe a halállal.
Lackfi János szívrohama után teljes életmódváltásba kezdett.
Az Országos Mentőszolgálat sok szempontból élenjáró még ma is a világban, mondta Győrfi Pál, a szervezet szóvivője.
A Valami Amerika, a Kincsem és a Toxikoma rendezőjével, Herendi Gáborral beszélgettünk.
A divat hazai ikonja és szimbóluma lesz az idén 20 éves Fashion Awards Hungary díjátadó fővédnöke.
Nyolcvan évvel ezelőtt, példátlan gyorsasággal tűnt el félmilliónál is több magyar zsidó – így emlékezünk rájuk. Interjú.
Mi motivál egy jó művészt? Hogy viszonyulnak a mai fiatalok a színházhoz? Mennyire fontos a régi értékek ápolása? Gregor Bernadett-tel beszélgettünk.
Miklósa Erika nem tervezi a visszavonulását; a fellépései mellett még tehetségeket is mentorál. Családjáról, örökbefogadott kislányáról is mesélt.
A közelgő anyák napja apropóján a két színésznővel, anyával és lányával beszélgettünk. Ebben a felállásban a Dívány elsőként készíthetett interjút.
Balázs Laura közel húsz éve járja egyedül a világ őserdőit. Bár a körülmények időnként mostohák, a dzsungel mégis mindig elvarázsolja.
A Szeleburdi vakáció és az Egy erkölcsös éjszaka színésznője mesél díjakról, tervekről és hogy miképp futotta le a maratont. Interjú Kiss Marival.
A református lelkipásztor azt mondja, minden, ami most ő, azt a szülei mellett legfőképpen szülőfalujának és Istennek köszönheti.
Lakatos Heléna lehetett volna boldog gyermek, de a sors másképp rendelte. Mélységekből még nagyobb mélységekbe taszította őt az élet, de felállt.
A Hernádnémetiben élő Galamb Alex egy ország szeme láttára vált a hátrányos helyzetű gyerekek példaképévé.
Wolf András séffel beszélgettünk, majd megnéztünk néhány konkrét helyszínt is, amelyeken a tudatos táplálkozás előtérbe kerül.
Az egyik legsokoldalúbb magyar színésznővel, Lovas Rozival és férjével, a rendező Horváth János Antallal beszélgettünk.
Az 50 éves Dobó Kata ma már nem hajlandó felszínes kapcsolatokat ápolni és sekélyes témákról beszélgetni.
Mutatunk néhány ételt, amelynek viccesen hangzik a neve. Kitalálod, hogy melyik mire vonatkozik?
Nagyon sok az olyan beteg, akiket ez a vírus fertőzött meg.