Különösen jelentős szerepe van a reggelinek, ami kulcsfontosságú abban az esetben is, ha szeretnénk elkerülni a keringési betegségek kialakulását.
Így csökkenti a reggeli a szívbetegségek kockázatát
A tanulmányhoz a kutatók több mint 24 ezer 40 év feletti felnőtt adatait használták fel, illetve a résztvevők viselkedését is értékelték. A szakemberek megfigyelése alapján azoknál, akik nem reggeliztek, sokkal nagyobb volt a szív- és érrendszeri betegségek kockázata, mint azok esetében, akik nem ebédeltek vagy nem vacsoráztak.
Ez az új kutatási eredmény megerősítette annak a korábbi vizsgálatnak a végeredményét, amely arról számolt be, hogy azoknál, akik rendszeresen kihagyják a reggelit, 21 százalékkal nagyobb valószínűséggel alakul ki szív- és érrendszeri betegség, illetve a betegségek miatti halálozás.
Mindemellett bebizonyosodott már az is, hogy a reggeli nélkül kezdett napok hozzájárulhatnak a magas vérnyomás és a magas koleszterinszint kialakulásához, melyek elsődleges kockázati tényezői a szívbetegségeknek.
Fontos megjegyezni továbbá, hogy a reggeli nem csupán a szív egészségét őrzi meg, hanem segíti az agy működését, növeli az energiaszintet, és csökkenti a cukorbetegség kockázatát is.
A reggeli egyik nagyon fontos feladata, hogy megszakítja az éjszakai „böjtöt”, és azáltal, hogy energiát biztosít, beindítja az anyagcserét, továbbá stabilizálja a vércukorszintet, valamint segít a falási rohamok elkerülésében és az étkezések megfelelő ütemezésében.
A vitaminok és ásványi anyagok felszívódása is hatékonyabb a reggelivel
A reggeli abban az esetben szintén előnyös lehet, ha valaki a nap elején veszi be a vitaminokat vagy ásványi anyagokat, hiszen segíti ezek felszívódását, továbbá megelőzi a hányingert, amit a különféle táplálékkiegészítők, vitaminok és nyomelemek étkezés nélkül okozhatnak, tudniillik ha a reggeli magas rosttartalmú szénhidrátokat és jó minőségű fehérjéket tartalmaz, a rosszullét elkerülhető.
A zsírban oldódó vitaminok, például az A-, D- vagy E-vitamin felszívódását egészséges zsírok fogyasztásával segíthetjük.
Ilyen egy egészséges reggeli
Kutatások igazolják, hogy abban az esetben, ha a reggeli fehérjében gazdag, vagyis tartalmaz körülbelül 25-30 gramm fehérjét, akkor ebédre és vacsorára is normál adagokat fogyasztunk, és nem fogunk többet enni a kelleténél.
Ez azért nagyon lényeges, mert ha kihagyjuk a reggelit, a nap hátra lévő részében éhesebbek lehetünk, ami túlevéshez és mértéktelen édesség utáni sóvárgáshoz vezethet.
Az elegendő mennyiségű fehérje mellett fontos, hogy a reggeli magas rosttartalmú szénhidrátot is tartalmazzon, ami szintén segít abban, hogy jóllakottnak érezzük magunkat, és megőrizzük a bélrendszer egészségét. Ha mindemellé még valamilyen egészséges zsírt tartalmazó táplálékot, például dióféléket, magvakat vagy avokádót is is választunk, amely nemcsak a szervezet számára biztosítja a napi szükséges energiát, hanem a koleszterinszint és a vérnyomás csökkentésével védi a szívet is, biztos, hogy tökéletes lesz a reggelink.
Vannak olyan viselkedési szokások, melyeket igen nagy illetlenség elkövetni egy étteremben. Ezeket inkább ne kövesd el.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés