A témával rengeteg orvos és tudományos kutatás foglalkozott már, mert mindenki meg szerette volna fejteni, hogy melyik az egészségesebb. Általánosságban elmondható, hogy alvás közben egészségesebb, ha a nemi szervre nem szorul még egy feszes tanga.
Bár a nők többsége fehérneműben alszik, mert nem szeretné kockáztatni, hogy valamilyen egészségügyi problémája legyen, lehet, hogy pont így szedi össze azt.
Azok a nők, akik krónikus hüvelyi gyulladásban szenvednek, hajlamosabbak a hüvelyi gombás fertőzésekre, viszketésre. Ezek az élesztőgombák és a baktériumok sötét, nedves és meleg helyeken is szaporodhatnak. Vagyis ha ruházattal elzárjuk, és nem jut levegőhöz a testrész, akkor az tökéletes táptalajt biztosít a gombás vagy bakteriális fertőzéseknek. Kivétel persze, amikor a nő menstruál, ilyenkor nagyobb hangsúlyt kell helyezni a védelemre.
A fehérnemű elhagyása növeli a kényelmet
Aki állandóan fehérneműt hord éjszaka, megakadályozza a levegő szabad áramlását. Ez lényegében azt jelenti, hogy nem hagyja a hüvelyi területet lélegezni, ami pedig szükséges lenne. Ez azért van, mert a terület a ruházattal való fokozott érintkezése növelheti az érzékenységet. A fehérnemű viselése néha nedvességet okoz, ami végül kényelmetlenséghez vezet. Ha néha vagy esetleg egyre sűrűbben hüvelyi folyást tapasztal valaki, akkor jó ötlet lehet a fehérnemű elhagyása.
A fehérneműben való alvás előnyei
Azért azok számára sincs minden veszve, akik szívesebben alszanak fehérneműben. Van néhány előnye annak is, ha lefekvés előtt bugyit húz az ember. Ha valakinek nagyon érzékeny a bőre, az a hüvely környékén is ezt tapasztalja, a durvább ágynemű akár fel is sértheti ezt a területet. Célszerű selyemlepedőt választani a biztos kényelemért.
Még a mosáson is lehet spórolni, mert a bugyis alvás azt eredményezi, hogy az ágyneműn kevesebb baktérium tapad meg, így kicsit – csak néhány nappal – ritkábban is elég ágyneműt cserélni.
Ha már mindenképp marad a bugyi éjszakára is, alap, hogy tiszta legyen, ne az, amit egész nap hordtál.
Ne legyen csipke, ne legyen tanga, és ne legyen műszál! Fontold meg, hogy pamut alsóneműt választasz az alváshoz. A pamut a poliészterrel ellentétben légáteresztő anyag, ami azt jelenti, hogy ez áll a legközelebb a fehérnemű-nélküliséghez, vagyis az egészséges hüvelyhez, amely lélegzik.
De a legfontosabb mégis az, hogy az alvás kényelmes legyen. Ha bármelyik változatban feszeng az ember, ha nem érzi jól magát, akkor az nem tesz jót az egészségnek, hiszen a pihentető alvás az egyik nélkülözhetetlen összetevője az egészséges szervezetnek.
És mi a helyzet a férfiakkal?
A férfiak esetében nem olyan égető a kérdés, és nem is csinálnak belőle nagy problémát. A kaliforniai Stanford Egyetem vizsgálata során körülbelül 500 férfit kérdeztek meg a nappali és éjszakai fehérnemű-választásukról, mert nemcsak arra voltak kíváncsiak a kutatók, hogy ki miben szeret aludni, hanem hogy ez befolyásolja-e a termékenységüket. Az eredmények azt mutatták, hogy a fogamzás kimenetelét illetően nem sok különbség jelent meg a férfiak éjszakai viselete – bokszer, alsónadrág vagy a semmi – között. Ez sok férfi számára megnyugtató lehet, mert mindegy, hogy mit viselnek, vagy mit nem, az ő nemi szervük biztonságban van.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés