Rövidebb lesz a tanév, korábban kezdődik a nyári szünet: ezeket az iskolákat érinti a változás
Megjelent a 2026/2027-es szakképzési tanév rendjének tervezete. Több változásra is számíthatunk a korábbi évekhez képest.
Megjelent a 2026/2027-es szakképzési tanév rendjének tervezete. Több változásra is számíthatunk a korábbi évekhez képest.
Nemcsak a szünetek időpontjait, hanem több, az iskolák működését is érintő módosítást tartalmaz a Magyar Közlönyben most megjelent, 2026-2027-es tanév hivatalos menetrendje. Mutatjuk a részleteket.
Örülhetnek a diákok, a húsvéti mozgó ünnep miatt 2026-ban több mint két héttel hamarabb kezdődik a tavaszi szünet, mint az előző tanévben.
Nyilvánossá vált a 2025-2026-os tanév rendelettervezete, megvannak a tanítási szünetek időpontjai is, jövő hét végéig lehet véleményezni.
Pár éven belül szükségessé válhat az iskolai szünetek teljes rendszerének újragondolása a klímaváltozás miatt. Hosszabb átmenet válhat például szükségessé a vakáció és a tanulás megkezdése között.
Még csak most kezdődik a suli, de már gondolkodhatunk, hogyan oldjuk meg az őszi és a téli szünetre a szabadságokat. Íme, a 2024/2025-ös tanév iskolaszüneti napjainak listája.
Megjelent a Magyar Közlönyben a 2024/2025. tanév rendje. Eszerint az első tanítási nap 2024. szeptember 2-án, hétfőn lesz, az utolsó pedig 2025. június 20-án, pénteken.
A szeptember sokakat állított nehézségek elé: óriási költségei vannak a tanévkezdésnek minden családban.
Megvannak a mémek a szülő értekezletről, meg arról, ahogyan mindenki igyekszik megúszni, hogy a tanévre szmk-anyuka legyen belőle? Még csak szeptember közepe van, de azt mondom, ez csak a jéghegy csúcsa – a kutya az osztály levelezőlistája, a Facebook-csoport és az Excel-táblák környékén van elásva.
Nagyon fontos, hogy egy iskolába készülő gyereknek ne legyen beilleszkedési vagy magatartási nehézsége, hiszen e kettő jelentősen meghatározza, hogyan teljesít majd a tanórákon, illetve azt is, hogy örömmel megy-e iskolába.
A nyár a gyerekek nagy kedvence: a szülők komoly része ugyanakkor mégis a tanév kezdetének örül, és ebben nincsen semmi szégyellnivaló.
A felsőoktatási felvételi ponthatárok kihirdetését követően megindul egyfajta roham az albérletekért: nem minden diáknak jut kollégiumi férőhely, és vannak olyanok is, akik nem szeretnének ilyen körülmények közt lakni, inkább dolgoznak, és fizetik a magasabb díjat.