Vigye dinólovaglásra a gyereket júniusban, ingyen!

Olvasási idő kb. 3 perc
Google Állítsd be, hogy a Dívány az elsők között legyen a Google-találatokban!

Pesten most látható egy kisebb ingyenes, Budán két hét múlva nyit egy nagyobb fizetős dínókiállítás. Megnéztük, melyik mit tud.

Dinoszaruszok lepték el Budapest különböző pontjait  úgyhogy nem hagyhattuk ki, hogy ne nézzük meg az ingyenesen látogatható őslénykiállításokat. Első körben az Árkád Bevásárlóközpontban kezdtük a dinoszaurusz keresést, aztán átnyargaltunk a Millenárisra, mivel egy pár őslény ide is került.

Eléggé nem tűnt életszagúnak épp egy plázába csoportosítani az ősállatokat, de persze az is érthető, hogy legalább forgalmas hely és a soppingoló szülőnek meg nagy segítség, ha a gyereket le tudják kötni az óriás dinók amíg ő vásárolgat. Sőt, a beharangozó szerint fotózkodni és dinólovagolni is lehet, ebből nekünk csak az első jutott, mivel túl későn érkeztünk a helyszínre és az interaktív programok nagy része csak délután 6 óráig elérhető.

Ezt láttuk az Árkádban

Az árkádos kiállítást június 1-től 26-ig lehet megnézni, a kiállított állatok kézi munkával készültek és ami jó hír, pontosan követik a Föld egykori óriásainak anatómiai felépítését. Izmaik, bőrük, végtagjaik a valódi állatokat idéznek, kopogós műanyag helyett, a bőrre megszólalásig hasonlító gumibevonattal készítették el a kiállított darabokat.

Némelyik mozogni is tud, van, amelyik a szemét mozgatja, van amelyik a nyakát, vagy éppen a farkát. Ahogy elnéztük, a kisebb gyerekeknek nagyon bejött, de volt pár felnőtt is aki nem bírta megállni, hogy ne lőjön pár szelfit a Jurassic Park óta már egy kicsit megkopott népszerűségnek örvendő állatokkal. 

Galéria ikon

23

Galéria: Dínókiállítások
Fotó: Dívány

Egy kis segítség a tájékozódáshoz

Mivel sehol nem találni eligazítást azzal kapcsolatban, hogy hol vannak ezek a fenevadak, beletelt egy kis időbe mire rátaláltunk az első példányra. Elég idegtépő korzózni a plázában, hogy végre belefuthassunk egy dinóba, ahhoz, hogy leérjek az első állatig, legalább 30 üzlet előtt kell elmenni. Szóval ha nem akarja a gyereket végigrángatni az Árkádon, elmondjuk mit tegyen.

A bevásárlóközpont földszintjén és az első emeleten vannak a dinoszauruszok kiállítva, természetesen úgy, hogy muszáj legyen a pláza egyik végéből a másikba elsétálni (azért nyilván itt sem lehet megúszni a boltokat), ha látni akarja a nyolc darab, másfél-nyolc méteres őslényt.

Ja, és ha esetleg közben rájön, hogy kéne venni egy cipőt, ruhát, bármit, a blokkot tegye el, mert 5000 forint fölötti vásárlás esetén a rendezvény időtartama alatt az információs pultnál egy dinófigurát kapnak ajándékba a blokk bemutatása ellenében. A fotókon meg nézze meg, hogy mire számíthat!

Még több dinoszaurusz a Millenárison!

A Millenárison még nem nyitott meg a bemutató, viszont mi már tudjuk, hogy mi készül itt: többek között Magyarország legnagyobb őslényét, egy 8 méter magas és 20 méter hosszú dinoszauruszt fognak itt felhúzni. Ez egy vándorkiállítás, a világ eddig 26 országában nyolcmilliónál is többen látták a Living dinosaurs – Őskori állatkert néven futó haknit, nálunk június 22-től látogatható.

A 25 fajta dinoszaurusz itt is mozog, pluszban még hangeffektekkel is tarkítják a bemutatót (és állítólag feltűnik még pár állat a Jégkorszak idejéből). Lesznek itt is interaktív játékok ha megnyílt a kiállítás, addig meg nézzen meg pár fotót a készülő remekművekről. Ezek voltak a jó hírek.

Rossz hír: ez a kiállítás fizetős lesz, és elég húzósak az árak, egy 2+2 családi jegy pédául időponttól függően 6400 és 8400 forint között lesz, fix időpontra kell vásárolni, és értelemszerűen csak akkor lesz érvényes .

Galéria ikon

23

Galéria: Dínókiállítások
Fotó: Dívány
Választható belépési időpontok Hétfő Kedd-Csütörtök Péntek Szombat, Vasárnap és Ünnepnap   
10-15h 15-18h 10-15h 15-18h 10-15h 15-20h 10-11h 11-12h 12-13h 13-14h 14-15h 15-16h 16-17h 17-18h 18-19h 19-20h
Felnőtt 2 300 Ft 2 600 Ft 2 600 Ft 2 900 Ft Csak a jegyen feltüntetett időintervallumon belüli belépésre jogosít!
Gyerek (2-14 év között) 1 600 Ft 1 800 Ft 1 800 Ft 2 200 Ft
Tanuló / Nyugdíjas / Fogyatékkal élők 1 900 Ft 2 100 Ft 2 100 Ft 2 500 Ft
Családi (2+2) 6 400 Ft 6 900 Ft 6 900 Ft 8 400 Ft
Családi extra 
(+ gyerek jegy a családi jegyhez)
1 100 Ft 1 300 Ft 1 300 Ft 1 650 Ft
Csoport (10 felett) 1 750 Ft 2 000 Ft 2 000 Ft 2 400 Ft
Gyerek csoport 
(10 fő felett, 1 kisérő ingyen)
1 400 Ft 1 550 Ft 1 550 Ft Nincs
Elveszett harmónia

Elveszett harmónia

Előrendelhető a Dívány új könyve, az Elveszett harmónia, melynek segítségével megértheted, hogy a széthullás nem a vég, hanem a kezdet. Tóth Réka Ibolya saját módszerével mutatja meg, hogy a harmónia nem elérhetetlen vágy, hanem az az alapállapot, amelybe te is visszakerülhetsz. Önmagad megértése, valamint a QR-kóddal elérhető meditációk és testtudatos gyakorlatok segítenek a gyógyuláshoz vezető útra lépni, így megszabadulhatsz az ismétlődő mintáktól és a régi szenvedéstől.

Keresd a könyvet az Inda Press Kiadó kínálatában!

hirdetés

Becca
Becca
Oszd meg másokkal is!

Neked ajánlott

Az oldalról ajánljuk

Testem

Nemcsak megfázást okozhat: így teszi tönkre a klíma az ízületeidet

Amikor a nyári kánikulában belépünk egy kellemesen hűvös, légkondicionált irodába vagy üzletbe, azt megváltásnak érezzük. A legtöbben tisztában vannak azzal, hogy a túl erős hűtés megfázást, torokfájást vagy tüdőgyulladást okozhat, ám a klímaberendezéseknek van egy rejtett veszélye is: csendben teszik tönkre az ízületeinket. A legfrissebb orvosi kutatások szerint a mesterségesen lehűtött és kiszárított benti levegő drasztikusan rontja az izomerőt, miközben az idegvégződésekben található receptorok túlaktiválásával brutális, nyilalló fájdalmat idéz elő a vállban, a nyakban és a térdekben.

Offline

Nem csak királynék voltak, uralkodók is: hatalmas titkot fedtek fel az ősi sumér sírok a nőkről

Az ősi Mezopotámia világáról sokáig úgy gondolták a kutatók, hogy a hatalom szinte kizárólag a férfiak kezében összpontosult. A királyok nevét feljegyezték, a nők pedig többnyire feleségként vagy papnőként jelentek meg a történetekben úgy, mint valódi hatalommal nem rendelkező szereplők. Egy régészeti lelőhely újraértelmezése azonban mára megkérdőjelezte a korról gyűjtött ismereteinket.

Offline

Villámkvíz: felismered a világ leghíresebb vasútállomásait?

A vasúti közlekedés a 19. század első felében indult hódító útjára a világon, majd az ipari forradalmak jelentősen hozzájárultak elterjedéséhez. Az emberiség így egyre több vasútállomást is épített, melyek sokszor egy-egy város legszebb épületei közé tartoznak.

Mindennapi

Döntött a kormány a hitelstopról: két új határidőt hirdettek ki

A diákhitelek és a Babaváró hitelek esetében is határidő-módosításról döntött a kormány, amelyek már meg is jelentek a Magyar Közlönyben. A változások a diákhitelek kamatstopját, illetve a Babaváró hitel egyik alapfeltételének teljesítési határidejét érintik.