Az ország egyik legnagyobb kutyás rendezvényére készülnek a Városligetben

Olvasási idő kb. 2 perc

Hiánypótló eseményként tavaly került először megrendezésre a DOGZ Fesztivál és Konferencia, amely a hatalmas sikernek köszönhetően idén kibővült programkínálattal, három helyszínen várja a kutyatartókat, kutyabarátokat, 2024. szeptember 7-én Budapesten, a Városligetben.

Puli, pumi, erdélyi kopó, golden retriever, vizsla, beagle vagy tacskó – mindegy, milyen fajtájú négylábú társad, biztos, hogy szuperül fogja érezni magát – veled együtt – szeptember 7-én, szombaton a Városligetben. Ekkor kerül ugyanis megrendezésre a DOGZ Fesztivál és Konferencia, amelyen a gazdikat és a kutyusokat számos ingyenes program, kutyás bemutató, kutyatartással kapcsolatos előadás, falkaséta és interaktív szórakozási lehetőség várja. De a családokra és a gyerekekre is gondoltak a szervezők: lesz külön Gyermekliget, arcfestés, kutyás kvíz és kutyaismereti játékok.

Szakmai előadások és széles körű programkínálat vár a rendezvényen 

A DOGZ konferencián orvosok, egyetemi oktatók, kutatók és trénerek tartanak előadásokat. A szakmai prezentációkat a Magyar Zene Házában és a DOGZ fesztiválszínpadon hallgathatják meg az érdeklődők, melyeken a részvétel jegyvásárláshoz kötött.

Dr. Szabolcs Nóra kisállatgyógyász klinikus szakállatorvos, onkológiai és lágyszervi sebész, napjainkban kiemelten fontos tudományág, az onkológia témakörében tart előadást. Szó lesz a kutyák fogászati betegségeiről, Dr. Király Péter szakállatorvos prezentációjában, míg Dr. Biksi Otília a fizioterápiával elérhető eredményekről és rehabilitációs lehetőségekről számol be, a kopásos ízületi betegségekről pedig Dr. Diószegi Zoltán beszél majd. Ez azonban csak néhány abból a több tíz izgalmas és változatos előadásból, amelyek az egész napos esemény során várják a látogatókat.

A rendezvényen sok hasznos tanácsot és ismeretet kaphatnak a kutyatartók, de sétálni, játszani is lehetőség nyílik a résztvevők számára
Fotó: Anita Kot / Getty Images Hungary

Ahogy Az Én Kutyám oldalán is beszámoltak róla, sajnálatos módon a tavaly nagyelőadást tartó Csányi Vilmos szeretett kutyájának, Jankának elvesztése miatt idén nem tud részt venni az eseményen.

A fesztivál ingyenes programkínálata is igen széles körű: a DOGZ ringben többféle kutyás bemutatót tekinthetünk meg, Nyakas Gábor kutyaviselkedés-szakértő segít abban, hogy

Idézőjel ikon

megtanuljuk rendesen behívni a kutyát, de nemcsak a kutyák viselkedéséről tudhatunk meg többet, hanem kérdezhetünk is az eseményen jelenlévő szakértőktől a kutyatartás kapcsán.

A DR. DOGZ keretein belül állatorvosi tanácsadás és táplálkozási szaktanácsadás is lesz. A Nagy Kutyaválasztó Színpadon pedig megismerhetjük az egyes fajták jellegzetességeit. Nem maradhat el a kutyás termékek vására sem, a falkaséták pedig különleges kapcsolódási lehetőséget jelentenek más, hasonló kutyafajtát tartó gazdákkal. A falkasétákon nemcsak közös élményeket szerezhetünk, hanem ez a kutyáknak is kiváló alkalom a mozgásra és a szocializációra. A falkaséták ingyenesek, de regisztrációhoz kötöttek, ITT lehet csatlakozni a programhoz.

Csányi Vilmos etológus professzor szerint már nem vagyunk messze attól, hogy négylábú társaink megszólaljanak. Hogy miként tanulhatnak meg a kutyák beszélni, ebből a cikkünkbőlkiderül.

Dogz fesztivál

Jön a DOGZ Fesztivál: te ott leszel?

Május elsején minden eddiginél nagyobb területen várja a kutyásokat és a leendő kutyásokat a DOGZ Fesztivál a Városligetben: közösségi élményt, szórakoztató és szakmai programokat egyaránt kínál az esemény. Falkaséták, kutyás futás és vándor vurstli is várnak a fesztiválon, amelyre a helyszínen levásárolható, 1000 forintos belépő megváltása mellett léphetsz be. Emellé még ajándék is jár! Ugye találkozunk?

A regisztrációt és a programot ezen a linken találod.

hirdetés

Lontai Ildikó
Lontai Ildikó
Oszd meg másokkal is!

Neked ajánlott

Az oldalról ajánljuk

Életem

Ezért nem tudod soha kipihenni magad a szabadságod alatt

Ismerős lehet az érzés, hogy hiába vagy végre szabadságon, mégsem tudsz igazán kikapcsolni. Hiába nincs meeting, határidő vagy e-mail, a fejedben valahogy mégis tovább pörög a munka. Ennek oka az, hogy tartós stressz után az idegrendszer nem áll vissza azonnal nyugalmi állapotba.

Életem

Ha nem akarsz sokat porszívózni, ilyen kutyákat válassz

Egyre többen keresnek olyan kutyafajtát, amelyik nem vedlik, akár egy allergiás családtag, akár a tisztább környezet iránti vágy miatt. Bár teljesen vedlésmentes kutyus nem létezik, ezzel a 7 fajtával megkímélheted magad a napi takarítástól.

Mindennapi

Bármikor megismétlődhet a solymári eset: ezekre a fegyverekre nem kell engedély

Kedden egy 71 éves férfi engedély nélkül tartható légpisztolyával véletlenül belőtt a solymári Kék Óvoda ablakán galambvadászat közben, a lövedék az alvó kisgyerekek között csapódott a falba. A rendőrség a férfit pár órán belül elfogta, és súlyos testi sértés kísérlete miatt indított ellene eljárást, mivel a leadott lövés akár szemkilövésre is alkalmas lett volna. Az eset kapcsán megnéztük, milyen fegyverek tarthatók engedély nélkül Magyaroszágon.

Életem

Lehet, hogy a te családodról is jelentettek: ez derülhet ki az ügynökaktákból

Az „ügynökakták” szó úgy él a közbeszédben, mintha valahol létezne egyetlen nagy, titkos lista, amelyből egyszer majd kiderül, kik működtek együtt a kommunista rendszerrel, ki volt besúgó és ki nem. Az Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltára szerint nem egyszerűen listákról van szó, hanem az egykori állambiztonság teljesebb iratvilágáról, hálózati, operatív, megfigyelési, nyilvántartási és más iratokról.