Hűtőket ellenőrzött a fogyasztóvédelem: ezeknél a boltoknál rengeteg szabálytalanságot találtak

Olvasási idő kb. 1 perc

Hűtőket, fagyasztókat és bortárolókat ellenőrzött idén tavasszal a fogyasztóvédelem. Az ellenőrzés során az online boltok nem szerepeltek valami jól: 63 százalékos volt a kifogásolási arány az energiahatékonyság jelölésével kapcsolatban.

A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) 172 ellenőrzésen összesen 2025, különböző fajtájú terméket ellenőrzött, és valamilyen jogsértés az árucikkek negyedénél felmerült. Sok gond volt például az energiacímkékkel: noha a hagyományos üzletekben szinte minden termék rendelkezett ilyennel, az online áruházak esetében már nem volt ilyen jó az arány, 15 százalékos volt a hibaarány. 

Sok webshopnál derült ki szabálytalanság a hűtők ellenőrzésén

A termékismertető adatlapokkal is sok gond akadt a webáruházaknál: az online platformokon a termékek 41 százalékánál nem voltak elérhetőek. A hatósági vizsgálat során kiderült: a szállítók minden esetben a boltok rendelkezésére bocsátották a dokumentumokat, ám ezek feltöltése az online felületekre gyakran elmaradt.

A legtöbb szabálytalanságot a hűtőknél a webshopokban talált a hatóság
Fotó: gerenme / Getty Images Hungary

Összességében a 172 ellenőrzés egyharmada során, 56 esetben találtak valamilyen szabálytalanságot az NKFH munkatársai.

A webáruházakban 63 százalékos volt a kifogásolási arány, míg a hagyományos boltokban jóval kedvezőbbek voltak a tapasztalatok.

A fogyasztóvédelem a vizuális hirdetések és műszaki promóciós anyagokat is ellenőrizte. A reklámok, szórólapok, prospektusok 22 százalékánál hiányzott az energiahatékonysági osztály feltüntetése, vagy nem volt megfelelő a megjelenítés.

Az Európai Unió 2021. március 1-jétől tért vissza az A-tól G-ig terjedő energiaosztály-skálához. A szabályozás a mosogatógépekre, a mosógépekre, a mosó-szárítógépekre, a hűtőkre, a fényforrásokra és a televíziókra, monitorokra terjed ki.

Dogz fesztivál

Jön a DOGZ Fesztivál: te ott leszel?

Május elsején minden eddiginél nagyobb területen várja a kutyásokat és a leendő kutyásokat a DOGZ Fesztivál a Városligetben: közösségi élményt, szórakoztató és szakmai programokat egyaránt kínál az esemény. Falkaséták, kutyás futás és vándor vurstli is várnak a fesztiválon, amelyre a helyszínen levásárolható, 1000 forintos belépő megváltása mellett léphetsz be. Emellé még ajándék is jár! Ugye találkozunk?

A regisztrációt és a programot ezen a linken találod.

hirdetés

Kálmán Gábor
Kálmán Gábor
Vezető szerkesztő
Kálmán Gábor az ELTE Bölcsészettudományi Karán szerzett diplomát kommunikáció szakon. Újságíróként és szerkesztőként is dolgozott online és print napi-, illetve hetilapoknál, magazinoknál, később tördelőként, grafikusként és művészeti vezetőként szerzett tapasztalatokat. A Kodolányi János Főiskolán online újságírás gyakorlatot vezetett, elvégezte a 4Cut Digitális Műhely Videóvágó, videótechnikus tanfolyamát. 2024 óta dolgozik a Díványnál újságíróként és szerkesztőként. 2026 januárjától vezető szerkesztői feladatokat is ellát.
Oszd meg másokkal is!

Neked ajánlott

Az oldalról ajánljuk

Offline

Gyönyörű színésznő és feltaláló volt: segített megnyerni a második világháborút

A huszadik század egyik legelbűvölőbb hollywoodi sztárjaként sokáig csak a „világ legszebb nőjeként” emlegették, ám Hedy Lamarr sokkal több volt egy ragyogó arcnál a filmvásznon. A kulisszák mögött egy zseniális elme rejtőzött, aki egy olyan találmánnyal segítette a szövetségeseket a második világháborúban, amely nélkül ma nem lenne se wifi, se Bluetooth.

Életem

Lépcsőzhet a tacskó? Ezek a mozgások nem ajánlottak a kutyáknak

A felelős kutyatartás fogalma nem merül ki a minőségi táplálásnál és az együtt töltött időnél: kedvencünk mozgásszervi egészsége nagyban függ attól, milyen fizikai feladatok elé állítjuk nap mint nap. Bár a kutyák atletikusak, bizonyos fajták sajátosságai és a modern életmód olyan kockázatokat jelentenek kedvenceink számára, amelyek súlyos gerinc- és ízületi sérülésekhez is vezethetnek.

Offline

Kvíz: te tudod, mit jelentenek ezek a régi magyar szavak?

A szavak nem örökéletűek: ahogy a világ változik körülöttünk, úgy kopnak ki egyes kifejezések a mindennapi használatból, vagy alakul át a jelentésük. Régi szóvá válhat egy kifejezés azért, mert eltűnik az a tárgy vagy szokás, amit jelölt, vagy mert egyszerűen újabb, divatosabb szó veszi át a helyét.

Mindennapi

Új áldozatokra lesnek a csalók: ők vannak a legnagyobb veszélyben

Kibercsalók a Magyar Nemzeti Bank vagy az Európai Unió nevében telefonon keresnek meg korábbi befektetési károsultakat, hogy adófizetésre hivatkozva ismételten pénzt csaljanak ki tőlük. Az elkövetők a hatóság látszatát keltve, a pénzek visszaszerzésének ígéretével próbálják megismételni korábbi sikeres bűncselekményeiket.

Önidő

Ezért sóhajtozik a kutyád – érdemes komolyan venni

A te kutyád is sóhajtozik? Az enyém is. Mélyen, teátrálisan, mintha a világ összes terhe az ő vállát nyomná. Kiderült, hogy a hangos kilégzés jelezhet elégedettséget, csalódottságot, feszültséget, sőt akár fájdalmat is.