Evan Kotsovinos, a Google biztonságért és adatvédelemért felelős alelnöke arra figyelmezteti cégük mintegy kétmilliárd felhasználóját, hogy
jelszó helyett azonosítókulcsot használjunk adataink erősebb védelme érdekében.
Még a bonyolult jelszó is túl kis falat már az adathalászoknak
A szakember arra is rámutatott, a Google esetében egy feltört jelszó az illetékteleneknek azonnali hozzáférést enged a felhasználó elektronikus levelezésének teljes tartalmához, a Drive-ban tárolt fájlokhoz és a Chrome böngészési előzményeihez is, amelyek által teljesen kiszolgáltatottá válhat.
A megavállalat biztonságtechnikai szakembere rávilágított, hogy a jelszavak ideje lejárt.

Helyette a jóval egyszerűbb és hatékonyabb védelmet kínáló azonosítókulcs használatát javasolja a biztonságos belépéshez és adataink kellő védelméhez. Ennek beállítása egyszerű, s a hozzá szükséges lépések megtételéhez pontos instrukciókat is ad a Google.

Vedd meg fél áron a Dívány első könyvét!
A Dívány újságírói által felkutatott történetek fele a 20. század elejének Magyarországát idézi meg, a másik fele pedig a világ tucatnyi országából mutat be egészen különös eseteket.
Tekintsd meg a kötetet, kattints ide!
hirdetés