
A legenda szerint Búvár Kund, I. András király hős vitéze egymaga fúrta meg az éjszaka leple alatt az ellenséges német hajókat. Mennyi igaz mindebből?
A Prágától nem messze álló Houska-kastély a legendák szerint egy pokolba vezető feneketlen lyuk fölé épült, és démonok lakják a cseh horrorpalotát.
Az újkor legnagyobb tudósa, Isaac Newton tényleg azután jött rá a gravitáció törvényére, hogy a fejére esett egy alma? Mennyi az igazság a legendából?
Mindenki tudja, ki volt Paul Newman, de az igazságot kevesen ismerik róla. Öt éven át írt könyvében mindenről lerántja a leplet.
A krampusz egykor sokkal durvább eszközökkel sújtott le a rossz gyerekekre, sőt, volt női változata is, aki az illetlen felnőtteket büntette meg.
Igaz a legenda, miszerint Walt Disney holttestét lefagyasztották, és máig a Disneyland alatti katakombákban várja, hogy a jövőben új életre keltsék?
A híres kapuslegenda coming outolt, aztán, miután előjött a farbával, vissza is hőkölt, és azóta senki nem tudja, mit remélhet…
A legenda szerint a hunok rettegett uralkodója arany-, ezüst- és vaskoporsóban fekszik valahol a Tisza mélyén – de mi lehet az igazság?
Hiába vigasztaltuk magunkat matekórán azzal, hogy Einsteinnek sem ment, mert kiderült, hogy ment. És mást is rosszul tudunk a nagy tudósokról.
Minden kisiskolás ismeri a legendát, miszerint Hunyadi Mátyás gyakran öltött magára egyszerű gúnyát, és osztott inkognitóban igazságot. Mi a valóság?
Minden magyar ismeri a török katonát saját magával a mélybe rántó nándorfehérvári hős történetét: de vajon tényleg létezett Dugovics Titusz?