Friss és aszalt fügével is finom lesz ez a zabkása, ami akkor az igazi, ha minél több ropogós, pirított olajos maggal találkozunk benne, miközben kanalazzuk.
A legegyszerűbb, ha napon megaszalod, és karácsonykor desszertekbe, húsok mellé tálalt gyümölcsös ragukba kevered, de van más ötletünk is!
Ha épp nincs egy hatalmas fügebokrod otthon, és az áruházban kell beszerezned a fügét, máris érthető, ha nem vagy vele annyira nagyvonalú, hogy hatalmas adag lekvárokat és csatnikat készíts belőle. Erre az esetre a legjobb néhány pofonegyszerű, klassz sütemény, amelyek még finomabbak akkor, ha porcukorból és lime-ból egy citrusos mázat is készítesz a tetejére.
Az egyszerű változat mellett készíts belőle egyet az ünnepekre karácsonyi fűszerekkel is. Jól fog esni a vajas pirítóson és a sült sajtok mellett is. Előételt is készíthetsz vele: csak tésztakosárkákba kell kanalaznod egy kis natúr krémsajtot és a tetejére tenni egy keveset ebből a csatniból.
Az egyetlen költséges hozzávalóból nagyon kevés kell ehhez a fogáshoz, a tésztát pedig megvenned sem kell, elég, ha két bögre lisztből és négy tojásból gyúrsz egyet négy főre. Fügéből sem kell több háromnál, és onnan már csak egy kevés méz és zsálya kell a tökéletes végeredményhez.
A hagyományos változatban bazsalikom, balzsamecet és paradicsom kerül a mozzarellagolyók mellé, ebben pedig édeskés sült füge és egy fehérborecetes-mézes öntet teszi izgalmassá a kissé tejszínes ízű sajtot.
Ugye mennyivel jobb egy ilyen sajtkrémes szendvics, mint ha előregyártott szendvicskrémmel készülne valami? A sajtkrémen tökéletes a friss bacon és a füge, de ha szeretnéd egy kicsit izgalmasabbra készíteni, egy kevés juharsziruppal is locsold meg.
Ez a pizza nemcsak azért érdekes, mert egészen új, kicsit sem olaszos ízek kerülnek rá, hanem mert a finomságok nagyját csak a sütés után tesszük a tetejére. Ha a friss sonka nem lenne elég, apróra vágott zellerszárral és paradicsomkockákkal is szórd meg a tetejét.