Az Arany János utcai metrómegállótól néhány lépésre található Empathy Cafe&Bistro, ami nem csak azért szerethető, mert a designtól kezdve a kínálatukig minden a tudatosságról szól, hanem ezért is, mert fogyasztásunkkal a Magyar Vöröskeresztet támogathatjuk.
„A Magyar Vöröskeresztnél hiszünk abban, hogy egy nagy múltú szervezet akkor lehet időtálló, ha képes a megújulásra” – mondta Kardos István, a szervezet főigazgatója.
Ennek a gondolatnak a jegyében augusztus 6-án megnyitják az Empathy-t az Arany János utcában. A kávézót a Vöröskereszt székházának földszintjén található garázsbeállóból és irodából alakították ki a Google alapítványi támogatásából és hazai összefogás segítségével. A hely stílusa abszolút illeszkedik a környék modern bisztróinak és kávézóinak hangulatához, arra pedig külön hangsúlyt fektettek, hogy a betérőket minőségi enni- és innivalókkal várják.
Hazai és minőségi alapanyagok
Az Empathy lehetőség szerint hazai termelőktől származó termékekkel dolgozik. Bezerics Dani jóvoltából háromféle úgynevezett DOP lángos kerül terítékre, ami a római pizza és a magyar lángos édesgyermekeként született meg, és amire hazai alapanyagok kerülnek feltétként. A borkínálatban a Laposa Birtok idei kéknyelűje szerepel, amit ha megvásárolsz a boltokban, 100 forinttal támogatod a Vöröskereszt munkáját minden palack után. A kávé ugyan Costa Ricáról érkezik, ám egy ott élő magyar, Banyai László termeszti, Magyarországra érve pedig Tóth Sándor, a szekszárdi Kávé Háza vezetője pörköli.
Környezetbarát működés
Azon túl, hogy az Empathy odafigyel arra, hogy a hazai alapanyagokat részesítse előnyben, koncentrál arra is, hogy konyhája minél kisebb ökológiai lábnyomot hagyjon maga után, ezért szinte teljesen lemondtak a műanyagról. Nem vásárolnak PET palackos italokat, helyette csapvízből készítenek szűrt és magnéziummal dúsított vizet. Újrahasznosított tálalóeszközökre kerülnek az ételek és kizárólag zöld tisztítószerekkel mosogatnak. A maradékot pedig a Budapest Bike Maffia bevonásával juttatják el intézményeikbe a rászorulóknak.
Az empátia hegyében
Az épület átalakításánál fontos volt, hogy odafigyeljenek az akadálymentesítésre, és szem előtt tartsák a látás-, mozgás- és halláskorlátozottak igényeit. A kávézóban helyet kapott egy úgynevezett indukciós hurok, ami a hallássérülteknek segít a kommunikációban. Az empátiát pedig a 16 méter hosszú asztal jelképezi, ahol a vendégek egymás mellé ülhetnek, ráadásul a kerekesszékkel közlekedők is könnyen hozzáférnek.
Közösségi könyvtár
A kávézóban a könyvmolyok is találnak kedvükre való csemegét. A közösségi könyvespolcon közel 100 könyv található, amit ismert emberek, művészek, médiaszemélyiségek és vendéglátósok ajánlottak fel. Az első oldalakon elolvashatjátok az ő gondolataikat az empátiáról.